Маски за лице

Дискусија во 'Лице' започната од anste, 19 декември 2009.

 1. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  1.995
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате маска во поголемо пакување(мислам да не е за една-две употреби) и да не се одлепува туку да се мие. За комбинирана кожа без акни.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  2.186
  Пол:
  Женски
  Freeman,ima vo dm:) Golema tuba 300 i nesto denari
   
  На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.275
  Допаѓања:
  10.613
  Пол:
  Женски
  на авон од банана,за потхранување е многу убаво мириса
   
  На poppie и Lostinparadise им се допаѓа ова.
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.514
  Пол:
  Женски
  IMG_20190628_215725.jpg

  Оваа маска е можеби и најдобрата маска која сум ја користела до сега. Со редовно користење се гледа ефект, јас ја користам на околу пет дена. После неа кожата е мека и нежна, не е сува иако е за масна кожа. Топло ја препорачувам.
   
  На MayDiamonds, sorbet, senza.parole и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Каде ја има и која цена е отприлика? Не сум ја забележала до сега.
   
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.514
  Пол:
  Женски
  Околу 300 денари. Сигурно ја има во аптеките Бети, за други не сум сигурна.
   
  На hermosa, Мачкетина и Elence93 им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  6.956
  Пол:
  Женски
  Оваа на Балеа:

  61DQHyZuniL._SY355_.jpg

  Предобра е, многу хидратира и потоа лицето едно време ептен е гланц. Во употреба вели дека не ни мора да се измие и чини околи 120 денари (50 мл). Јас имам комбинирана без акни и топ ми е. Предобри се и оние марамиците од истава линија.
   
  На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.363
  Допаѓања:
  115.040
  Пол:
  Женски
  Маска за лице за комбинирана кожа (сува ми е претежно, но Т-зоната ми е мрсна само), акни немам, црнки имам само под устата и тие највеќе ме нервираат. Купив црна маска од Балеа и првите 2-3пати ми беше океј, ама веќе не ми е, не прави буквално ништо. Едвај чекам да ја потрошам, никад веќе не би ја земала.
  Препорака за некоја за моето лице што би била океј?
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.275
  Допаѓања:
  10.613
  Пол:
  Женски
  црната маска ја препорачуваат за мрсна кожа,пробај на зиаја од маслинка или од авон маската од банана,и јас имам како тебе кожа сува само на т зоната одвреме навреме ми се масти
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Искуства со маскава?
   

  Прикачени фајлови:

 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  14.532
  Пол:
  Женски
  Види ги на балеа маските нема да згрешиш преубави се сите
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Ништо посебно. Интересно е тоа што се одлепува и ја остава кожата мека, но нема некое посебно дејство или состојки кои би ја подобриле состојбата на кожата.
   
  На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Женски а се става крема после маскиве за лице? Како иде процедура?
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.283
  Допаѓања:
  3.490
  Пол:
  Женски
  Се става. Маските најчесто се користат за дополнително да ја нахранат и хидрираат кожата. А некои се наменети само длабински да ја исчистат, како оние со глина, или помагаат за акни. Сепак најдобро е навечер пред спиење да се исчисти лицето, да се нанесе маската и откако ќе се извади да се нанесе крема.
   
  На Smiley11, eva993 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 15. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Ти благодарам многу
   
 16. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Јас имам навика два пати неделно да ставам лед на лицето и да чекам да се растопи , препорачано ми е од доктрока за позатегната кожа
   
 17. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  4.052
  Пол:
  Женски
  Предобра природна маска ми е онааа со една белка од јајце и една лажица шеќер може да се додаде и капки лимон и треба со миксер да биде како бел шлаг и се нанесува :D предобра е !
   
  На Мачкетина му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  17.420
  Мене ме чеша лицето од маскава. Одамна ја имав земено, ама не дојде ред да ја пробам. Два-три пати до сега како ставам, стално ме чеша после 10 минути. И тоа многу. Црвенило немам, пликови немам, дополнително акни не ми се ставараат. И баш гледам дека лицето ми е многу поубаво и почисто после користење на истата. Чим не сум само јас, ваљда е нормално. Ќе продолжам да ја користам.
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  18.749
  Пол:
  Женски
  @Peperutce1115 и јас ја користам сеуште, но само за Т зоната бидејќи ми е масна. Образите ми се суви и не ставам на нив.
  Ја држам пократко, 5 мин, да се подзасуши малку, и убаво е и така. :)
  Кожата ми е баш мека и чиста потоа :inlove:
   
  На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  И мене истото ми се случува само забележувам после два дена како затворени пори, некои мали поткожни акни да ми ствараат, и тоа само не едно место секогаш истото на левата страна накај вилицата
   
  На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.