Маски за лице

Дискусија во 'Лице' започната од anste, 19 декември 2009.

1. Peperutce1115

Peperutce1115 Популарен член

Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    1.003
    Допаѓања:
    9.746
    Јас продолжив да си ја користам. Ептен ми се допаѓа маската. Еве денес пак си ставив, супер е. Многу убаво длабински го чисти лицето. 7-10 минути ја држам, повеќе не можам да издржам. Ми одговара мене :)

На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  2. angela.kostova

angela.kostova Истакнат член

Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    132
    Убаво го освежува лицето и некако и ми го осветлува, само дека јас користам веќе хемиски ексфолиатори прекинав да ја користам маскава. Не си е лоша, само помалце време да си ја држам

На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. dahlia_desire

dahlia_desire Активен член

Се зачлени на:
    13 декември 2018
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    78
    цурки, прочитав се’ , ама да си прашам јас- маска за white heads тргање? ме нервираат ептен и пориве ми се затворени. инаку порано имав мрсно, а сега ми е накај суво лицето:(. користев една clean&clear од рамстор, ама ми го суши лицето.

4. theowndemon

theowndemon Форумски идол

Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    5.521
    Допаѓања:
    84.653
    Да ве прашам за маските за лице за едно користење од ДМ, и ова зборам на поќето шо се како мачиња, мечиња, тигри, лавој во форма, дали имате несакани ефекти од нив? Јас до сега шо и да сум пробала ми се воспалува лицето пред да ми се смири.

Од маски си правам еднаш неделно црна маска за црнки и кога ќе ја излупам и ко ќе видам колку многу излегва, мотивирана сум следна недела пак да се мачкам.
    Исто другарка ми има глинена маска, таа ми е омилена. Посекако „спа деј“ заедно го прајме и најчесто ни се состои од овие две маски. Ми се чини лицето ми го смирва и ми е мазно и нежно и ми има некаков сјај. Ама од ќеф ги пробвав овие од ДМ и сега црната маска ми е при крај и некако неќам да ја пробам нивната црна маска па изгледа ќе си ја земам оваа шо ја користам, пак.

5. angela.kostova

angela.kostova Истакнат член

Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    132
    Мене една маска од ДМ за една употреба дали ми била во ред. Имам пробано таа со тигарче SelfieProject и ми го воспали лицето. Ако правам маски си се држам до зелената глина, многу побезбедно ми се отколку тие на ДМ

На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. theowndemon

theowndemon Форумски идол

Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    5.521
    Допаѓања:
    84.653
    @angela.kostova да, ја имам таа пробано. Као фул араунд ќе праевме со другарка ми и земавме неколку такви со форма и два дена си го смирвав лицето. После то ми избија и мозолчиња. Ова шо ја користам со јагленот за црнки веќе со месеци ми е погодена и глина исто. Ама кога ќе прошетам низ ДМ и видам пример со форми, за освежвање, па демек со меурчиња во искушение сум и ми треба некој вака ко тебе да ми речи дека иста реакција има ко мене да не посегнувам. Фала ти!