Маски за лице

Дискусија во 'Лице' започната од anste, 19 декември 2009.

 1. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Od ovaa jas dobiv crvenilo na obrazite potoa nis ne stavav samo go mijav so mlaka voda za 2-3 dena go snema crveniloto
   
  На Mimmi39 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.244
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Луѓе јас сама си измислив маска
  1кива
  Талог од кафе
  1лажица млеко
  1лажица маслиново масло
  Малку глина за лице стопена во вода
  1 белка од јајце
  Кожата ми стана мека и многу сјајна
  Еве сега после 9 часа повторно е иста мека и блескава.

  Инаку да додадам маслиновото масло не е препорачливо за кожа затоа што ја суши. Ама јас сепак го ставив.
   
  На crazylady, buba4e89, Rabbit 97 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Tasija21

  Tasija21 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Мислење за маската?
   

  Прикачени фајлови:

 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.035
  Пол:
  Женски
  Убава е, читав добри рецензии ама ја немам користено.
   
 5. tijana897_0

  tijana897_0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки, ми стигна маска за лице од авон Care со роза,ама не пишува колку време треба да стое. Знаете ли вие? И дали ја имате користено?
   
 6. Moon2255

  Moon2255 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Искуства со dr. Hauschka ревитализирачка маска?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  Го имам купено тестерчето од 5мл , супер е за нормална, сува кожа :)
   
  На wendy2, H.VAGA и Moon2255 им се допаѓа ова.
 8. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  10.329
  Пол:
  Женски
  Најлоша маска што ја имам некогаш користено и кога се пожалив на некои другарки ми кажаа дека и нив им се случило исто - црвенило и ситни акни.

  [​IMG]
   
  На Ariel и lights им се допаѓа ова.
 9. Badd

  Badd Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам користено оваа маска првин се седи под пареа 15 минути па потоа се става од маската 1EC6B042-6ADE-4903-BBE4-B064B8E68A28.jpeg
   
  На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Нови црни маски исто од фирмава на таа популарната маска што многу феминки беа задоволни.
  Некој ги има пробано? Да земам некоја од двеве или сепак обичната?:?:
   

  Прикачени фајлови:

 11. Moon2255

  Moon2255 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам првата, ама буквално ништо не ми вади, едино кожата моментално е помазна. Неколку пати и дадов шанса но ни една црнка не ми извади.
   
  На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  779
  И јас истото се мислев. А каде ја имаш видено обичната? Јас само овие две ги гледам...
   
 13. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  па ја немам видено сега во скоро не сум билс по дм космо, ама ја има на торба мк
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.244
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Луѓе ако сакате маска за чисто лице: киви, глина,талог од кафе, малку кокосово масло.
   
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Грешка си,кокосовото масло е комедогено и предизвикува акни не се препорачува да се користи за лице.
   
  На mkdvesna, Elence93, koritsaki и 3 други им се допаѓа ова.
 16. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.244
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Епа нз мене не ми предизвика ништо ама и не верувам дека има некое значење во оваа маска.
   
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.827
  Допаѓања:
  13.738
  Пол:
  Женски
  Може имаш среќа па не се исфрлаш ама кај некој со масно лице и склоно кон акни ќе направи проблем
   
  На mkdvesna и pdb123 им се допаѓа ова.
 18. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.244
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Епа добро што изреагира ти тогаш. Јас оти не знам и....
   
 19. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Вчера ја пробав маската за лице на Логона од роза, убава, хидратантна е, по измивање лицето е меко, свежо, измазнето.

  IMG_20200518_094032.jpg
   
 20. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  34.034
  Пол:
  Женски
  Јас домашни маски си правам.
  Највеќе ја правам од мед и бадемово масло.
   
  На Ева33 му/ѝ се допаѓа ова.