1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маски за лице

Дискусија во 'Лице' започната од anste, 19 декември 2009.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.532
  Допаѓања:
  74.814
  Пол:
  Женски
  Таа од праска што е или има и некоја друга?
   
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  А каде ја купуваш и колку пари е?
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  И јас ја прашав незнае, ама еве најдов на нет за неа.
  http://www.vitalia.com.mk/default-mk.as ... 0683CA2C1C
  хммм јас планирам да си ја купам вајда ја има во маркетиве Веро, Тинекс...
   
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.506
  Допаѓања:
  9.381
  Да, таа од праска. Пилинг е
   
 5. amelie1

  amelie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Од маските за лице ги препорачувам маските на Афродита. Со години ги користам и одлични се.
   
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.532
  Допаѓања:
  74.814
  Пол:
  Женски
  Во Зегин ја има ама не беше многу скапа, до кај 200 денари преку сила.
   
 7. amelie1

  amelie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Кога сме кај маските, пред некој ден читајки совети по форуми, во дневната крема додадов ампули витамин Е и витамин Ц за освежување на лицето. ден подоцна лицето ми беше цело нафрлано со ситни бубулички.
  Се измив со чај од камилица и малку се смири кожата, но не целосно. :doh:

  се уште не сум сигурна дали тоа беше резултат на витамините или некоја др причина. совет???
   
 8. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  1.548
  во Тинекс видов дека има некоја маска за лице од чоколадо мислам, беше околу 80 ден, ама беше како во капсули.. нз баш како да опишам :D некој да не има користено таква?
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Сигурна си дека е маска?
  Зашто баш пред некое време ги гледав во Веро и не се маски, него се за секојдневна нега како ревитализирачки, па витамински нешто како кремички се и се мачка лицето секоја вечер. Мислам дека и не се одмиваат.

  вакви беа капсулите нели?
  Ова е од орифлејм, ама нема врска тоа најдов на нет, иначе се во мали пакувања нели во кесички?
  [​IMG]

  И јас може ќе си купам интересни ми се видоа а и ефтини. Да се проба :)
   
 10. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.744
  Допаѓања:
  9.741
  Пол:
  Женски
  Од Зегин ја земала мајка ми мислам дека 160-70 ја земала :)
   
 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  дали некој ги пробал маските препорачани од фемина, како на пример маската со сол, бидејќи јас ја направив но со крупна и не ми испадна.дали е тоа проблемот?
   
 12. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  529
  Само што си направив еден микс од:
  Белка од јајце
  Малку квасец и
  Сецкан магдонос
  Си ја шлапнав мешавината на лице па да видиме како ќе се чувствувам по 10-15 мин.
   
 13. loveletter

  loveletter Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  еее супер , те молам написи каков ефект има , па да пробам и јас одамна сакам да експериментирам нешто со домашна маска но незнаев ни како ни што ..........очекувам одговор . Благодарам однапред , кисс
   
 14. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  529
  Искрено, супер си го чувствувам лицето. Освежено, чисто и затегнато. :up:
   
  На loveletter му/ѝ се допаѓа ова.
 15. loveletter

  loveletter Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  сега ја приготвив , ке ја пробам и јас па ке видиме
   
 16. shakira111

  shakira111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Ако сакате мека кожа на лицето и затегната кожа,пробајте белка од јајце и една лажица сок од лимон,прекрасна е. :D
   
 17. Inna15

  Inna15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Дали овие домашните маски, можат да се користат секој ден??
  Јас најчесто ја користам таа со мед и јогурт, а еве денес пробав и со лимонот. И дали можат да се користат секој ден, различни домашни маски?? :)
   
 18. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  1.548
  И јас си го земав пилингот од праска на Докторс и преубаво мириса..добар е за тие пари :D
   
 19. S-a-n-4-e

  S-a-n-4-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Vega ќе ја пообјасниш ли маската за пеги од белка и лимон и дали има добри резултати... :)
   
 20. feminna09

  feminna09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  14
  Сакам да ве прашам за маскава ..

  на упатството пишува дека ги измазнува тенките линии на лицето , па да ве прашам дали можам да ја користам јас на 16 годишна возраст или е за позрела кожа? :)
   

  Прикачени фајлови: