1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маски за мобилен телефон, футроли, приврзоци..

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Steff.Unique, 31 август 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ставајте слики од најубавите според вас маски за мобилен телефон, футроли и приврзоци! Дали користите футроли за вашиот мобилен телефон и дали ви се допаѓаат? Имате ли приврзоци на мобилниот и опишете ги? :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.988
  Пол:
  Женски
  Имам футрола за мобилниот,обична црна и има едно патентче позади.Имам и 2 приврзока на футролата,едниот е обичен со логото на GN'R,a другиот во форма на гитара,исто со логото на GN'R. :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  Барав низ цел град интересна футрола,но никаде не најдов...на крај си купив обична бела и самата ја украсив.
  Со силикон е залепено,не мрда
  [​IMG]
   
  На bluegirl7 и koritsaki им се допаѓа ова.
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 7. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Сакам една вакваа :inlove: :wasntme:
  [​IMG]
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 8. milenna.torres

  milenna.torres Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  120
  скоро сите маски се за ајфоун и блекбери :( сакам за мојот алкател от 807 има некаде ?
   
 9. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Еве слична маска што си ја купив летото од Италија. :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  Еве и др.
  [​IMG] :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] 8)
  [​IMG]
  :D :) :P
   
 10. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  а нешто за мојата нокиичка 5800. сакам такви како за ајфооооон:((((
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  23.368
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Twinkles, Belieber163, candise20 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  [​IMG]
  вакви обични,најубави ми се
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  16.090
  Допаѓања:
  92.129
  Пол:
  Женски
  Леле сите се преубави :inlove: Има некој некоја идеа како да си направам сама дома некоја таква украсна футрола / маска? :)
   
 15. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
 16. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Има негде кај нас маски за Samsung Galaxy S3??
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  [​IMG]
  Е оваа е убава :)
   
 18. Heleny

  Heleny Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  856
  Пол:
  Женски
 19. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Belieber163 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Clear

  Clear Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  177