Маски за мобилен телефон, футроли, приврзоци..

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Steff.Unique, 31 август 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ставајте слики од најубавите според вас маски за мобилен телефон, футроли и приврзоци! Дали користите футроли за вашиот мобилен телефон и дали ви се допаѓаат? Имате ли приврзоци на мобилниот и опишете ги? :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Имам футрола за мобилниот,обична црна и има едно патентче позади.Имам и 2 приврзока на футролата,едниот е обичен со логото на GN'R,a другиот во форма на гитара,исто со логото на GN'R. :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Барав низ цел град интересна футрола,но никаде не најдов...на крај си купив обична бела и самата ја украсив.
  Со силикон е залепено,не мрда
  [​IMG]
   
  На bluegirl7 и koritsaki им се допаѓа ова.
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
 7. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Сакам една вакваа :inlove: :wasntme:
  [​IMG]
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 8. milenna.torres

  milenna.torres Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  120
  скоро сите маски се за ајфоун и блекбери :( сакам за мојот алкател от 807 има некаде ?
   
 9. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Еве слична маска што си ја купив летото од Италија. :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  Еве и др.
  [​IMG] :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] 8)
  [​IMG]
  :D :) :P
   
 10. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  а нешто за мојата нокиичка 5800. сакам такви како за ајфооооон:((((
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  20.489
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Twinkles, Belieber163, candise20 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  [​IMG]
  вакви обични,најубави ми се
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.821
  Допаѓања:
  83.254
  Пол:
  Женски
  Леле сите се преубави :inlove: Има некој некоја идеа како да си направам сама дома некоја таква украсна футрола / маска? :)
   
 15. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
 16. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Има негде кај нас маски за Samsung Galaxy S3??
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  [​IMG]
  Е оваа е убава :)
   
 18. Heleny

  Heleny Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
 19. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Belieber163 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Clear

  Clear Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  47