1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Масло од диво оригано за кожа склона кон акни

Дискусија во 'Лице' започната од СлипингБјути, 10 јануари 2015.

 1. СлипингБјути

  СлипингБјути Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Има ли некој некакво искуство со ова масло? Многу ми го испофалија во странство, ама тука баш и не сум чула ништо посебно.
   
 2. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да го користам маслото од диво оригано кога лицето ми се направи лом. Маслото е многу силно и не треба да се става самостојно на лицето туку се меша со друго масло (арганово, маслиново..), во однос 2 капки оригано и 6 капки арган. Се мие лицето со гел или било какво средство за чистење, се премачкува со хидроген 3% и се ставаат маслата. Прв пат кога ставив вриштев бидејќи ме печеше лицето и ми солзеа очите, а после неколку минути ептен ми беше црвена кожата. Ужасно мириса и понекогаш ме печат очите. Но, кога ќе го ставам навечер до сабајле ми ги гори акните и не останува ништо. Бев во многу очајна состојба и маслото ми го спаси лицето.
   
 3. young.lady

  young.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Каде можат да се најдат маслата?
   
 4. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Во секоја подобро снабдена аптека. Види и во продавниците за здрава храна.
   
  Последна измена: 17 јуни 2016