1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мастики за слабеeње

Дискусија во 'Диети' започната од del-fin, 1 февруари 2011.

 1. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  20
  Слушнав дека имало некоја мстика за слабење демек ако ја џвакам нема да ми се пријаде.Ако некој знае за ова а мастика или има пробано нека пише што како и од каде може да се купи.
  [mod-tekst:ouv5znqi][/mod-tekst:ouv5znqi]
   
 2. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  443
  Пол:
  Женски
  Мастика за слабенје

  Другарка ми ги користеше, Мотив се викаат, ги има во аптеки незнам колку пари беа,не беа скапи, ама немаше никаков ефект кај нејзе,може дека малце време ги користеше или пак зависи од организам кај секој различно делува ;)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Мастика за слабенје

  Е јас ги имам џвакано, сестра ми ми ги даде , врка немав дека биле за слабеење. Изџвакав едно пакетче кога почнав да се топам, грам салце на мене не остана. ;)
  Освен што се гадни и одма губат вкус, како оние Касандра-мастиките со сликичка, друг ефект немаат.
   
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Мастика за слабенје

  Mислам дека 150 денари беа другарка ми ги купи ама врска немаат ги џвака и мисли што да јаде абе лажи пара се
   
 5. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  Хехе свашта бе, што ли не ќе измислат :D

  п.с.Една колешка нешто кажуваше такво пред некое време, ама јас мислев дека има сонувано нешто - ама ете, вистина било :rofl:
   
 6. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  ја да ви се пофалам дека си имаме историја со мастикиве
  ги видов и викам ај да ги пробам од кај знаеш. А продавачката во аптека уште ми даде едно пакување гратис :D (уште не знам зошто, може мислела треба повеќе да ослабнам а и она не беше манекенка)

  во секој случај таму пишува од 3-5 на ден и демек те заситувале и ти помагале да не јадеш бидејќи нели имаш мастика да не грицкаш меѓу оброци
  е ја си најдов финта ја вадиш мастиката и си јадеш :D :D :D

  жива глупост е ова женски подобро орбит купете си барем убав вкус имаат а не овие некој безвезен глуп вкус
   
 7. Scorpio93

  Scorpio93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  Јас земав такви мастики заборавив како се викаја ама стварно нема ефект :worried:
   
 8. Scorpio93

  Scorpio93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  Бајдавеј имаа добар вкус, барем мене ми се допаѓаше :)
   
 9. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Aбе ве залажуваат, знаеш џвакаш и викаш хммм нема да ми се јаде.
  И пак после 5 минути си викаш да да нема да ми се јаде.
  Или пак ми се јаде???
  Абе ми се јаде!
  Не бе не, не ми се јаде.
  И на крај цревата крчкаат, а ти се тешиш дека сепак има ефект.
  Ама нема, ја плукаш мастиката.
  И го отвараш фрижидерот :D

  Подобро обична мастика земи, нема да ја мислиш, ни на психа да ти оди тоа МИ СЕ ЈАДЕ, НЕ МИ СЕ ЈАДЕ...има ли ефект? Џвакајки ја неа 100 пати помислувате на јадење сигурна сум!
   
 10. Scorpio93

  Scorpio93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  3
  Имаш право :D
   
 11. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  И Орбит да речат дека се за слабеење,сите ќе ги џвакаат и веднаш ќе им се одјаде.
  Знаеле како да работат со психа мамата.
  Ако си гладен-не јади.
  Каков слоган.
   
 12. del-fin

  del-fin Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  20
  хаха ме изнасмеја стварно со ова со колескати :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 13. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Мислам дека финтата е во тоа што се одвратни и после гад ти е да јадеш. :P
  Жива глупост.
   
 14. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  130 од Бензинска ги зедов брзо губат вкус и немаат ефект :) џабе парите