1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мастурбација во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од Macika1234, 14 мај 2016.

  1. Macika1234

    Macika1234 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Зраво,малце ми е глупаво но еве ке прашам-што мислите за мастурбирање во бременост?? Искрено ке пишам но незнаете колккава желба имам за секс но на поцеток на бременост сум и ми е страв да не направам некоја беља. Секс не доага у предвис со ИНВ сум и цело време лежам а искрено и многу ми е непријатно како да го прашам докторот..дали смеам???
     
    На Ceci16 и the drummer им се допаѓа ова.
  2. Anaksunamoon

    Anaksunamoon Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    713
    Допаѓања:
    1.832
    Пол:
    Женски
    Хормони, нормална е зголемена желба за секс. Мислам дека не треба да ти биде непријатно, па со секс дошло и бебето таму :) прво прашај си за обичен секс, па после за останатите форми. А најдобро е да се прашаш себеси, твоето тело најдобро знае што му треба. Јас не би се воздржувала ;)
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    chim si so ivf ne veruvam deka ke ti dozvolat sex da imas, a za drugovo vajda moze. strpi se hormonite posle treti si doagjaat na sebe.
     
  4. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    46.813
    Пол:
    Женски
    Тука не дошло бебето со секс :)
    @Macika1234 Ниту мастурбирање ниту секс , воздржи се со ивф си, тежок пат си минала за сега недај боже упропастиш се за секс еден. 7 месеци веке ништо немам и еве ме дишам :D
     
    На Mari(u)ana, mariatim, girl-miri и 8 други им се допаѓа ова.
  5. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Па не знам колку мастурбирањето би наштетило за да се воздржува....посебно ако и дојде во сон ( како мене неколку пати) како да се воздржи?
    И вие шо викате дека не знам колку време се воздржувате, ај од секс можам да сфатам ( и јас немам) нема да имаш, ама 100% во сон ви дошшло, мајке му, хормони се во прашање, и сте подзавршиле раббота.
     
    На Ceci16, thelittle17, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  6. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    toa u son ne e masturbacija. toa e orgazam u son. razlichno e. ne prajs niso za da svrsis. najubavo e doktor da si prasa sepak e ivf taa.
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Ok
     
  8. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Masturbiranje mislam deka ne e stetno, samo si se pipkas i si vrsis rabota :D
     
    На Снегулк@23 и the drummer им се допаѓа ова.
  9. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
    Кога ке прочирам вака давање совети извадени од ракав, ми се одмилува коментирањето.

    Не би требало да ти биде проблем но сепак прашај си гинекологот.
    Додуша никој неможе ова стопостотно со сигурност да ти каже. Поготово кога е препорачено лежење за време на бременост.
    Има инвитро што си тераат без никаков проблем,како да се природно,но лежањето веке само по себе укажува на претпазливист за се па и за ова.
     
    На Martka, eleni27 и Kaetana им се допаѓа ова.
  10. Macika1234

    Macika1234 Активен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Е фала ви,иначе почнав да се движам по малце а за тоа у сон ми се случило и те како и тоа сега периодов хахахха
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. julia87

    julia87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2016
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    jas da go kazam moeto iskustvo ,od koga razbrav deka sum bremena imavme sex i koga se izbrisapv na toaletna imav kafeavo,pa primav utrogestan,potoa mislev deka so masturbiranje nema nisto da mi bide no pak se sluci isto duri malku i kako temno crveno .od togas nemam nisto,18 ned sum ,prekinav so utrogestapnot uste pred 3 ned ,doktorot vika se e ok moze sex no mene mi e strav i od ednoto i od drugoto,a hormoni u plafon(facepalm)iskreno neznam sto da mislam na ovaa tema
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Malku porizicno e do 12ta nedela, zatoa zabar, depilacija na intima, ne preporacuvaat do 12ta nedela. Moze da probate nezno samo, kje ti pukne mazeto do 40ta nedela :D a baska i ti... :D
     
  13. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Мастурбирам. Т.е. не често, во досегашната бременост 2 пати ама, и еднаш пробав секс. Мислам дека не може да штети, не знам шо да кажам. Се е мајка природа. Си бара душата оргазам.
     
    На Ceci16, the drummer и Kitten им се допаѓа ова.
  14. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    bash mi se svigja shto vaka otvoreno si kaza. retkost e neglumenje svetica.
    jas nishto ne pravam, ne radi drugo, tuku libidoto mi e u minus pod nula. ich ama ich ne mi teknue za samozadovoluvanje, dokolku da mi dozvolat sex mislam automatski kje mi skokne libidoto :D
     
  15. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Абе и мене не ми бара душава толку многу, ама еве три пати ми се сосакало, па сум завршила работа. :) а шо да кријам, не мибе срам, за тоа е форумов секој да си каже. Ако некој крие ич нека не пишува :) :)
     
    На Ceci16, irenna, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Уште не мастурбирате?
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    :rofl: ne smeam ni da pomislam. iam kontrakcii (blagi) na matkata.
     
  18. Solventna

    Solventna Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    169
    Пол:
    Женски
    Грешка си, ако не смее да се мастурбира кога си ИНВ не е проблемот во тоа што ќе го триеш клиторисот, туку проблемот е во сврсуванјето т.е контракциите кои се јавуваат при оргазам, што значи дека свршувањето и во сон и на јаве би бил проблем а не самото допирање на клиторисот.
    Велите дека доколку е некоја ИНВ оплодена не смее да има секс? Кај сите или само кај оние кои се ИНВ поради одреден проблем на жената?
    Ми нема логика ако жената е нормално здрава а ИНВ е направено само поради мажот зошто не би смеела да има секс?
     
    На Снегулк@23 и Mari(u)ana им се допаѓа ова.
  19. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    kako toa greshka sum!? masturbacija i vlazni sonishta e razlichno neshto. da, kontrakciite se tie, ama edno e da mastirbirash drugo e u son da svrshish ako poznavame dobro makedonski.
     
  20. Џиџи91

    Џиџи91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Женски
    На почетоко не смеев да имам односи после се подобрив накај 5 месец бевме супер со бебчето ама уште не сме имале односи од страв сега веќе за некој ден во 8 месец.А мастурбација да:lol:
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.