1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мастурбација во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од Macika1234, 14 мај 2016.

 1. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Зраво,малце ми е глупаво но еве ке прашам-што мислите за мастурбирање во бременост?? Искрено ке пишам но незнаете колккава желба имам за секс но на поцеток на бременост сум и ми е страв да не направам некоја беља. Секс не доага у предвис со ИНВ сум и цело време лежам а искрено и многу ми е непријатно како да го прашам докторот..дали смеам???
   
  На Ceci16 и the drummer им се допаѓа ова.
 2. Anaksunamoon

  Anaksunamoon Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  713
  Допаѓања:
  1.832
  Пол:
  Женски
  Хормони, нормална е зголемена желба за секс. Мислам дека не треба да ти биде непријатно, па со секс дошло и бебето таму :) прво прашај си за обичен секс, па после за останатите форми. А најдобро е да се прашаш себеси, твоето тело најдобро знае што му треба. Јас не би се воздржувала ;)
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.477
  chim si so ivf ne veruvam deka ke ti dozvolat sex da imas, a za drugovo vajda moze. strpi se hormonite posle treti si doagjaat na sebe.
   
 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.152
  Допаѓања:
  46.891
  Пол:
  Женски
  Тука не дошло бебето со секс :)
  @Macika1234 Ниту мастурбирање ниту секс , воздржи се со ивф си, тежок пат си минала за сега недај боже упропастиш се за секс еден. 7 месеци веке ништо немам и еве ме дишам :D
   
  На Mari(u)ana, mariatim, girl-miri и 8 други им се допаѓа ова.
 5. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  Па не знам колку мастурбирањето би наштетило за да се воздржува....посебно ако и дојде во сон ( како мене неколку пати) како да се воздржи?
  И вие шо викате дека не знам колку време се воздржувате, ај од секс можам да сфатам ( и јас немам) нема да имаш, ама 100% во сон ви дошшло, мајке му, хормони се во прашање, и сте подзавршиле раббота.
   
  На Ceci16, thelittle17, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
 6. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.477
  toa u son ne e masturbacija. toa e orgazam u son. razlichno e. ne prajs niso za da svrsis. najubavo e doktor da si prasa sepak e ivf taa.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  Ok
   
 8. skorpija90

  skorpija90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2013
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  13
  Masturbiranje mislam deka ne e stetno, samo si se pipkas i si vrsis rabota :D
   
  На Снегулк@23 и the drummer им се допаѓа ова.
 9. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Кога ке прочирам вака давање совети извадени од ракав, ми се одмилува коментирањето.

  Не би требало да ти биде проблем но сепак прашај си гинекологот.
  Додуша никој неможе ова стопостотно со сигурност да ти каже. Поготово кога е препорачено лежење за време на бременост.
  Има инвитро што си тераат без никаков проблем,како да се природно,но лежањето веке само по себе укажува на претпазливист за се па и за ова.
   
  На Martka, eleni27 и Kaetana им се допаѓа ова.
 10. Macika1234

  Macika1234 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Е фала ви,иначе почнав да се движам по малце а за тоа у сон ми се случило и те како и тоа сега периодов хахахха
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. julia87

  julia87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  jas da go kazam moeto iskustvo ,od koga razbrav deka sum bremena imavme sex i koga se izbrisapv na toaletna imav kafeavo,pa primav utrogestan,potoa mislev deka so masturbiranje nema nisto da mi bide no pak se sluci isto duri malku i kako temno crveno .od togas nemam nisto,18 ned sum ,prekinav so utrogestapnot uste pred 3 ned ,doktorot vika se e ok moze sex no mene mi e strav i od ednoto i od drugoto,a hormoni u plafon(facepalm)iskreno neznam sto da mislam na ovaa tema
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  15.715
  Допаѓања:
  72.618
  Пол:
  Женски
  Malku porizicno e do 12ta nedela, zatoa zabar, depilacija na intima, ne preporacuvaat do 12ta nedela. Moze da probate nezno samo, kje ti pukne mazeto do 40ta nedela :D a baska i ti... :D
   
 13. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  Мастурбирам. Т.е. не често, во досегашната бременост 2 пати ама, и еднаш пробав секс. Мислам дека не може да штети, не знам шо да кажам. Се е мајка природа. Си бара душата оргазам.
   
  На Ceci16, the drummer и Kitten им се допаѓа ова.
 14. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.477
  bash mi se svigja shto vaka otvoreno si kaza. retkost e neglumenje svetica.
  jas nishto ne pravam, ne radi drugo, tuku libidoto mi e u minus pod nula. ich ama ich ne mi teknue za samozadovoluvanje, dokolku da mi dozvolat sex mislam automatski kje mi skokne libidoto :D
   
 15. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  Абе и мене не ми бара душава толку многу, ама еве три пати ми се сосакало, па сум завршила работа. :) а шо да кријам, не мибе срам, за тоа е форумов секој да си каже. Ако некој крие ич нека не пишува :) :)
   
  На Ceci16, irenna, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  13.861
  Пол:
  Женски
  Уште не мастурбирате?
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.477
  :rofl: ne smeam ni da pomislam. iam kontrakcii (blagi) na matkata.
   
 18. Solventna

  Solventna Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Грешка си, ако не смее да се мастурбира кога си ИНВ не е проблемот во тоа што ќе го триеш клиторисот, туку проблемот е во сврсуванјето т.е контракциите кои се јавуваат при оргазам, што значи дека свршувањето и во сон и на јаве би бил проблем а не самото допирање на клиторисот.
  Велите дека доколку е некоја ИНВ оплодена не смее да има секс? Кај сите или само кај оние кои се ИНВ поради одреден проблем на жената?
  Ми нема логика ако жената е нормално здрава а ИНВ е направено само поради мажот зошто не би смеела да има секс?
   
  На Снегулк@23 и Mari(u)ana им се допаѓа ова.
 19. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.477
  kako toa greshka sum!? masturbacija i vlazni sonishta e razlichno neshto. da, kontrakciite se tie, ama edno e da mastirbirash drugo e u son da svrshish ako poznavame dobro makedonski.
   
 20. Џиџи91

  Џиџи91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  На почетоко не смеев да имам односи после се подобрив накај 5 месец бевме супер со бебчето ама уште не сме имале односи од страв сега веќе за некој ден во 8 месец.А мастурбација да:lol:
   
  На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.