1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мастурбира и поубаво му е!

Дискусија во 'Секс' започната од mirka, 5 март 2010.

 1. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  13
  Девојки имам проблем што мислам дека е доста непријатен... ;(
  Кога дечко ми и јас сакаме да имаме орален секс и кога јас ќе почнам да го правам тоа се е ок, се возбудува и за кратко време свршува, но сега е некако поинаку... на почеток се ќе биде ок а потоа тој си ја зема “работата во свои раце“ и УЖИВА ДО БЕСКРАЈ!!!!! кога почна да прави така првите пати јас бев ок, не ми сметаше но сега не можам тоа да го поднесам! правам се што можам а он пак самиот! јас тогаш се тргам настрана и ми иде да вриштам!!! еднаш зборувавме за тоа и рече нема да се повтори и не мислел дека тоа ќе ме навреди а нели е тоа понижување сам тој да си се задоволува и на крај да сака јас да ја ставам устата за да сврши? јас тоа не сакам да го правам и не сум го направила ама се осеќам понижена.... Не сакам да му речам сега ништо затоа што како и секогаш ќе си најди оправдување. ние се сакаме премногу,кога имаме секс се е прекрасно и уживаме но овој проблем што се јави со оралното задоволување не ми се допаѓа. ве молам кажете ми што да правам???
   
 2. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  pa mirka jas mislam deka nema nesto tuka ponizuvacko..vikas deka seksot vi e super,toa e najbitno..
  ako nemu poveke mu e zadovolstvo da masturbira negoli da mu go"pusis"(izrazot e malce vulgaren ama ne mi tekna drug momentalno)pa pusti go neka masturbira..keski mene decko mi da ne me gnjavi da mu go"pusam",toa mi e nesto stvarno bezveze i zamorno ali go pravam zaso sakam da bide zadovolen.
  sekako se raboti za negov kef mirka....ako ti si zadovolna od seksot,i od toa koga e negov red da ti pravi kef,da te zadovoluva,togas sve e super i nema nikakva pricina za panika..pruzi mu go toa sto go saka,ako mu e bolje da si se pogodi sam racno,negoli oralno,neka si go pravi toa.. :D
  e sea ako tolku sakas da si ti taa so ke go napravi toa,togas prasaj go sto mu se dopaga koga go zadovoluvas oralno,sto mu e najubavo,dali koga go goltnes cel,dali koga ke go lizes so jazik i sl,pokusaj nekoj nov pristap nekoj nov nacin.. :D
  pa pisi kako ide..pozdravce
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  se slozuvam so tanja6-neznam zasto toa te frustrira. i decko mi ima periodi koga saka sam da se zavrsi bez mene dodeka samo me gleda ili dopira...ima periodi koga toa go pravime najizmenicno, jas oralno pa toj si prodolzuva so masturbacija pa pa ja....mene toa mi e sasvim ok.
  prestani da mislis na negovata masturbacija kako nesto so koe te podcenuva ili omalovazuva. se e vo nasite glavi. ne go dozivuvaj toa kako nedostatok na ljubov ili seksualen nagon...mislam deka stvarno ne e toa u prasanje.
  ako pa toa stvarno e tolku konstantno i te nervira-moras da razgovaras so nego.ne ide i da se punis so frustracii i nervozi.
  Ja sekako mislam deka nema potreba-uzivaj vo seksot :up:
   
 4. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Ако несакаш да разговарате, тогаш некое време престани и да го започнуваш оралниот секс-па тој самиот ќе сфати дека нешто не е како што треба. Се согласувам со другите девојки дека нема потреба да се чувствуваш понижено, но кога веќе е така-нешто мора да се превземе.
   
 5. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  jas ne se slozuvam deka treba da kuti i da gleda kako pred nea se samozadovoluva toa e strasna rabota.
  mene mi se cini deka tipot e egzibicionista pa saka da go gledaat koga se samozadovoluva ili pak mozebi ti pravis nesto pogresno ili si premnopgu spore, ili premnogu brza, itn ne veruvam deka se oladil od tebe i deka ne go vozbuduvas pa mora sam
  a veruvaj mi ti da pocnes da se zadovoluvas sama pred nego toa ne bi mu precelo tuku naprotiv dopolnitelno bi go zapalilo.
   
 6. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  cekaj ali dobro svativ ti sedis do nego a on de gleda i drka cccc i toa ne te zagrizuva? mislam deka toa e prv znak deka nesto ne stima vo vrskata.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  Ах тие солзите крокодилски !
  Се случи и тој одмор од соништата како мали деца се радувавме кога моите не пуштија накратко да избегаме од градската горештина во Охридот наш.Небаре ќе се расплачевме од среќа на патот дотаму.Убаво си врвев првите неколку дена...но како што врвеше времето го чувствував се подалечен , отсутен . Како да беше лут , нерасположен ...како жена во менопауза :| Оди па разбери го и мажите си имале свои денови . Го гушкав , го сакав , сакав да го насмеам да го имам до мене а и во мене . Ништо, само вообразено ја сврти главата и ме одби. Добро реков , и јас си имам гордост која често ја газам во животот , станав и си заминав.Застанав кај прозорецот , тажно гледав во заљубените парови на плажата , ми недостигаше стариот тој , го чекав да дојде зад мене и да ме изгушка најсилно како што прави најчесто кога му сум лута. Го немаше , почнав да се лигавам и плачам , цимолам тивко и патетично . И јасно ми даде до знаење дека со мене нема да спие но мастурбира во спалната.Глупава јас несакав да се погледнам во огледало. Си се умислував дека нешто не штима со мене , не му сум ли веќе убава што не е во ред ?!Помина и тоа , следниот ден беше како нов , ме иритираше тоа што се однесуваше секојдневно како ништо да не се случило. И потоа ние жените сме сложени битија :fubar:
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  Читам и се смеам. :D Добро луѓе, што ви е на вас?
  Убаво си кажаа девојките погоре, некогаш е подобро да се смени нешто за да сексот не прејде во една здодевна рутина. И што ако на крајот самиот мастурбира, секако го прави тоа пред тебе, додека те гледа тебе, се возбудува од ТЕБЕ, сигурно не отворил порно списание, па да си го мафта.
  Не гледам тука ниту проблем, ниту нешто чудно, ниту ненормално. (единствено ми паѓа на памет дека во последно време гледал малку повеќе порно, а со оглед на тоа што епиологот е во секој еден од нив со ист крај ... :D можеби сака човекот да си проба, па што - ако го возбудува).
  Ако толку ти пречи, "дотерај" го на памет - мастурбирај и ти пред него, иако верувам дека нема баш и да го налутиш. :)
  Поентата е - дека нема ништо загрижувачко и нема ама баш никакви знаци дека нешто не штима во твојата врска. Уживај си.
   
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.261
  Се додека не свршува на завесите,немаш гајле.
   
  На veren, 42195 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 10. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  od toa poglem znak deka nesto ne stima zdravje zamisli decko koj se vozbuduva poveke samiot da se dopirao otkolku zensko a dali si sigurna deka on saka samo devojki?
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  И јас понекогаш сакам да се самозадоволувам пред него повеќе отколку тој орално да ме задоволува или пак да се самозадоволувам и кога доживувам оргазам да ме задоволува орално. Се е до тоа што ти е потребно во моментот.

  Доколку тоа ти смета, почни и ти да мастурбираш пред него и чао пријатно.
   
  На Milan444 и 42195 им се допаѓа ова.
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.597
  od toa poglem znak deka nesto ne stima zdravje zamisli decko koj se vozbuduva poveke samiot da se dopirao otkolku zensko a dali si sigurna deka on saka samo devojki?[/quote]
  :D
  Каква длабока психолошка опсервација!
  Да се смеам или да плачам...
  Девојко, зар не си ти истата која отвори тема за лижење под пазуви како ерогена зона која те возбудува?
  Биди искрена и кажи - што е поненормално од тие две работи?
  Полека со осудите и проценките што штимало, а што не.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 13. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  14
  :D
  Каква длабока психолошка опсервација!
  Да се смеам или да плачам...
  Девојко, зар не си ти истата која отвори тема за лижење под пазуви како ерогена зона која те возбудува?
  Биди искрена и кажи - што е поненормално од тие две работи?
  Полека со осудите и проценките што штимало, а што не.[/quote]
  no jas nerekov deka sama sakam da se lizam pod pazuvite i nerekov deka ne e normalno ponekogas taa racno da go zadovoluva ili popoznato megu mladite da mu go drka tuku nenormalno e toj da masturbira a taa da dreme a kojznae na koja misli dodeka svrsuva koga nesaka nitu da go dopira i ako vasa preporaka e uste da go tolerira neznam sto da kazam osven sramota i greota za devojkata .
  a sto se odnesuva do lizenjeto pod pazuvi neznam sto e tuka nenormalno zarem e normalno da ti ja lize vaginata, anusot , butovite , gradite, pod gradite a kao pazuvite ne se del od naseto telo i toa ne e normalno znaes li deka ima i fetis sto obozavaat da im gi lizat prstite na nozete, ma mene toa e odvratno ama ete i toa nekoj go saka.
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.261
  Стварно,срамота и греота за девојчето.

  Нека гори кретенот!
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 15. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Е добро де стварно и мене не ми е јасно штое тука лошото?! :^)
  Па и дечко ми некогаш сам мастурбира додека си се мазиме и бакнуваме или сака да ме гледа како јас го правам тоа.И сега ова е знак дека нешто не е во ред?Божеееее
  Ај не им прави филмови на луѓето молим те!
   
 16. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Само да прашам и јас да не не сум нормална? :?:
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Јас мислам дека сепак треба малку разговор во врска со тоа меѓу девојката е дечкото... Можеби таа не била доволно опуштена или заинтересирана па тој не можел да издржи... Но сепак не е убаво да и го прави тоа, кој знае на што мисли!!! :fubar: :fubar: Гледам дека темата одамна е поставена, па можеби веќе ги решиле проблемите, Мирка ако не читаш пиши ни да знаеме дали сега е ок!
   
 18. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  370
  Имам чуство дека има потреба од машко мислење за целата оваа работа! :)
  Не очекувајте некој голем памет од мене сега - појма немам што му се мота во главата додека го прави тоа...најверојатно појма нема ни тој, туку едноставно така му е поубаво..... :P
  Како и да е, прашај го како највеќе би сакал да го задоволиш, што би му направило ќеф. Дури и да не ти каже знај дека сите мажи се возбудуваат на глетката на девојка која се самозадоволува (па дури и некои жени :D ), што може само дополнително да го стимулира....ќе биде радосен што го прифаќаш и што не го осудуваш.
  Може и да го прашаш „Добро, зошто го правиш тоа?“, но не очекувај некој одговор, поради тоа што (најверојатно) или не ќе знае да ти објасни, или нема да ти одговори (ќе се затвори во себе) или ќе ти рече „па...убаво ми е така“. :|
  Се сложувам со Трендафилка и другите девојки дека не треба премногу да се секираш за ова ниту многу да мозгаш.
  Впрочем и машките ја имаат онаа изреката „А бе глуп е ко к_р!“ - во превод - во врската помеѓу мажот и неговиот полов орган нема многу памет :lol: :lol: :lol:
   
 19. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Зоки, цар си! :lol: :lol:
   
 20. Scorpion81

  Scorpion81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9
  Може ќе можам да ви помогнам во вашите размислуванња.Како прво девојката кажа дека пред тоа со орален секс му пружала задоволство и дечкото доживувал оргазам но после некое време работите се смениле.Мислам дека треба навистина да поразговараш со дечкоти и ке најдете решение за проблемот.Од машка гледна точка постојат неколку опции зошто се случува дечко ви да маструбира пред вас.Како прво понекогаш во мартонскиот секс доколку партнерот е доволно внимателен и забележува дека партнерката му е преморена и не и е веќе до сексуалниот чин ке побара од парнерката да го задоволи орално но ако сепак не успее во тој чин тој се одлучува на самозадоволување од сожалување кон тебе зашто верувајте ми девојки не е секогаш како вие што мислите и пишувате по форумов дека ке му го пикнете пенисот 5минути во уста и тој ке доживее оргазам.Затоа некогаш ние машките ја употребуваме сопствената рака за да дојдеме до оргазам зашто верувајте ми партнерот ве сожалува и не сака самиот чин на орален секс да ви го претвори во кошмар па и на крајот како што кажа самата маструбира гледајќи го твоето голо тело.Од друга гледна точка доколку тој изгуби концентрација и неговата ерекција почне да опаѓа тој ке биде принуден да маструбира се со цел да доживее оргазам и да дојде до ејакулација на спермата соберена во неговите тестиси. Доколку не доживее оргазам и престане со сексуалниот чин болкта кој се јавува во неговите тестиси е неподнослива.Ако ви се случува вака подобро разговарајте веднаш со партнерот или сменете нешто во самиот сексуален чин или во оралното задоволување бидејки девојки изгледа не го познавате доволно машкото тело за да пишувате изјави од типот: А бе глуп е ко К.Р! зашто мажите имаат уште една изрека за лош секс која сигурно не сте ја знаеле а која гласи вака:"Подобро да издркав на камен отколку сто имав односи со тебе" па вие сега мислете кај е грешката.Само уште едно појаснување понекогаш самиот чин на орален секс кој не се изведува правилно може да предизвика болка со која мажот губи интерес и губи ерекција така да немојте да мислите дека самиот чин на орален секс треба да се изведе на брзина(брза работа со устата) :$ тука грешите доаѓа до болка на врвот од пенисот и до губење на ерекција затоа што и мажите сакат нежност исто како и жените замислете се вие да при орален секс со вашиот партнер чувствувате болка на врвот од вашиот клиторис и усната на вагината наместо да го чуствувате влажниот нежен и мек јазик на вашиот партнер.Затоа не срамете се отворете ја устата пошироко и употребете повеќе фантазија и понекогаш бидете и вие тие што ке прашаат као беше дали ти се допаѓа вака едноставно прашајте го партнерот што го возбудува :tmi: :tmi: :tmi: :lol: :lol: