Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Математика со биостатика

Дискусија во 'Образование' започната од Kimberly11, 7 јануари 2020.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.451
  Допаѓања:
  21.690
  Пол:
  Женски
  Што се учи во предметот Математика со биостатика? Не можев да најдам на нет :D
   
 2. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.256
  Пол:
  Женски
  Предметот е во склоп со смеровите на ПМФ (Молекуларна биологија со генетика и Биохемија и физиологија).
  Прилично целиот материјал од средно гимназиско (комбинаторика, статистика, интеграли, диференцијални равенки..ова ми текнува само)
  Две обемни книги се, не се пишува во тетратка ништо, само се следат предавањата на професорката и асистентот.:)