Математика со биостатика

Дискусија во 'Образование' започната од Kimberly11, 7 јануари 2020.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.098
  Допаѓања:
  18.330
  Пол:
  Женски
  Што се учи во предметот Математика со биостатика? Не можев да најдам на нет :D
   
 2. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.323
  Допаѓања:
  7.901
  Пол:
  Женски
  Предметот е во склоп со смеровите на ПМФ (Молекуларна биологија со генетика и Биохемија и физиологија).
  Прилично целиот материјал од средно гимназиско (комбинаторика, статистика, интеграли, диференцијални равенки..ова ми текнува само)
  Две обемни книги се, не се пишува во тетратка ништо, само се следат предавањата на професорката и асистентот.:)