1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Математика!

Дискусија во 'Образование' започната од meredith, 11 јануари 2010.

  1. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Од сите предмети најмногу ја сакав математиката. На второ место ми беше физиката, а после сите останати природни науки :) Ги сакам затоа што се егзактни, неменливи. Не зависат од општествени и државни уредувања и промени... Не се менуваат. Она што важело пред 2000 години за Аристотел, важи и за нас денес. Од друга страна со математички апарат може да се претстави секоја појава во природата, а и во општеството. Таа е начин да се прикаже една појава, нејзините текови и законитости... Се е во математиката... Се околу нас е математика...
     
  2. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Oваа тема е за мене ја обожавам математиката иако е на 2 ро место во мојот живот на 1 во дефинтивно Информатиката односно Програмирање
     
  3. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    ја сакав ама сега моментално ја мразам хаха тестот што го правев го добив мн слаб 4на 3 и сега си ја уништив оценката по математика наместо 5ка ќе имам 4ка само ми останува да се надам на совет да ми ја поправат ама ништо не се знае... :(
     
  4. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Незнам математика еден период ми еден кочи :D
    Кога ќе ги сфатам баш убаво лекциите е тогаш веќе јасно е но замина возот :D
    Поздрав до сите математичари
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ич не ми иде , и ич не ја сакам . Ја разбирам кога учам дома со професорка , ама отиде возот :D Баш сега зборев со татко ми , и вика само математика слабо а .. и зашто сум плавуша , ми вика а во трета ќе имаш така ? Викам да , и ми вика ај кје те офарбаме , можда професорот ќе си каже оваа се опаметила и ќе ти стаи повисока оцена :) Ќе бидам бе одлична ама математикава ми квари просек :@
     
  6. valenTina.bT

    valenTina.bT Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    10
    Математика ми оди ама многу повеќе ме влечеа јазиците.Особено Шпанскиот и Италијанскиот.
    Некогаш на сестра ми и давам час бидејки неа слаба страна и е матемаиката . :rofl:
     
  7. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Математико туго моја овде иск овде корен јас за тебе нисам створен! :lol: :lol: :lol: :lol:

    Хахахахах Ова беше чисто онака да се насмееме :D

    Иначе сакам математика само не дропки :puke:
     
  8. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Хахаха, и ти ко попот од еден виц!!!
    Ај сеа озбилно.Сакам математика и ми оди. :hai: :hai:
    Мене решавањето задачи ми е релаксација (онака пасење на мозокот), никогаш не сум негодувала кога професорот ќе ни даде многу за домашно!!! :!: :!:
     
  9. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    обожавам математика :D :D
     
  10. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    обожавам математика. Си решевам во слободно време. Лани летото секој ден си решав во 3-4 задачи, само криво ми е шо професорката никој не ја слуша освен ние неколку девојчиња во класот,а колку убаво објаснува жената :)
     
  11. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    :o :o преку лето?
    алал да ти е :clap:
    јас кога завршувам со учење ги ставам книгите во фиоки и тие фиоки не ги отворам до септември :lol: :rofl: ни една книга до тогаш да не ми е на видик :lol:
     
  12. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Ја сакам математиката , но сепак се одлучив за правото , требаше да бирам помеѓу правото и математиката . Жал ми што ќе учам само 2 г.
     
  13. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Математиката отсекогаш сум ја сакала! Во 4 одд бев и на натпревар и од 20-тина души го освоив 9 место. :) Не решавам многу задчи зш то што ќе го сватам нашкола сватено др. малку потешко да го разберам. Доста голем логичар сум па знам да поврзувам некои работи и затоа мислам дека ми оди од рака. Инаку имав еден другар до 8 кој беше МАХЕР за математика! :clap: Не постоеше задача што не можеше да ја реши! :D
     
  14. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Да јас си решавам и книги ди потчитнувам. Абе учен чојк :D :$
     
  15. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Математика научив во средно ...многу ми се погоди професорката....а пред тоа...врска немав од математиката...а сега имам и 5ка...многу добро објанува професорката....
     
  16. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    МРАЗАМ МАТЕМАТИКА! :devil:
     
  17. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Мојата најголема љубов е математиката,едноставно ја обожавам :)
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Пред некој ден изјавив желба да решавам дропки и сите ме гледаа како да сум паднала од Марс. Ќе мислите дека сум луда, ама ми недостига математиката. :rofl:
     
  19. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Далеку од тоа да мислам дека си луда :lol: и мене искрено ми недостига па навечер кога не ми се спие си земам учебникот и тетратките и се опуштам со геометрија и дропки :rofl: си ја сакам математиката :inlove:
     
  20. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Ова да видам да не верувам ми е... најискрено... Ноу хард филингс. :rofl: :rofl: :rofl: