Материјали за шиење

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Snow-Queen, 29 септември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Дали некој во скоро време бил на ж.пазар и видел дали има матерјал ваков материјал со леопардтски принт?
  Незнам како се вика матерјалот па ќе постирам слика-како сукњава.
   

  Прикачени фајлови:

 2. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Матерјали за шиење

  Јас не бев сега скоро-пред 2-3 месеци ама кога бев видов сличен како оној на сукњата и во боја и со некои шари-е сега за леопардска шара незнам дали имаше.Има голем избор,ако си во можност,најдобро ти е да отидеш и да си видиш :)
   
 3. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  По порачка може да си набавиш од некој што носи материјали од други држави. Само кажи му колку ти треба и кога ќе ти го донесе ќе му платиш. :) Вака редко носат такви материјали,бидејки не ги купуваат.
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Ќе одам од понеделник некој ден и ќе најдам сигурна сум. Зошто минатата недела за друго бев до бит пазар и видов дека го има материјалот.Само на една тезга онака прашав, 200ден. метро ми кажаа.
   
 5. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  10.866
  Пол:
  Женски
  Девојки цените на трико материјли на женски пазар колку се движат , бев набрзина и прашав на едно место 500 денари метро :o немав време да разгледувам , дали толку се движат или мене ми се погоди скапчија да не одам пак за џабе :D
   
 6. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  толку се цените од 500 ден па нагоре
   
 7. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.891
  Пол:
  Женски
  [СДК] Сакам да кажам...

  Колку пари е едно метро тул отприлика и каде може да се најде?
   
 8. ana.n18

  ana.n18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  56
  Бев на шнајдерка,за фустанчето за матура и ми рече да купам материјал сатен.Мене како изгледа сатенот не ми се допаѓа баш ама она ми рече дека ќе го правела од обратната страна и дека нема да биде таков.Е сеа незнам јас како изгледа така,ако може некој нека постира слика да видам како изгледа :worried:
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  ^Каков сакаш ти, долг/краток со какви детали било што. Па ќе ти постираме слики
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Еве го материјалот што си го купив за да шијам фустан, бидејќи сега со стомачето ништо не ме собира :lol: Имав желба да е црно бел, и да биде долг фустан. Па сега ќе видиме како ќе излезе.
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC_0362.jpg
   DSC_0362.jpg
   Големина на фајлот:
   403,5 KB
   Прегледи:
   394
  На RIRIFENTY му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  5.348
  сакам да си сошијам сличен фустан..но материјалот каков е и каде да најдам баш таква чипка како со крај... во штип?
   

  Прикачени фајлови:

  • cipka crvena.png
   cipka crvena.png
   Големина на фајлот:
   569,4 KB
   Прегледи:
   237
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  5.348
  некој?? :)
   
 13. Leonida2

  Leonida2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  27
  Дали би можела да најдам ваков материјал за шиење? И дали камчињата се купуваат или имаат шнајдерите?
   

  Прикачени фајлови:

 14. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  166
  Што мислите, кој материјал е добар за долг тесен фустан?
  Шивачката ми предложи мислам дека памучен сатен,стегал убаво
   
 15. Chokoholic25

  Chokoholic25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  376
  Пол:
  Женски
  Ми треба шнајдер во Прилеп
  може некоја да ми помогни?