Матичар во ресторан

Дискусија во 'Свадба' започната од soncenceto.matea, 22 март 2012.

 1. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.738
  Допаѓања:
  10.558
  Пол:
  Женски
  Фалаа тии :)
   
 2. cinderella5

  cinderella5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  2.472
  Пол:
  Женски
  Девојки ме интересира дали за државен празник е поскапо во матично? Еве на пример за Велигден, на денот.
   
 3. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.100
  Допаѓања:
  41.187
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не е поскапо.
  Секако Недела им е неработен ден.
  Прашај кога ќе поднесуваш барање.
   
 4. cinderella5

  cinderella5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  2.472
  Пол:
  Женски
  Лошо се изјаснив, мислев дали е 6600 или помалку.
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.343
  Допаѓања:
  97.345
  Поскапо е, точно. 6600 е.
  Иста е цената како за викенди, прашај да не е повисока од 6600, а не пониска.
   
  На cinderella5 и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 6. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.100
  Допаѓања:
  41.187
  Пол:
  Женски
  Па да, исто е 6 600.
  Како за неработен ден.
  Само првата сабота од месецот им е 3 300. Таа им се води како работна.
  Прашај да не е повеќе од 6 600, ма да не верувам.
   
  На cinderella5 и Lilit им се допаѓа ова.
 7. cinderella5

  cinderella5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  2.472
  Пол:
  Женски
  @TeddyGrey @Lilit Без разлика дали се венчаваш у матично или во ресторан, таа е цената? Им се јавив да прашам незнаат да објаснат, таа што се јави ми вика јави се покасно да се распрашам. Е до толку се.
   
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.100
  Допаѓања:
  41.187
  Пол:
  Женски
  Таа е цената за матичар во ресторан. 6600.
  Доколку закажете во матично е околу 150 денари. Ќе ти дадат уплатници кога ќе идеш да поднесеш барање.
   
  На cinderella5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Zoccy

  Zoccy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  17
  Мене ми кажаа во матично 2000 а да дојде во ресторан 4000
   
  На cinderella5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.343
  Допаѓања:
  97.345
  Не е таа.
  150 ден. е како што кажа Теди.
  3300 е во тек на недела до петок да ти дојдат во ресторан.
   
  На cinderella5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.225
  Допаѓања:
  132.000
  Пол:
  Женски
  150 ден платив кога закажував и тоа со картичка на лице место.
   
 12. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  863
  Пол:
  Женски
  Значи сеа по ново матично е само во работни денови, а сабота и недела венчаваат во ресторан со тоа што првата сабота од неделата им е 50евра а сите наредни е 100 евра тоа им е најново :)
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.700
  Допаѓања:
  22.512
  Пол:
  Женски
  Опасни се. Значи ако сакам да се мажам во недела, морам да плаќам матичар во ресторан. :D Среќа што се омажив пред 6 и пол години.
   
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.100
  Допаѓања:
  41.187
  Пол:
  Женски
  Каша попара напраивме.
  Темава е матичар во ресторан. За таму се плаќа таа сума.

  А во матично, се плаќа 150 денари, било кој ден од неделата да е, сабота ли недела ли, сеедно.
   
 15. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  863
  Пол:
  Женски
  Епа тоа зборам и ја сабота и недела во матично не може, од понеделник до петок само може, а сабота и недела во ресторан, така е поново
   
 16. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.100
  Допаѓања:
  41.187
  Пол:
  Женски
  Мислев ме прашуваш дали е така.
  Ако е така по ново, не знам.
  Пред 6 месеци не беше.
  Не знаев дека не може во матично во сабота и во недела.
  Свашта. Сепак најдоа начин да ги зимаат парите за матичар во ресторан.
   
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  863
  Пол:
  Женски
  Не се тачни :)
   
 18. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  863
  Пол:
  Женски
  Не се нормални јас правев во мај 2017 и не беше тала, ама еве сестра ми сеа ќе прави свадба и беше да закажува и така и кажаа затоа и ви пренесувам новостите
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  3.392
  Maticar vo restoran e golema glupost i bespotreba frlanje mn pari
   
  На SummerGirl и poenta им се допаѓа ова.
 20. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  23.830
  Пол:
  Женски
  Не се сложувам дека е глупост, некој едноставно сака да се поштеди од малтретирање со одење натаму-наваму до матичар, па до црква па веќе измрцварен до ресторан. Да, кошта, но кој може нека си дозволи и нека си го ужива денот.
   
  На whitepearl и *Лорена* им се допаѓа ова.