Матичар во ресторан

Дискусија во 'Свадба' започната од soncenceto.matea, 22 март 2012.

 1. whitepearl

  whitepearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Колку што разбрав,за време на работна недела може да се венчева таму но и да се земе во ресторан матичарот,а за викенд само во ресторан? :)
   
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  811
  Пол:
  Женски
  Да, и само првиот викенд ти е 50 евра дека им се смета за работна, а секој нареден викенд ти 100 евра
   
 3. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.526
  Допаѓања:
  28.953
  Пол:
  Женски
  Првата сабота од месец е €50/60.
  А недела и други денови е околу €110.
   
 4. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Kolku naplakaat maticarite vo petok za vo restoran?
   
 5. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  196
  Што документи треба за закажување матично во ресторан?
   
 6. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  1.559
  Isto Kako obicno maticno so plus uste edna uplata od 3000 ili 6000 den (zavisi koj den e svadbata).
   
 7. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Helppp dali znate za zakazuvanje vo maticno dali baraat pri zakazuvanje izvodi od rod. Ili se zakazuva samo so licna karta ?
   
 8. WhiteAngell

  WhiteAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  Бараат изводи и плус копии од л.к