Матура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Janaaa, 1 декември 2009.

 1. ghinna001

  ghinna001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2017
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  132
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] eve nekoi vakvi modeli na primer
   
  На Џасмин му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.358
  Пол:
  Женски
  @ghinna001 Штом станува збор за ваков стил, а и рече може надвор од земјата, претпоставувам финансиите не се проблем, па би ти рекла можеш да провериш во Ламас, има вакви гламурозни и елегантни модели, мој совет ти е подобро купен модел, на шиење да не си фрлаш пари. Од Ламас се со подбар квалитет, таман ќе пробаш директно, ако ти е малку долг/широк, ти го средуваат од таму, а може ќе најдеш и нешто со снижена цена, во Нана сметам дека се прескапи, а никаков квалитет. За друг таков бутик моментално не ми текнува, ама секако ги има повеќе :D
  Eве нешто од Ламас што имаат објавено:
  п.с Јас лично би те советувала да ги одбегнуваш драматичните дизајни, црната боја и светките, а наместо тоа да избереш убава свежа боја (може и во тон како првите фустани што си ги постирала), секако матурите ви се во Мај, пролеттно време, некој чист дизајн, што паѓа едноставно, така би било пософистицирано и more young, така по елегантно ми изгледало, отколку како сите што бираат црни бои, што ги прави многу постари, мое мислење :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ghinna001

  ghinna001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2017
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  132
  ti blagodaram za pomosta :l:
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.358
  Пол:
  Женски
  @ghinna001 Нема на што, верувам дека ќе си најдеш прекрасен модел :f: Воедно, ако ми текне на друг таков бутик, обавезно ќе ти пишам за предлози :sun:
   
  На ghinna001 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. arias

  arias Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Предлог за фустан за матурска вечер?
  +фризура