Матура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Janaaa, 1 декември 2009.

 1. Janaaa

  Janaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  znaci marinastr i 2468 site fustancija se PREUBAVIIII!!! znaci od kraj na 3ta god baram po internetov ama vakvi modeli ne sum nasla...stvarno nemam komentar najubavi se na cel svet...fala vi NAAAJJJMNOOOGUUU na cel svet i eden od ovie modeli ke nosam sigurnoooo :D :D :D jeeeeeeeeeeee <3 <3
   
 2. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  13
  имењачке и јас сум матурантка годинава, се двоумам меѓу мн. фустани..
  како и да е, гледам да ми биде удобен за играње, а и да можам после цело лето да си го носам :)
  првин сакав топ некој, ама не планирам цело време да го кревам фустанот,
  и не планирам нешто мн кратко, не сакам да задоволам многу гледачи :D
  Пр:[​IMG]
  фустанов не е ништо посебно, ама е совршен за матура,
  задржи се повеќе на алките, ланчињата, ташната, штиклите,
  тие да ти бидат wow ! =)
  кога сме кај штикли, не купувај нешто високо, или ако купиш носи си у ташна балетанчиња :)
   
 3. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  i jas sum maturantka se nadevam deka ke ti se dopadnat ovije fustani i sekako kratok fustan.
   

  Прикачени фајлови:

 4. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
   

  Прикачени фајлови:

 5. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  И јас сум оваа година матурантка...И ти предлагам да не носиш премногу свечен фустан. Најубаво ќе ти биде едно едноставно фустанче, кое ќе одговара на твојата фигура,зачинето со некој убав детаљ, на пример украсна трака, панделка. Бојата на фустанот нека одговара на твојот тен (ако веќе одбираш некоја друга боја освен црна или бела).Внимавај фризурата да ти одговара со фустанот-значи прво барај фустан, а потоа размислувај за фризура. Наит носи исто така во зависност од фустанот-најдобро е некој нежен накит...
  На www.polyvore.com можеш да најдеш милион интересни фустанчиња :)
   
 6. Golupce

  Golupce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Jas lani bev maturankta i ti preporacuvam da ne se mn zamaras so toa sto ke nosis...sepak na ubav covek se mu stoi ubavo neli???:D:D:D Spored mene kupi i odberi nesto sto tebe ke ti stoi i sto ke se cuvstvuvas ubavo vo nego...def ti treba kratok crn fustan...sepak devojki sme da pokazeme sto imame:))))
   
 7. swcla

  swcla Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  matura*

  da ja fatam sakam rab so vreme.....:)
  ve molam ako mozi nekoj sovet da mi dadete za obleka i frizura.....kako i sminka*
   
 8. bubaaa

  bubaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Ova e fustancheto shto ke go nosi sestra mi za matura. Visoka e 155, pa zatoa baravme neshto kratko.
   

  Прикачени фајлови:

  • 60033643.jpg
   60033643.jpg
   Големина на фајлот:
   11,2 KB
   Прегледи:
   1.149
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  леееее како бонбонче е :))))) и јас сум негде колку сестра ти висока, па и јас плаирав вакво нешто да барам, мало, слатко, шеќерко :lol:
   
 10. swcla

  swcla Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  фустанчинава навистина се преубај....
  иначе че можи некој да ми препорача некоја фризура за матура??
  зс и јас сум матуранта....плс*:worried:
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Незнам да ти кажам. Јас планирам да ја пеглам, зато шо никогаш во живот се немам испеглано, па да збунам малку :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bubaaa

  bubaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Jas te sovetuvam da ne ja peglash, osobeno zatoa shto ja nemash ispeglano dosega. Em ke izgledash chudno za site ostanati, em nema da se cuvstvuvash svoja, em golem e rizikot da ti se izvitka povtorno kako od vlazno vreme, taka i od igranje, zheshko i potenje. Ne rizikuvaj bash za taa vecher. No ti si odluchuvash za sebe, pa napravi kako shto mislish deka kje ti e najdobro. ;)
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Прво дали ќе им сум чудна на другите или не, баш и не ми е гајле. Ако не се осеќам своја одма ја мијам, и оп! ете пак виткана! :D Барем за фризура немам проблем. Косава моја сама по себе е фризура :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. swcla

  swcla Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  mislam da ne ja peglam ako imas vitkana......kosa......
  arno vi e vas vitkani so imate.......:worried::worried:
  4e ja podredis samo mallku....i op .....
  a nie??:worried::worried:
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Eeeee и јас тоа се двоумам.Дали да ја пеглам или да си ја оставам!
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.817
  Пол:
  Женски
  za site koi sakaat frizurcinja za matura. ednostavni,privlecni,posebni...
   

  Прикачени фајлови:

  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.817
  Пол:
  Женски
  mi se dopaga i ova frizurce ednostavno a ubavo ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Anonymous

  Anonymous Guest

  и јас сум матурантка,и се ми е средено,па и коса и шминка хахах
  но сега донзав дека фустанот кој ке го носам е случен со една моја сокласничка,а сакам да бидам единсвена.А со тој косер што го видов мн добро стои фустан напред краток,а одпозади долг во готика стил е.И сега не знам што да правам?? Сакам и едноставно да биде,а тој беше соврешен...некој добар фустан кој мн добро би одговарал со корсет,но нозете да ми ги истакне,не сакам до доле да ми се влече...хаха мн комплицирано барам...
   
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  И јас сум матурантка и знам каков ќе ми биде фустанот, и фризурата и се... само не знам шо боја да го правам фустанот, што мислите вие дека е боље ко за матура/ розев или црн во комбинација со некој сиви детали, детали на самиот фустан мислам не на накит или обувки.. иначе се работи за кратко фустанче многу слично на тоа што го објави 2468 розевото, што мислите која боја е подобра? Иначе црна коса имам
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Јас гласам за розево :D :D Да блеснеш таму :D