Матура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Janaaa, 1 декември 2009.

 1. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  РОЗЕВО :up:
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Аааа фала ви срцки, ама сега имам нова недоумица, пошто ја на почетокот сакав лилаково ама никако да ја најдам бојата што ми требаше, е сега си ја најдов и пресрекна сум онаа нежна лила боја.. и такво ќе го правам изгледа... само сега ме замисливте зашто двете пишавте розево, али ваљда пошо у ситуацијата требаше да одвереме меѓу црно и розево- и јас така бев за розево, ама меѓу розево и лилјаково? Јас сум за лиљаково... :D :D :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Нека биде тоа што тебе повеќе ти се допаѓа. И двете бои се убави, весели... сигурна сум дека вистинскиот избор ќе го направиш ;)
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mizerija и Maeeeee им се допаѓа ова.
 5. male

  male Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  epa devojki da vi se priklucam i jas sum maturantka :) i odbrav fustance i se , ama se mislam kade da sijam :worried: znaete nekoja dobra sijacka od skopjde sum.Slusnav za papilon vo bunjakovec i biser,ama dali znaete nekoe provereno mesto kaj so sfarno dobro sijat :)
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
   

  Прикачени фајлови:

  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock:
  Хипи ЛАЈК ИТ А ЛОТ :D :D :D
  :up: :up: :up:
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. male

  male Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  a sto mislite za ova??? mene mn mi se dopaga ama pa neznam da ne e mnogu ednostavno???
   

  Прикачени фајлови:

  • 15313.jpg
   15313.jpg
   Големина на фајлот:
   17,6 KB
   Прегледи:
   601
  На mizerija, cresa-jagoda и Maeeeee им се допаѓа ова.
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  :worried:hock: какво едноставно бе...баш е штосно и интересно :up: :up: :up:
  и перфектно за матура и за млади цури :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Супер е мале. И мене баш ми се допаѓа :D :D :up:

  Знаев Гоу-Грл дека ти се бендиса. Црвено е или што? :D
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. male

  male Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  eee bas mi e milo sto vi se dopaga :) mi krenavte samodoverba,toa mi trebase :) posto slusam generacijava se dolgi fustani ova ona,a jas ne sum bas takov tip .ne sum,pa ne deka ne sum ,ama smetam deka dolg fustan ne e bas bas da se nosi na matura,da kazes aj na apsolventska togas DA:) bar po mene:),a za boickata???da ostavam zolto ili da menjam nakaj plavo,posto licam na devojkava na slikava bar po kosa ,ten i imam zeleni oci:)
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Абе за бојата тоа ти најубаво си знаеш што најмногу ти се допаѓа. Ама мислам, чим плава коса имаш, треба некоја појака боја, да разбиеш малку.
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. male

  male Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  abe ne plavaa,kafeava ko devojkata na slikata so e so fustanceto :D ne sme se razbrale
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.971
  види вака за бојата можеш и некоја појака да одбереш, дека оваа многу бледа е...иначе моделот е стварно ТОП :D
  мене ич не ме бендисуваат долги фустани....ко за на бал, и ко теткици да се прават девојчињава :lol:
  ова е баш младешко и убаво :)

  а за црвеново НО КОМЕНТ се знае :up:
   
  На cresa-jagoda и Maeeeee им се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Јас па за аватарот помислив. :lol:
  Епа кога е таква работата, можеш и оваа боја, така нежничка е, ама се зависи сепак од тебе и тоа какви бои тебе ти се допаѓаат.
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Еве нешто ако си за елегантно а поедноставно :D
   

  Прикачени фајлови:

  • .jpg
   .jpg
   Големина на фајлот:
   9 KB
   Прегледи:
   591
  • n.jpg
   n.jpg
   Големина на фајлот:
   8,3 KB
   Прегледи:
   591
  • fgthfg.jpg
   fgthfg.jpg
   Големина на фајлот:
   23,8 KB
   Прегледи:
   591
  • 2220.jpg
   2220.jpg
   Големина на фајлот:
   68,7 KB
   Прегледи:
   591
  • 512.jpg
   512.jpg
   Големина на фајлот:
   145,9 KB
   Прегледи:
   592
  На Maeeeee и sugar.nn им се допаѓа ова.
 17. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  и овие,не многу едноставни али пак не и накинџурени :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 447.jpg
   447.jpg
   Големина на фајлот:
   216 KB
   Прегледи:
   592
  • 333.jpg
   333.jpg
   Големина на фајлот:
   170 KB
   Прегледи:
   592
  На cresa-jagoda и Maeeeee им се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Шери Хил растур ќе направи со моделиве годинава. Преубави и се :up: Плавиот ми е.... мерак
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  ти таков како плавиот да не праиш Хипица?
   
  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. martence18

  martence18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  16
  И јас сум матурантка годинава и се мислам за фустанот, не сакам нешто којзнае што, не сакам балски фустан кој ќе го облечам само на матурата и никогаш друг пат и плус да го платам 5 000 денари, значи сакам нешто поедноставно. Би сакала да го слушнам вашето мислење за фустанчето што го одбрав за шиење.
   

  Прикачени фајлови:

  На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.