Матура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Janaaa, 1 декември 2009.

 1. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  42
  а за шминкање еве неколку мои предлози

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  фризури


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] мојата моментална фризура само што не ми е плава, туку црна ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  сега засега доста е, повеќе др пат ;)
   
 2. martence18

  martence18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  16
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Оваа должина ќе биди на мојата коса кога ќе ја извиткам, ми се допаѓа и изгледа во тој стил ќе биди мојата фризура за матурата. А и бојата ми е таква.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] Ми се допаѓа!
  [​IMG] Убави и се веѓите!
  [​IMG] Интересна е шминката на девојката од десно.
  [​IMG] Убава веѓа.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Да, ние се сликавме за на табло, и се сликавме кој како сака, немавме некоја посебна облека.. Јас лично се сликав у бела кошула, оти сум црна и да облечев нешто црно ке беше ептен темна сликата.... Лично си се свиѓам како испаднав на монитор, на хартија уште не ни ги дале... :lol:
   
 4. martence18

  martence18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  16
  Еве уште 2-3 слики од фустанчиња кои ми се допаѓаат.
  Првото е интересно.
  Второто ми се допаѓа само да не е баш жолто. Можи црвено со црно на пример.
  Третото ми се допаѓа во горниот дел. :)
   

  Прикачени фајлови:

 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Фустанчево е супер, само без тој најдолниот дел.
   

  Прикачени фајлови:

  • bm08.jpg
   bm08.jpg
   Големина на фајлот:
   27 KB
   Прегледи:
   1.100
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  здраво еве мои предлози за вашата матура се надевам дека ви се допаѓаат
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  еве уште :D
   
 8. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Си најдовте некое како за вас? :)
   
 10. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Ej aj te molam prati link od stranata kaj so gi najde fustanite, ne mozam da ja najdam nikako a najubavi stikli sum gledala tamu! :worried:hock:
   
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  линкот од страната го има на страна број 3 од темата. Најди го пак да не го постирам. Поздрав
   
 12. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Еве ви шминка и од мене :D што по природно тоа по убаво според мене :lol: :D
   

  Прикачени фајлови:

  На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
 14. martence18

  martence18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  16
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Aх колку ми е криво што ние бевме најнајглупавата генерација во државата :( :( :evil:
  Замислете ние немавме матурска забава :worried:hock: Моите школски,одредени,кремчиња,во договор со професорите,и тие одредени,сакаа да одат на матурска екскурзија,и беа, а за сметка на тоа немавме кафанска прослава.А на екскурзија си поминале средно мизерно.И немам спомени ,жално!Среќа што моите ми направија дома па за тоа си се радував.
  Затоа сите матуранти да си поминете најубаво,да бидете најубави, најсредени.Секоја од вас знае што најдобро и стои,и како сака да биде средена,затоа напред
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
   

  Прикачени фајлови:

 17. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  42
  колку глупаво, и во нашата генерација има исти такви само што не му дозволуваме тоа што сакаат да го направат да го остварат ... јбг секаде има такви ;) офтопик
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
   

  Прикачени фајлови:

 19. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  206
  sto mislite za ova fustance, mene vo oci mi ostana.Uste da imam sreka da si najdam takvo za maturska i ke bidam najubava :D :D
   

  Прикачени фајлови:

 20. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  42
  го имав видено од порано и супер избор е и мене ми е допаѓа многу :up: :up: