Матура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Janaaa, 1 декември 2009.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  WomanInLove и јас се согласувам со Пеин, ептен ми се свиѓа фустанчето, па ете ти посакувам среќа да си најдеш такво или бар слично ;) :up:
   
 2. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  176
  fala vi zenski :)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Супер е фустанчето, преубаво е.
  А зошто не сошиеш??
   
 4. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  176
  па и снаа ми исто ми вели да шијам, и плус таа предлага да носам долг фустан затоа што сум висока, ама мене некако ми е ризик да шијам, дали ќе најдам соодветен материјал, па дали ќе ми го погодат :? до сега у живот само еднаш имам облечено шиено фустанче, тоа беше убаво сошиено, ама за матура , нејќам да си ризикувам, а и плус што кажуваат школските, сите асални шивачи биле зафатени :)
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.817
  Пол:
  Женски
  fustanceto e super i e mn ubavo :up: na fb ja vidov edna devojka si isto takvo fustance ama se poznavase deka e sosieno, ama prekrasno i stoese :)
   
 6. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  176
  еј ај ако сакаш стави линк од таа момичка да видам како е сошиено, или па на лп ми пиши, можеби и јас ќе се излажам за шиење :)
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.817
  Пол:
  Женски
  aj ke ti ja pustam po lp :)
   
 8. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  176
  фалаа многуу :)
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.817
  Пол:
  Женски
  abe oti ne mozam slikata da ja pustam po lp :( ?
   
 10. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  176
  е незнам, па прати линк ако не може сликата да се прикаче
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.817
  Пол:
  Женски
  aj vidi bidnaaa? se otvori? :) pisuvaj impresii :) e sega kolku sto mozam da zabelezam nedostasuvaat nekoi svetkavi detali neli?
   
 12. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  176
  еее ќе седнам и ќе си плачам, значи поголем баксуз од мене нема ;( ;( ;(
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpeg
   1.jpeg
   Големина на фајлот:
   9,9 KB
   Прегледи:
   391
  На Rock.Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
   

  Прикачени фајлови:

 15. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Фустанчето е преубаво, јас го шијам истото, со мали измени и друга боја, си купиви матријали и све.. и веке ми се шие... :lol: Од кое школо си само може да ми кажеш да не се погодиме од исто школо хаха :lol:
   
 16. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски

  Лижалка ти колку години повторуваше во школо :lol: Се шалам, само видов си пишала 23 години, а матурантка, затоа :)
   
 17. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  176

  а за кое фустанче пишуваш, за тоа мојто или за ова последното од хипица ?
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
   

  Прикачени фајлови:

  • blogspot.jpg
   blogspot.jpg
   Големина на фајлот:
   12,8 KB
   Прегледи:
   350
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  За твоето... белото со розев колан... :D
   
 20. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Абе, пошо форумот го правев од досада напочетокот, и не се замарав со години со се, после тоа почнав онака редовно да го посетува,, и не знам како да сменам... иначе 18 и пол имам :lol:
  Не сум повторувала ни еднаш, за среќа :clap: