1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мат кармини Кylie Jenner Lip Kits

Дискусија во 'Лице' започната од Alex99, 13 ноември 2016.

  1. Alex99

    Alex99 Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Има ли некој нарачано до сега? Ваше мислење?
    Јас баш би сакала да пробам, иако велат дека не се така добри туку сензацијата дека Кајли ги продава. Лично обожавам мат кармини и баш сакам да знам ваши мислења.
     
  2. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Па нека се смени насловот во Kylie cosmetics. Не продава само мат кармини, има повеќе производи.

    https://www.kyliecosmetics.com/

    Ако нарачуваш нарачај од нејзината официјална страна, се има случувано да платат иста цена а лажни производи да добиваат од други страни. Има видеа каде што буквално им се лепат устите од лажните кармини зашто во составот имало лепак.

    Иначе немам нарачано, но би нарачала заради тоа што има некои бои кои што ми се преубави. :)
     
    На koritsaki и crimson им се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.026
    Пол:
    Женски
    Многу галама се направи, не ми се којзнае што карминиве. Моја другарка си купи минатата недела од нјуд нијансиве , ја гледам не е нешто задоволна. Искрено за тие пари ќе си земам карминче на MAC , и каде каде поевтини се и усните не ги суши воопшто
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Никогаш не ја сфатив фамата околу никој од целото ова семејство, па ниту околу оваа, сите до една ми се одвратни. Ама ете, убаво велат дека парата околу пари се врти, затоа и толку и се продавани производите, а не дека се нешто којзнае што.
    Секој со својот избор, немам ништо против луѓето кои решаваат да даваат толку пари, но јас лично никогаш не би дала пари за да купам нејзин производ, а по нет гледам и многу такви случаи каде нејзините бои се совпаѓаат сосема со бои од други марки кои се и каде-каде поефтини:

    [​IMG] [​IMG]
     
    На Chica.Loca и koritsaki им се допаѓа ова.
  5. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Не сум некој фан на Кајли ама ете ми излезе прилика другарка од Америка да ми донесе оргинал.
    Убаво мирисаат и само тоа останува. Мене во овој период устата ми е мн испукана и сува па ги избегнувам. Сјајчињата се онака ок просечни , а моливчињата предобри се топат кога ги нанесуваш,кремасти мирисаат преубавоо...
    Овие на Кајли се скапички,за тие пари ќе земам два од La splash кои се број еден и се водоотпорни (Идеални за работа со клиенти )
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Кармините на Кајли ја сушат устата. Не стојат ако претходно имате ставено лабело. Трајноста им е средна. Мене повеќе ми се допаѓаат моливите, па само молив би купила пак кога би имала прилика.