1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мат кармини Кylie Jenner Lip Kits

Дискусија во 'Лице' започната од Alex99, 13 ноември 2016.

 1. Alex99

  Alex99 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Има ли некој нарачано до сега? Ваше мислење?
  Јас баш би сакала да пробам, иако велат дека не се така добри туку сензацијата дека Кајли ги продава. Лично обожавам мат кармини и баш сакам да знам ваши мислења.
   
 2. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  14.466
  Пол:
  Женски
  Па нека се смени насловот во Kylie cosmetics. Не продава само мат кармини, има повеќе производи.

  https://www.kyliecosmetics.com/

  Ако нарачуваш нарачај од нејзината официјална страна, се има случувано да платат иста цена а лажни производи да добиваат од други страни. Има видеа каде што буквално им се лепат устите од лажните кармини зашто во составот имало лепак.

  Иначе немам нарачано, но би нарачала заради тоа што има некои бои кои што ми се преубави. :)
   
  На koritsaki и crimson им се допаѓа ова.
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.737
  Допаѓања:
  102.248
  Пол:
  Женски
  Многу галама се направи, не ми се којзнае што карминиве. Моја другарка си купи минатата недела од нјуд нијансиве , ја гледам не е нешто задоволна. Искрено за тие пари ќе си земам карминче на MAC , и каде каде поевтини се и усните не ги суши воопшто
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.300
  Допаѓања:
  18.044
  Пол:
  Женски
  Никогаш не ја сфатив фамата околу никој од целото ова семејство, па ниту околу оваа, сите до една ми се одвратни. Ама ете, убаво велат дека парата околу пари се врти, затоа и толку и се продавани производите, а не дека се нешто којзнае што.
  Секој со својот избор, немам ништо против луѓето кои решаваат да даваат толку пари, но јас лично никогаш не би дала пари за да купам нејзин производ, а по нет гледам и многу такви случаи каде нејзините бои се совпаѓаат сосема со бои од други марки кои се и каде-каде поефтини:

  [​IMG] [​IMG]
   
  На Chica.Loca и koritsaki им се допаѓа ова.
 5. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.921
  Допаѓања:
  81.310
  Пол:
  Женски
  Не сум некој фан на Кајли ама ете ми излезе прилика другарка од Америка да ми донесе оргинал.
  Убаво мирисаат и само тоа останува. Мене во овој период устата ми е мн испукана и сува па ги избегнувам. Сјајчињата се онака ок просечни , а моливчињата предобри се топат кога ги нанесуваш,кремасти мирисаат преубавоо...
  Овие на Кајли се скапички,за тие пари ќе земам два од La splash кои се број еден и се водоотпорни (Идеални за работа со клиенти )
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  Кармините на Кајли ја сушат устата. Не стојат ако претходно имате ставено лабело. Трајноста им е средна. Мене повеќе ми се допаѓаат моливите, па само молив би купила пак кога би имала прилика.