1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мачки во двор

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од СимонаБонбона, 19 мај 2020.

 1. СимонаБонбона

  СимонаБонбона Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дечки ве молам некој нека даде совет како да се спасиме од уличните мачки кои постојано се качуваат и влагаат на нашата тераса. Буквално прават лом!! Влакна на сите страни, мочано насекаде, смрди корне. Имаме мало дете од 1 годинка кое фаќа се наоколу и става се во уста и за нас е престресно ова. Дали некоја мрежа, ограда, средство што ги брка??? Предлагајте ако знаете? :(
   
 2. JoanaS

  JoanaS Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  3.944
  Пол:
  Женски
  Дали случајно оставате храна таму?
  Бидејќи најчесто мачките доаѓаат така ако наоѓаат храна и така се навикнуваат и доаѓат на истото место. Ние исто така имавме проблем постојано низ двор сите улични мачки поминуваа и седеа и помекогаш и беа агресивни, но потоа сфстивме дека доѓаат по храна која што ја истураме во кеси во канта и го сменивме тоа па се одвикнаа.
   
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.148
  Допаѓања:
  8.053
  Пол:
  Женски
  Убиваат птици :puke:
   
 4. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  1.222
  Допаѓања:
  10.039
  Пол:
  Женски
  Со мрежа или друг вид ограда ќе го решите проблемот.

  Јас седам на први спрат и секогаш се качуваа додека не заградивме таму од кај што влегуваат.
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
  Како може да е мочано насекаде кога мачка кога моча моча каде што има земја не на тераса и веднаш го закопува?
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.829
  Допаѓања:
  14.661
  Пол:
  Женски
  Машките мачки мочаат стоечки. Го имам запазено моментот. Прво се галат дали од дрво дали од нешто било што. Дали така "се палат" или што и да е ама се вртат и мочаат.
   
 7. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  7.791
  Пол:
  Женски
  И да ставите некаква мрежа или ограда не знам колку ќе го решите проблемот. Мачките и таа мрежа можат да ја прерипаат.
   
 8. rokmibejbi

  rokmibejbi Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  Куче можеби би било интересно решение.
   
 9. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.724
  Допаѓања:
  96.322
  Пол:
  Женски
  Жити се отвори учебник по биологија за 7мо одделение, едукација малце не е на одмет.
   
  На dayla, DojaCat и Tan4ence им се допаѓа ова.
 10. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.724
  Допаѓања:
  96.322
  Пол:
  Женски
  Се палат бе. СЕ ПАЛАТ :D
   
  На Star_dust, dayla, Sejfullai и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  31.861
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl:
  @edna_malecka со триењето и уринирањето оставаат мирис и на тој начин обележуваат територија.
   
  На Star_dust и Sejfullai им се допаѓа ова.
 12. rokmibejbi

  rokmibejbi Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Машки
  Тогаш најдобро е ти прв да одбележиш територија и да не им текне да идат.
   
 13. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.148
  Допаѓања:
  8.053
  Пол:
  Женски
  Шо тропаш зелени бе тете во секоја тема?
  Не знаеше дека се хранат мачките со птици?
  Прости луѓе насекаде страшна работа, колку да цитира некој, излечила фрустрации за денес.:rofl:
  Како досега сум заборајла на игнор да те клам, ај чао.
  Ќе едуцирала таа, цел ден шо останала на фемина.
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MkdBoy

  MkdBoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  644
  Пол:
  Машки
  Нема спас :)