Мачки во двор

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од СимонаБонбона, 19 мај 2020.

 1. СимонаБонбона

  СимонаБонбона Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дечки ве молам некој нека даде совет како да се спасиме од уличните мачки кои постојано се качуваат и влагаат на нашата тераса. Буквално прават лом!! Влакна на сите страни, мочано насекаде, смрди корне. Имаме мало дете од 1 годинка кое фаќа се наоколу и става се во уста и за нас е престресно ова. Дали некоја мрежа, ограда, средство што ги брка??? Предлагајте ако знаете? :(
   
 2. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  3.005
  Пол:
  Женски
  Дали случајно оставате храна таму?
  Бидејќи најчесто мачките доаѓаат така ако наоѓаат храна и така се навикнуваат и доаѓат на истото место. Ние исто така имавме проблем постојано низ двор сите улични мачки поминуваа и седеа и помекогаш и беа агресивни, но потоа сфстивме дека доѓаат по храна која што ја истураме во кеси во канта и го сменивме тоа па се одвикнаа.
   
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.343
  Допаѓања:
  2.950
  Пол:
  Женски
  Убиваат птици :puke:
   
 4. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  5.874
  Пол:
  Женски
  Со мрежа или друг вид ограда ќе го решите проблемот.

  Јас седам на први спрат и секогаш се качуваа додека не заградивме таму од кај што влегуваат.
   
 5. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Како може да е мочано насекаде кога мачка кога моча моча каде што има земја не на тераса и веднаш го закопува?
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  3.497
  Пол:
  Женски
  Машките мачки мочаат стоечки. Го имам запазено моментот. Прво се галат дали од дрво дали од нешто било што. Дали така "се палат" или што и да е ама се вртат и мочаат.
   
 7. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  7.161
  Пол:
  Женски
  И да ставите некаква мрежа или ограда не знам колку ќе го решите проблемот. Мачките и таа мрежа можат да ја прерипаат.
   
 8. rokmibejbi

  rokmibejbi Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  246
  Пол:
  Машки
  Куче можеби би било интересно решение.
   
 9. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  4.667
  Допаѓања:
  38.625
  Пол:
  Женски
  Жити се отвори учебник по биологија за 7мо одделение, едукација малце не е на одмет.
   
  На dayla, DojaCat и Tan4ence им се допаѓа ова.
 10. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  4.667
  Допаѓања:
  38.625
  Пол:
  Женски
  Се палат бе. СЕ ПАЛАТ :D
   
  На Star_dust, dayla, Sejfullai и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  16.374
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl:
  @edna_malecka со триењето и уринирањето оставаат мирис и на тој начин обележуваат територија.
   
  На Star_dust, Sejfullai и Mantub им се допаѓа ова.
 12. rokmibejbi

  rokmibejbi Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  246
  Пол:
  Машки
  Тогаш најдобро е ти прв да одбележиш територија и да не им текне да идат.
   
 13. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.343
  Допаѓања:
  2.950
  Пол:
  Женски
  Шо тропаш зелени бе тете во секоја тема?
  Не знаеше дека се хранат мачките со птици?
  Прости луѓе насекаде страшна работа, колку да цитира некој, излечила фрустрации за денес.:rofl:
  Како досега сум заборајла на игнор да те клам, ај чао.
  Ќе едуцирала таа, цел ден шо останала на фемина.
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.