1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мачнини во стомакот

Дискусија во 'Бременост' започната од Suzukii, 15 мај 2013.

 1. Suzukii

  Suzukii Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Здраво девојки, пошто неможев да најдам ваква тема јас ја отворив.
  Од неискуство барам совети и искуства поминати од вас, имам мачнини во стомакот ме наболува кај папочната врвца, стомакот исто така ама ретко, имам гасови, како да ми кркоти стомакот многу ми се јади, уморна сум ми се спија, ми се лоши некогаш, но ќе се најадам и се престанува :/ Дали има шанси за бременост?? фала однапред :P :P :*
   
 2. Adelaide88

  Adelaide88 Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Јас досега несум била бремена, па за жал неможам да ти опишам.. Но можеш да си направиш тест за бременост..
   
 3. ana.tinkerbell

  ana.tinkerbell Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  238
  Сузуки јас имав такви тегоби околу папочната врвца насредина како да ме притиска нешто, ми кркореа цревата и на крај фатив П :swear: па ми кажа доктор дека тоа ми било зашто бебето ми ги притискало органите, али ова беше пред скоро време бидејќи бебето е големко, а ти бидејќи не знаеш дали си бремена не ми се верува да се истите симптоми и истата ситуација како мене, пробај најпрво со тест за бременост најубаво да си бидеш сигурна за што станува збор
   
 4. Suzukii

  Suzukii Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Aham... :/ okay sepak ke napravam test pa ke se osiguram :$

  A sega nemam nishto od toa beshe samo nekolku dena ama sega mi se gadi samo ko ke jadam :/ nema vrska fala srcki ste :*
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Мачнини, поточно киселини ме стегаат еве веќе скоро цела недела...траат кратко ама мислам ќе ме спобудалат.
   
 6. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Kupete progastal, kapki na baza na propolis.
  Mene me ubivaa kiselini, po cel den mi bese losho I povrakjav.
  Kapkite navistna pomagaat.
  Vo apteka kje vi kazat kako da i piete, mislam deka se pieja po 20 kapki polovina cas pred obrok.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Ginekolog ti gi imal prepisano?
  Zosto koga bev bolna maticnata mi rece proangin kapkite na baza na propolis rece da ne gi pijam.
   
 8. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Da, mojata maticna,d-r Tanja Hadjievska mi gi p'repisa I mi gi potvrdi I d-r Spasenija Jovanovik, taa mi e maticna d-rka.
  Se so niv se konsultirav, nisto na svoja raka.
  Ne znam zosto ti rekle za proangin, jas koga bev bremena so maliov bas fativ gnojna angina, piev ospen 1000, daleron za temperaturata i se prskav so sprej proangi.
  I za vreme na bremenost I laktacija-doenje paracetamolskite lekovi ne stetat na plodot I na bebeto koga cica.
   
 9. Suzukii

  Suzukii Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Heeeheee... vekjee 10 dena mi kasni izgleda mislam deka e toa shto e :))) :$$
  uTREE GOO pravam testoot ii doznavatee hhee <33 srcki stee
   
  На TSS му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Ајде и ти придружи ни се во клубот на мамички. :*
   
 11. Suzukii

  Suzukii Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Pristigna ii sreknata vest. BREMENA SUM!!! yupiiiii i jas sum vo klubot na mamichkii <33333333 preubav e ovaj moment
   
  На bebeto93, StEfAnIjA-84, Danni79 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  2.086
  Допаѓања:
  31.966
  Честитки имај си лесна бременост :) :)
   
 13. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  285
  честитки сузуки! имај лесна бременост.
  мене уште ми е рано за мачнини ама толку многу ми се лоши од кафе :puke: од самата миризба ми се повраќа... а за друго немам мака, не сеуште :lol:
   
 14. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Моите мачнини конечно почнаа да исчезнуваат, иако знае пак навечер да ми се лоши сепак не е толку страшно како што беше порано. Инаку совет мене секогаш ми помагаше цеден сок од лимон и портокал за мачнините.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Мене сабајле прво утринската горчина ме изнамачи, и после појадокот пак :puke:
  Пикнав....имав мало олеснување....но еве цел ден желудецот ме боли. :(
   
 16. Azzra

  Azzra Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  60
  Кога ви исчезнаа мачнините? Мислам, во која недела(месец) сте? Да знам уште колку време ќе ги имам јас :D во 7ма недела сум ама со големи мачнини и вртоглавици, не можам ништо да јадам
   
 17. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  110
  мене мачнините ми се појавија во 8ма недела, можев само чоколади да јадам :lol: а секогаш навечер повраќав :envy: , немав утрински мачнини, без проблем го започнував денот, ама затоа пред спиење обавезно :envy: :lol: и се така до 11-12 недела! одеднаш ми помина и меланхолијата и мачнните и се фрлив на јадењееееееее :rofl:
   
 18. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Честитки Suzukii ! Имај си лесна бременост, се најдобро! :*
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Тогаш и се јавуваат мачнините, во 6/7ма недела поради проработувањето на срценцето. Јас баш тогаш имав едно 3 дена мачнини и повраќање и потоа 1 неделно ако ми се деси и толку....се на се 5/6 пати до сега сум имала пробле за овие 11 недели.
   
  На Azzra му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Мачнините ми исчезнаа околу 13 недела, не целосно ама се поднесува сега. А инаку вртоглавици сега имам повеќе отколку порано.Некогаш мислам дека ќе се струполам на земја... а и поспаноста ме убива. |-)