1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мачнини во стомакот

Дискусија во 'Бременост' започната од Suzukii, 15 мај 2013.

  1. StEfAnIjA-84

    StEfAnIjA-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    33
    Здраво, здраво...
    Насловот на темата ме натера да ви пишам и да се посоветувам со вас. Со мм се обидуваме подолго време да добиеме бебенце, и поголем дел од времето можеби и потсвесно размислувам на тоа- иако се трудам да не се оптоварувам по што нели не треба.
    Арно ама претходниве можи два-три месеци од средина на циклус до циклус чувствувам болки во стомакот, како да ме сечи, де го сеќавам левиот те десниот јајник како да ме боли, па како да си го чувствувам посилно биењето на срцето...се ова во различен дел од денот, трае кратко, по неколку минути, па ќе работам нешто, ќе ми помини.
    Што мислите, ова се знаци дека се оптоварувам со помислата и желбата или е можно да се знаци на нешто што посакувам???

    Благодарам :$
     
  2. Daci07

    Daci07 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    21
    И јас кога многу ќе се прејадам осеќам некои мачнини во стомакот а веќе сум бремена...се надевам дека тоа не е нешто штетно и опасно нели? :o
     
  3. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    И јас имам постојано мачнини и киселини во текот на целиот ден. Сега сум 8ма недела па се надевам за недела две ќе престанат. Мене ми помагаат лути бонбони, крекери наутро и мандарини и јаболка по неколку на ден. Пробајте повеќе работи па од нешто ќе успеете да ги намалите мачнините :) и помали,а почести оброци ;)