1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машκо на плажа - κупаќи или шоρцеви?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Enko1, 22 јуни 2016.

 1. Enko1

  Enko1 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  38
  sto mislite so e podobro za plaza na masko kupaci ili sorcevi?
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  :rofl:
  [​IMG]
  А, сега шала на страна. Шорцеви секако.
   
  На Lolo5, sugarlips, Prijatelot и 25 други им се допаѓа ова.
 3. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  хаха шорцеви за да не ти го приметат сите :D
   
  На sugarlips, Maca_<3, Sanya20 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Enko1

  Enko1 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  38
  pa sho deka ke go primetat ne se gleda haha
   
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.038
  Пол:
  Женски
  Шорц се разбира :D
   
 6. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  |(
   
 7. Enko1

  Enko1 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  38
  a ako ima dobro telo haha? :D
   
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.038
  Пол:
  Женски
  Пак шорц, кога ќе видам маж во купачи ме фаќа смеење :D
   
  На Mishela, Espadrila, Discovery и 13 други им се допаѓа ова.
 9. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.309
  Допаѓања:
  18.172
  Пол:
  Женски
 10. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.868
  Допаѓања:
  133.377
  Пол:
  Женски
  Шорцеви ... купаки се многу демоде
  купаќи ако облекуваш само овие се модерни [​IMG]
   
  На Arthur, Tajnaotrovna, calliope и 10 други им се допаѓа ова.
 11. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  лелее малечок :|:D
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. blondie100

  blondie100 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  458
  Пол:
  Женски
  Шорцеви.
   
 13. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Шорц.:nod:
   
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.596
  Допаѓања:
  171.601
  Пол:
  Женски
  Шорц(fingers)
  А ако не се гледа, си имаш мака значи:D
   
  На Tajnaotrovna и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Јас сум повеќе за купаќи и маж ми сакам да го гледам во купаќи, нема врска какви ма да оние со малку ногавици се подобри од оние ептен отворените. Не ги поднесувам оние шорцеви до колена, кога ќе излезат од вода тече вода од нив, како да влегле на перење. И не се плива со шорцеви.
  Е сеа на некој не му стојат купаќи од разни причини, претежно килажа, па нека се снаоѓаат и со шорцеви.
   
  На sanjaeva, Name, Lady Phoenix и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.077
  Пол:
  Машки
  Јас носам и сум за купаќи ама со ногавици односно боксер купаќи. Носам и шорц на плажа од тие што се за на плажа не како што кажа Абеј да тече вода од нив кога ќе излезеш од вода. Но пак ќе напоменам сум и гласам за купаќи за тоа им е намената нели.[​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  На Lady Phoenix, tina-63, tamche995 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.596
  Допаѓања:
  171.601
  Пол:
  Женски
  Е да ама вакви со ногавици.
  Ама кога ќе ги видам оние кратките, па ги кренале и ги направиле уште пократки, станувам ваква:envy:
   
  На Tajnaotrovna, Sesil, referentka и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.077
  Пол:
  Машки
  Па уште ако не е издепилиран или среден хахах, ѕвончиња да му закачиш хаха
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  2.266
  Пол:
  Женски
  Шорц
  Ваква должина ми е идеална, ни до колена ни ептен кратки ( и да.. тука зборуваме за шорц да не се збуните за сликава.. овај за дечкото де :P :D )

  [​IMG]
   
  На Lolo5, sugarlips, TheeQueen и 9 други им се допаѓа ова.
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  wow i za ova dojde red da se otvori tema (fingers)(fingers)(fingers)(fingers)(fingers)
   
  На Sesil и sagittarius57 им се допаѓа ова.