Машини за перење и сушење алишта

Дискусија во 'Дом' започната од Shana, 6 февруари 2011.

 1. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Машини за перење и сушење

  Јас имам оделна машина за перење Gorenje WA61061 презадоволна сум од неа алиштата ги вади суви и чисти 6,5кг. - 7кг. е 1200rpm.Aко сакате машина за перење ви ја препорачувам оваа ако некој си купил казете дали е задоволен ...
   
 2. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Машини за перење и сушење

  СЕ ПЕРЕ БЕЗ ГРЕШКА <3 <3
   

  Прикачени фајлови:

  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.471
  Машини за перење и сушење

  Ве молам,знае ли некој дали и каде во МК може да се најдат машини за перење т.н. TWIN TUB , односно машини кои имаат мал капацитет и не се фиксни туку можете да ги понесете со себе на одмор...еве една презентација од YOU TUBE да видите за што се работи.Слични произведува и МИДЕА која како фирма ја има на нашиот пазар ама вакви нема

  http://www.youtube.com/watch?v=VKOc2s5czPs
   
 4. myst

  myst Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  35
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  Имам една машина што ја купивме од одпад, половна е, некоја германска ни името не и се чита. Евтино ја земавме, ама затоа до сега 4 пати викавме мајстор за поправка. Единствена маана и е што се расипува еднаш на 4 месеци. Инаку тивка е кога пере, има интересни функции - како скратено перење за алишта на којшто им треба само освежување, интензивно плакнење, 3 јачини на центрифуга...Ама кога ќе се расипе :@ да ти е мерак да ја искршиш :@
   
 5. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.046
  Пол:
  Женски
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  Веројатно е користена и од пештерски луѓе |( Ја мразам па мажот си има работа со неа два пати неделно и се на се 4 часа стоење над неа.Многу е расипана ама брка работа.
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.136
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  Јас имам Boch и супер ми е
   
 7. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.030
  Допаѓања:
  37.494
  Пол:
  Женски
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  LG стара 7-8 години, и е од првите што излегоа со дигитален дисплеј, со 1000 вртежи, така да скоро суви ги вади алиштата. Кога се уклучува центрифугата мислиш авион полетува :D
  Се нема расипано ниту еднаш, фала богу :)

  И дечко ми си зема слична, исто LG, но поголема и со 1200 вртежи и еве си ја користи веќе 4 години.
   
 8. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  656
  Пол:
  Женски
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  знаете ли колку коста на горенје масината 60050 серијата,мислам дека собира 5,5 кг?
   
 9. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.740
  Пол:
  Женски
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  Gorenje и искрено незаменливи се. Не само машините за перење туку и сите нивни производи!
   
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  SAMSUNG, 7-8 години ја користиме и добро се покажа :)
   
 11. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Машини за перење и сушење

  Не сум видела а не ми се верува да ги има овде а не ми стои да ги чисти алиштата ова како некоја играчка е :?:
   
 12. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  ОД поновите ли е или од постарте ке ми казес ли што модел е ?!?! :D
   
 13. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  Машините за перење со повисоки обрати ги вадат алиштата по истуткани сум слушала за други од 1400-1800 обр.А да ве прашам нешто Обицно шарените алишта на каква програма ги преите и на колку степени бидејки некој све на ист степен ги перат :D :D :D :D
   
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.881
  Машини за перење и сушење

  Hие во Mакедонија имавме машина и за перење и сушење,не знам што марка беше,но почнуваше на а,и беше на тач |( не переше лошо,само беше малку комплицирана,а сушеше-ужасно,пола водени беа :swear:
  Oвде си имам посебни за двете работи,и супер е,а за машините 2 во 1-против сум :tmi:
   
 15. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Машини за перење и сушење

  кАква марка се ELECTROLUX дали се добри
   
 16. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  [​IMG]
  Иста ваква е Samsung SWF 5003
   
 17. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  475
  Каква машина за алишта имате и колку сте задоволни од неа?!

  Горење! Добара е се држи уште!
   
 18. Gernika

  Gernika Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  јас шарени перам на 60,бели на 90 а црни на 30 или 40 степени :lol: а програмата нели зависи од материјалот на ткаенините ;)
   
 19. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Да не се вика МИЕЛЕ ,..
   
 20. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.516
  Допаѓања:
  72.705
  Пол:
  Женски
  Имам Горење и за перење и за сушење,оваа за перење неколки пати се расипува ама терам некако со неа, а за сушење ја користам само во зимскиот период,зашто навистина опасно се одразува на сметката за струја :D ,суши,но ако ставам подебели алишта се случува некои делови да останат влажни како на пример рендерите на ракавите...