Машини за перење и сушење алишта

Дискусија во 'Дом' започната од Shana, 6 февруари 2011.

 1. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  1.321
  Пол:
  Женски
  Bekoooo def
   
  На Nelitirekov му/ѝ се допаѓа ова.
 2. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.017
  Допаѓања:
  18.785
  Пол:
  Женски
  Од Беко екстра задоволна.
   
  На Nelitirekov му/ѝ се допаѓа ова.
 3. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.422
  Допаѓања:
  115.694
  И јас сум во клубот. А+++ скоро и да не ја чувствуваме на сметката. Ептен економична.
   
  На senza.parole и Nelitirekov им се допаѓа ова.
 4. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  7.599
  Пол:
  Женски
  Беко е океј, плус гледај да е со инвертер мотор и не се ни осеќа кога работи, а пере доста добро.
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 5. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  656
  Пол:
  Женски
  Женички,домаќинки, дали некоја од вас ги има користено таблетите од Calgon за прочистување на машината за перење.
  Денес зедов за проба неколку, меѓутоа на нив нема упатство за употреба, што,како.
  Ако има некој да сподели искуство, би била благодарна
   

  Прикачени фајлови:

 6. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  7.599
  Пол:
  Женски
  Стави ја во бубањот и уклучи ја машината на 90-95 степени да пере.
  Горе во полињата за прашак можеш да ставиш бела киселина, сода бикарбона, варикина, таква работа за да се прочисти внатрешно.
   
  На katalina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  656
  Пол:
  Женски
  Јас досега така ја чистев,со алкохолен оцет и сода.
  Ама баш не сум најзадоволна, па велам да ги пробам тсблетите, белким се поефикасни.
  Благодарам за одговорот
   
 8. RAK91

  RAK91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2019
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  836
  Пол:
  Женски
  Зошто некогаш облеката што се пере мириса на омекнувач откако ќе се исушат, а некогаш не? Користам ариел + ленор.
   
 9. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  1.582
  Пол:
  Женски
  Треба да купиме нова машина периодов.
  До сега користевме Горење и сме задоволни.Да ми препорачате некоја добра марка на машина?
   
 10. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  7.599
  Пол:
  Женски
  Земи си пак Горење. Или самсунг.
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.