1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машката Г-точка

Дискусија во 'Секс' започната од bestrasnost123, 24 ноември 2010.

  1. Iriss

    Iriss Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност

    Што значи откриен е дел од мистеријата зошто машките го сакаат аналниот секс... Мислат дека и ние уживаме така како што уживаат и тие... А нашата Г - точка ДЕФИНИТИВНО не е таму...
     
    На Tamsy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Чудна сексуалност

    Машките го сакат аналниот секс бидејќи анусот е многу потесен од вагината и имаат појака стимулација на нивниот пенис, а не заради тоа што го велиш ти ;)
     
    На ansaj му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност

    хмм.... мислев дека дечкоми никогас нема да посака орален секс ама ете посака, а јас тоа несакам да го правам, и после сето задоволство кое тој ми го пружи коа ке ми го спомне тоа оралното... јас.... престанувам со узивањето, не дека не го задоволувам , ама едноставно не сакам да го правам тоа :^)
    Како тој да свати дека тоа нема да го направам, и да престане да го бара :( ?
     
  4. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност

    Интернет- непресушен извор на информации кои не штетат . Бидете малку опенмајдед .Топли препораки времето поминато пред компјутер да се искористи рационално.Фала ;)
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Чудна сексуалност

    Темава не е за орален секс, види таму имаш повеќе информации.
    А ако не сакаш да пружаш, мислам дека не е фер и да добиваш, нели? ;)
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Iriss

    Iriss Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност


    Знам, затоа и кажав: дел.
    А мислам дека има вистина и во моето, затоа што откако партнерот ми стави прст, цело време од тогаш, до сега ми повторува: виде како уживаше и ти, виде како уживаше и ти... А јас не уживав ;)
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност

    аупс , јас се извинувам ако ја згрешив темава ама погоре имаше нето такво напишано мада нема врска, не прашав нисто лошо
     
  8. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност

    Јас не сум пробала ова, а одамна викам дека сакам и никако да пробам.
    Имам само лижено под мадиња :wasntme: али одамна, и нареден пат обавезно ќе пробам со една личност. 8) Али само ако во истиот тој момент излезе од туширање, значи не признавам ни еден сат ако се туширал пред сексот, мора да е апла тазе :lol:
    И без да му кажам, кога ќе го задоволувам орално, оп оп малку натаму и баш ќе видам реакција.
    Инаку да признаам еднаш еден бивши лижеше таму, али без да ми каже наеднаш осетив промена некако поинакво чувство и мора да ви кажам преубаво е. :lol: :$
     
    На Milan444 и figgiMK им се допаѓа ова.
  9. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Чудна сексуалност

    Девојки еднаш кога имавме секс,пробав таму ама Лакримоса што вели после туш,иначе нема шанси
    ке исповратам
    а за хигена јас го средувам со ленти или спреј :D ама се збудалува на тоа место,кога ке му појдам :$ :rofl:
     
    На littleflower му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kumanovce

    kumanovce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Чудна сексуалност

    браво за тебе,ама јас тоа не би го направила засто мислам дека е мн гадноо,мислам дека ке повратам инаку те подржувам и мислам дека е ок ако и 2 уживате :D позз
     
  11. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.644
    Допаѓања:
    251.457
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност

    ^Простата простата, машката Г-точка. Во комбинаија со некој лиз претходно малку лубрикант или вазелин и ете ти оргазам за паметење :$ :lol:
     
    На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Чудна сексуалност

    Прво, замолувам да се преименува темава во Машката Г-точка или како и да е, со поточен назив.
    Второ, сме разговарале за дотичната област :lol: т.е. јас го иницирав муабетот за стимулирање на тој дел, и самиот ми ја зема раката за да ми покаже каде е точно делот, по којзнае колку време молење од моја страна, зашто му било сеедно дали ќе се стимулира неговата г-точка или не. :^)
    Демек, го знаете муабетот - мене ми е убаво и без тоа, нема потреба од тоа.
    Мхм, против природа не се бега :^)
    Beware, be very aware. :^)
    My Femina has me prepared :D
    Не, сериозно, планирам да се посветам околу тој дел малку, а интересно е што оттогаш, па досега, додека не ја видов темава, не ми ни текнало на тоа...
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bestrasnost123

    bestrasnost123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    28
    Чудна сексуалност

    девојки се разбира дека е чист и среден па не сум јас ѓубрарче па во секое контернејче да пикам нос :)
     
    На fani89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    Чудна сексуалност

    хм, па нема ништо чудно девојки тука, јас се чудам на оние кои велат ќе исповратам нема шанси итн, ова јесте да е специфично но кога си со партнерот доооолги години ништо не ти е гадно , и да знаете дека токму таму се излудуваат како што кажа некој од фемонките бидете оупен мајндед и ако имате долга врска експериментирајте нема ништо чудно во сексот :D
     
    На ElEoNoRa1 и maca99 им се допаѓа ова.
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност

    А како да се изведе тоа? :$
    Дечко ми нема шанси да ми дозволи :fubar:
     
  16. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Чудна сексуалност

    Леле и јас го имав истиот сомнеж за бившиот пред бившиов :) А со бившиов, со предходното искуство некако природно ми дојде и јас повлеков. Прво не ми даваше ни да го чепнам, као хомофобик он па да ми докаже :wasntme:
    Мооре после ко се подопушти :$ фешти се дешава.. Незнаеш кој кого онаква :lol:
     
  17. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Чудна сексуалност

    :D Лелеее Хејди, ме изнасмеа :lol:
    А многу сакам да знам како би се одвивало ова пааа :?: Како се нафати тој? Имаше многу молења? :wasntme:
    Ама што се занесувам јас не знам, дечко ми не дозволува да го фатам за газето, не па... :|
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Чудна сексуалност

    Совладување на машко его е еднакво на борба со лавови.Не сакам да му правам нешто од кое ќе се чувствува помалку како маж.Секој има свои граници,а јас трето око да му отварам со сила и јазик...нежен ми е,особено на задничето,а и врло скокотлив.
    Под јорганот ништо не е перверзно,ама...интересно е како простата биолгија и анатомија,се претвора у г точка,ерогена зона.Куп нервни завршетоци,тап ерогена зона...мјами.Има добри бактерии,ама тие обично доаѓаат у аб јогурт.Бар правете го со прст...не е муабетот за хигиената.Експерименти да,новини да,тежнеење кон врвни задоволства да,ултимативни оргазми,да,ама...по темава искрено сум воздржана.Ни одбивам,ниту одобрувам.Имам еднакво на број и позитивни и негативни коментари.

    Ми отвара прашања со мали прашањца покрај нив.
     
    На Ammy.Lee и Bokicka им се допаѓа ова.
  19. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Чудна сексуалност

    Се согласувам со Лилит!

    Некако не сум ни за ни против. Еве зошто:

    Не сум против од проста причина дека во сексот треба да се ексериментира и да се проба се што ти изгледа примамливо. Ако на мојот партнер ова му причини незаборавно сексуално задоволство, јас секако сум за!

    Но, не знам баш моето маже, како ќе изреагира во поглед на овој зафат! Не знам неговата мажественост дали ќе ја повредам со ова... Јас не велам дека него нема да му биде Уау експлозија, ама додека целам натака со било кое прсте или орган :lol: мислам дека ќе има реакција од типот: „Што правиш?“ и веднаш ќе ми ја тргне раката и притоа ќе биде цел во прашалници. А, кога ќе ми побара објаснување, е тогаш ќе биде „Ма нема шанси, какви се тие глупости, мене тоа не ме интересира и.т.н“.

    Затоа, јас би пробала, не викам не, ама мисијата ќе ми биде тотална утка затоа што никогаш нема да успеам до главната цел!

    Си го знам човекот, знам како дише и како размислува и што сака!

    Доминирање и покажување мажественост во крајности (бар во кревет, кога не може на друго место :lol: )
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Чудна сексуалност

    Има веке отворено ваква тема Стимулација на Г точката кај мажите.

    Епа мили мои форумџивки уживате кога вашите партнери ве доведуваат во состојба на Sguirt убаво си прскате незнаете како али мажите и тоа како добро се информирани за женските но исто така и за машките Г точки, можеби некој од нив нема смелост да го каже но доколку тоа вие ненаметно и понежно како за првпат го направите сигурно нема да наидете на негодување туку напротив уживање.
    Нема ништо страмно,гнасно во сексот со партнер во кој целосно си препуштен еден на друг се трудам на секој можен начин да го доведам до вистинско уживање .
    За некој што непробал нека почне со нежна масажа за опуштање на партнерот пуштете рака малку па после шепнете му малку дека многу се палите на неговото газе колку да добие самодоверба и тогаш е ваш јазикот доле ;) .
    А за оние поискусните :D нашите мали вибратори исто се во игра а и коцки мраз мегу тестиси и анус можеби звучи страшно ладно ама има и тоа каков ефект .
     
    На maca99, leo-n-tina и Bozica1980 им се допаѓа ова.