1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машките членови на форумот и категоријата „Секс“

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 24 јуни 2010.

?

Ви пречат ли машките коментари во категоријата Секс?

  1. Да

    369 глас(а)
    31,6%
  2. Не

    799 глас(а)
    68,4%
  1. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Иако понекогаш можеби е добро да се слушне и другата страна, во изминатиов период се појавија посликовити мислења во категоријата „Секс“ (најголем дел од нив ги избришавме), како и „остроумни“ коментари, прашања и непристојни предлози од страна на машки членови.

    Размислуваме да отвориме посебна поткатегорија во „Секс“ каде што ќе се комуницира на релација мажи-жени (машките членови да не смеат да коментираат во другите теми) или дури и целосно да го забраниме пристапот на машките членови до категоријата „Секс“.

    Би сакале да знаеме каков е вашиот став по ова прашање. Ви пречи ли зачестеното пишување на мислења од страна на машки членови во категоријата „Секс“?
     
    На Роберт 7 и trendafilka2 им се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Јас би се изјаснила на темава. Ме нервираат последниве мислења. Не знаат како да се искажат, сакаат да се истакнат и претеруваат. Не би ми пречело нормално да се изразат и да прашаат за совет или да си искажат мислење. Ама ова е претеризам. Мислам дека немало нормално машко на форумов што пишало во темата секс и задржало некоја пристојност. Или даваат некои, како што кажавте, остроумни коментари, или мислат дека се фалат, да не импресионираат па преувеличуваат.
    Мислам дека е добра опцијата за посебна подкатегорија, па на кој му одговара нека чита. А не да ги расипуваат сите теми.
     
    На Strong.44, Mysterious Women, Alex99 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    хаха,оставете ги бе греотк,баш се и смешни дури :D :D :D
     
    На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    И те како членови од калибарот на бој, суперишка, еротичниот и овој сега купидон ги расипуваат темите, аууу немате поим колку сакам да ги задавам кога ги читам. ПРисуствотот на машките членови не ми смета, ич, ама ова нивново е претеризам, снобизам, сеЉанштилук на нивоу :lol:
    Прво и основно, премногу се вулгарни, имаме на форумов (ај барем тоа нека им биде срам) помали девојчиња кои стврано заслужуваат почит, и не треба да ги читаат овие глупости. Не дека тие не ги читаат и дека не знаат што како (некои се дури и поискусни од мене) ама постар и помал има разлика и граница, нели? Второ што ми смета е што пишуваат само на СЕКС, на ниту една друга категорија ги нема, значи, премногу се провидни што им е целта. И трето што можеби не е за тука, ама ај. Има машки членови кои немаат баш ниту едно мислење на темите, а се зачлениле и редовно ги има на чет :!: Ама баш редовно. И понекогаш се премногу отворени и прашуваат се и сешто. Ова сепак е форум, не мирц :fubar:
    Смешни се нивните коментари и постови, ама искрено најрадо би читала совети, мислења, макар и на темите во Секс, ама толку сликовити и концизни описи, не фала. Па дури и понуди, директни, индиректни... :shake:
    И може да се направи посебна подкатегорија за нив, ако веќе нема друго решение! Се извинувам за подолгиов пост, мој став, кој се најде навреден нека се замисли зошто е тоа така!
     
    На srci, qqq и Victorya им се допаѓа ова.
  5. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    присуството на машки членови не ми смета али се додека тој член се движи во границите на дозволеното и не претерува со вулгарности. мислам баш и како што кажаа има тука од 15-55 години, и не е вкусно секој да чита се. така да фала до администраторите што на време бришат :clap:
    п.с не дека е лошо да слушнеме машко мислење али тоа да е реално не фалбаџиски, а и плус мислам дека е женски форум нели ?? :?:
     
    На LalitaGrosa и srci им се допаѓа ова.
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас уште одамна во една тема се изјаснив дека машки членови на женски форум не бива, ама бев погрешно сфатена и повеќето не се сложија со мене. На крајот испадна дека бој имал два профили, еротичниот од битола почна да се фали со големината на неговиот како што тој го нарекуваше „патлак“, а купидон раскажуваше за тоа како добро орално ја задоволувал девојка му. Кога некоја девојка ќе се пожалеше за нешто имаше лоши реакции од машките членови во стилот: Аман пак кукате за ова, досадни сте вака така... Ако ме прашувате мене, јас не би дозволила воопшто да има машки членови на женски форум, затоа што сите што досега се зачлениле на крајот испаѓале вулгарни.
     
    На rozy, myst и LaLy им се допаѓа ова.
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.985
    Пол:
    Женски
    Не ми пречи да има машки членови на форумот, никој тука воопшто не ми пречи се додека ги почитува правилата и мислењето на останатите членови на форумот. Без вулгарности, навреди и пцости. Ама како што беше кажано погоре, некои се зачленија само за да се фалат, да не навредуваат и што ли уште не. Секој таков член заслужува бан, било да е машко или женско. А што му фалеше на Марли? Тој е машко, имаше форумска култура и сакав да го читам... штета што веќе не доаѓа тука.
     
    На figgiMK и happygirl им се допаѓа ова.
  8. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мое мислење е дека ова е женски форум и нема место за машки! Сепак досега не сретнав ни еден тип кој кажал нешто паметно! Кога читав некои постови од тој Еротичниот ми се згади! Ми се чини дека на таквите не му е местото во овој форум!
     
    На Gemini2 и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
  9. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.082
    Допаѓања:
    6.780
    Пол:
    Женски
    Ауффф претеруваат :D Ми пречат ептен,па ова е фемина,значи НОУ МЕН :D
     
    На Tigerspassion, mina-mina и Cacy им се допаѓа ова.
  10. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4

    сосема се сложувам !
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Моментално во категорија Секс се појави исфрустриран маж. Ве молам превземете мерки, затоа што се вадам од такт и не можам да издржам а да не му вратам :@
     
    На stefan-25 и Harlow им се допаѓа ова.
  12. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Да да да банче едно за Badrhari! ;)
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Обавезно да се преземат мерки против BadrHari, затоа што навредува и се изразува вулгарно.
     
  14. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Девојки ај не ги ставајте сите машки во исти кош!
    Немојте да мислите дека нема и девојки кои треба да се отстранат од форумов...Него во категоријата „Секс“ 99% од прашањата се од жени, за жени...и многу многу нема што како машко да додадам.
    Интересно е што некои членки на форумот се залагаат за „полово чист“ форум - само жени. Најголема грешка што може да ја направите е таа. Најголем дел од проблемите што јас ги прочитав на форумот се поради недостиг на комуникација и разбирање помеѓу половите, а тоа не се поправа со ограничување на комуникацијата.....Напротив, треба да стимулирате пристапување на машки членови...
     
    На Amona и rose60 им се допаѓа ова.
  15. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    tocno deka ne treba da se stavaat site maski clenovi na forumot vo ist kos zasto necii komentari i mislenja kako na primer na marley i zoki poki go nadopolnuvaat forumot...Megutoa koga ke se pojavi takov clen kAKO SCORPION81 treba vednas da se reagira i banira zaso so samo dve mislenja veke pocna so navredi i provokacii.dovolno e da proverite vo temata-masturbira i poubavo mu e-i ke vi bide jasno za sto zboruvam.edino sto mozebi ne trebase da dozvolam da me isprovocira negoviot tekst i da se spustam na negovo nivo,megutoa nemozev da se vozdrzam a koga ednas sum napisala nesakam da brisam.
     
  16. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    На 95% од машките членови на форумот сите мислења им се во категоријата секс. Имам чувтво дека дека многу од нив се исфрустрирани манијаци, чија мотивација за членство на овој форум е од некои си нивни задњи побуди. Многу такви и беа банирани. Чудно се однесуваат маживе кога ќе се најдат меѓу многу жени. Дури и во виртуелниов свет.
    Но, форумот е од отворен тип, кој сака може да се зачлени и кој сака може да го чита. А да се забрани членство или пак пристап до темите во категоријата "Секс" на машките членови, ни тоа мислам дека не е решение ?!
    Ретки се тие, има неколку нормални машки корисници, кои знаат активно да учествуваат во дискусија на различни теми на форумов. Секоја чест за нив. А баш би било убаво да има повеќе "нормални" машки членови. На некои теми убаво е да слушнеме и нивно мислење. :D
     
  17. sentimental

    sentimental Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Pa dobro nemozeme da gi diskriminirame maskite :?: Sto vikate da im dademe predlog ete neka napravat eden forum za maski ili pak eden zaednicki forum pa da se vidat mislenja i od dvete strani ;) Neli podobar sovet za zenski moze da dade zensko a za maski masko. Ne bi trebalo da imame diskriminacija neli se borime za isti prava razmislete za ovoj predlog moze i ne e loso 8)
     
    На LaLy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Не е ова дискриминација, сакам ете да има место само за нас, девојките..
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Ова е женски сајт и јас не гледам потреба да има и присуство на машки тука.Ние баш оти не сакаме да ги споделуваме проблемите со нив и сакаме само Girl Power :) сме овде.Еве ко што имаше и предлог пре мене,нека се направи сајт само за мажии нека шетаат низ форум таму.Прво почна со 2-3 членови,а сега колку се?И како ќе биде во иднина?Навистина ли сакате вашите најскриени тајни или проблеми да ги читаат мажи од не само калибарот на Еротичниот,туку на секој маж кој нашол занимација со нив?Моето мислење не е ниту малку дискриминирачко зошто станува збор за женски сајт!


    LaLy
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Јас не се согласувам со тебе. Ако беше сајтов наменет ИСКЛУЧИВО за жени, немаше да има опција за машки пол при зачленувањето. И не е фер да се ставаат момци од калибар на Марли во ист кош со Еротик, Бојот и други некои типови.
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.