1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машките членови на форумот и категоријата „Секс“

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 24 јуни 2010.

?

Ви пречат ли машките коментари во категоријата Секс?

 1. Да

  369 глас(а)
  31,6%
 2. Не

  799 глас(а)
  68,4%
 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Иако понекогаш можеби е добро да се слушне и другата страна, во изминатиов период се појавија посликовити мислења во категоријата „Секс“ (најголем дел од нив ги избришавме), како и „остроумни“ коментари, прашања и непристојни предлози од страна на машки членови.

  Размислуваме да отвориме посебна поткатегорија во „Секс“ каде што ќе се комуницира на релација мажи-жени (машките членови да не смеат да коментираат во другите теми) или дури и целосно да го забраниме пристапот на машките членови до категоријата „Секс“.

  Би сакале да знаеме каков е вашиот став по ова прашање. Ви пречи ли зачестеното пишување на мислења од страна на машки членови во категоријата „Секс“?
   
  На Роберт 7 и trendafilka2 им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Јас би се изјаснила на темава. Ме нервираат последниве мислења. Не знаат како да се искажат, сакаат да се истакнат и претеруваат. Не би ми пречело нормално да се изразат и да прашаат за совет или да си искажат мислење. Ама ова е претеризам. Мислам дека немало нормално машко на форумов што пишало во темата секс и задржало некоја пристојност. Или даваат некои, како што кажавте, остроумни коментари, или мислат дека се фалат, да не импресионираат па преувеличуваат.
  Мислам дека е добра опцијата за посебна подкатегорија, па на кој му одговара нека чита. А не да ги расипуваат сите теми.
   
  На Strong.44, Mysterious Women, Alex99 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  хаха,оставете ги бе греотк,баш се и смешни дури :D :D :D
   
  На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  И те како членови од калибарот на бој, суперишка, еротичниот и овој сега купидон ги расипуваат темите, аууу немате поим колку сакам да ги задавам кога ги читам. ПРисуствотот на машките членови не ми смета, ич, ама ова нивново е претеризам, снобизам, сеЉанштилук на нивоу :lol:
  Прво и основно, премногу се вулгарни, имаме на форумов (ај барем тоа нека им биде срам) помали девојчиња кои стврано заслужуваат почит, и не треба да ги читаат овие глупости. Не дека тие не ги читаат и дека не знаат што како (некои се дури и поискусни од мене) ама постар и помал има разлика и граница, нели? Второ што ми смета е што пишуваат само на СЕКС, на ниту една друга категорија ги нема, значи, премногу се провидни што им е целта. И трето што можеби не е за тука, ама ај. Има машки членови кои немаат баш ниту едно мислење на темите, а се зачлениле и редовно ги има на чет :!: Ама баш редовно. И понекогаш се премногу отворени и прашуваат се и сешто. Ова сепак е форум, не мирц :fubar:
  Смешни се нивните коментари и постови, ама искрено најрадо би читала совети, мислења, макар и на темите во Секс, ама толку сликовити и концизни описи, не фала. Па дури и понуди, директни, индиректни... :shake:
  И може да се направи посебна подкатегорија за нив, ако веќе нема друго решение! Се извинувам за подолгиов пост, мој став, кој се најде навреден нека се замисли зошто е тоа така!
   
  На srci, qqq и Victorya им се допаѓа ова.
 5. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  присуството на машки членови не ми смета али се додека тој член се движи во границите на дозволеното и не претерува со вулгарности. мислам баш и како што кажаа има тука од 15-55 години, и не е вкусно секој да чита се. така да фала до администраторите што на време бришат :clap:
  п.с не дека е лошо да слушнеме машко мислење али тоа да е реално не фалбаџиски, а и плус мислам дека е женски форум нели ?? :?:
   
  На LalitaGrosa и srci им се допаѓа ова.
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас уште одамна во една тема се изјаснив дека машки членови на женски форум не бива, ама бев погрешно сфатена и повеќето не се сложија со мене. На крајот испадна дека бој имал два профили, еротичниот од битола почна да се фали со големината на неговиот како што тој го нарекуваше „патлак“, а купидон раскажуваше за тоа како добро орално ја задоволувал девојка му. Кога некоја девојка ќе се пожалеше за нешто имаше лоши реакции од машките членови во стилот: Аман пак кукате за ова, досадни сте вака така... Ако ме прашувате мене, јас не би дозволила воопшто да има машки членови на женски форум, затоа што сите што досега се зачлениле на крајот испаѓале вулгарни.
   
  На rozy, myst и LaLy им се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.964
  Пол:
  Женски
  Не ми пречи да има машки членови на форумот, никој тука воопшто не ми пречи се додека ги почитува правилата и мислењето на останатите членови на форумот. Без вулгарности, навреди и пцости. Ама како што беше кажано погоре, некои се зачленија само за да се фалат, да не навредуваат и што ли уште не. Секој таков член заслужува бан, било да е машко или женско. А што му фалеше на Марли? Тој е машко, имаше форумска култура и сакав да го читам... штета што веќе не доаѓа тука.
   
  На figgiMK и happygirl им се допаѓа ова.
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Мое мислење е дека ова е женски форум и нема место за машки! Сепак досега не сретнав ни еден тип кој кажал нешто паметно! Кога читав некои постови од тој Еротичниот ми се згади! Ми се чини дека на таквите не му е местото во овој форум!
   
  На Gemini2 и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Ауффф претеруваат :D Ми пречат ептен,па ова е фемина,значи НОУ МЕН :D
   
  На Tigerspassion, mina-mina и Cacy им се допаѓа ова.
 10. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4

  сосема се сложувам !
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Моментално во категорија Секс се појави исфрустриран маж. Ве молам превземете мерки, затоа што се вадам од такт и не можам да издржам а да не му вратам :@
   
  На stefan-25 и Harlow им се допаѓа ова.
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Да да да банче едно за Badrhari! ;)
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.559
  Пол:
  Женски
  Обавезно да се преземат мерки против BadrHari, затоа што навредува и се изразува вулгарно.
   
 14. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  370
  Девојки ај не ги ставајте сите машки во исти кош!
  Немојте да мислите дека нема и девојки кои треба да се отстранат од форумов...Него во категоријата „Секс“ 99% од прашањата се од жени, за жени...и многу многу нема што како машко да додадам.
  Интересно е што некои членки на форумот се залагаат за „полово чист“ форум - само жени. Најголема грешка што може да ја направите е таа. Најголем дел од проблемите што јас ги прочитав на форумот се поради недостиг на комуникација и разбирање помеѓу половите, а тоа не се поправа со ограничување на комуникацијата.....Напротив, треба да стимулирате пристапување на машки членови...
   
  На Amona и rose60 им се допаѓа ова.
 15. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  tocno deka ne treba da se stavaat site maski clenovi na forumot vo ist kos zasto necii komentari i mislenja kako na primer na marley i zoki poki go nadopolnuvaat forumot...Megutoa koga ke se pojavi takov clen kAKO SCORPION81 treba vednas da se reagira i banira zaso so samo dve mislenja veke pocna so navredi i provokacii.dovolno e da proverite vo temata-masturbira i poubavo mu e-i ke vi bide jasno za sto zboruvam.edino sto mozebi ne trebase da dozvolam da me isprovocira negoviot tekst i da se spustam na negovo nivo,megutoa nemozev da se vozdrzam a koga ednas sum napisala nesakam da brisam.
   
 16. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  На 95% од машките членови на форумот сите мислења им се во категоријата секс. Имам чувтво дека дека многу од нив се исфрустрирани манијаци, чија мотивација за членство на овој форум е од некои си нивни задњи побуди. Многу такви и беа банирани. Чудно се однесуваат маживе кога ќе се најдат меѓу многу жени. Дури и во виртуелниов свет.
  Но, форумот е од отворен тип, кој сака може да се зачлени и кој сака може да го чита. А да се забрани членство или пак пристап до темите во категоријата "Секс" на машките членови, ни тоа мислам дека не е решение ?!
  Ретки се тие, има неколку нормални машки корисници, кои знаат активно да учествуваат во дискусија на различни теми на форумов. Секоја чест за нив. А баш би било убаво да има повеќе "нормални" машки членови. На некои теми убаво е да слушнеме и нивно мислење. :D
   
 17. sentimental

  sentimental Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Pa dobro nemozeme da gi diskriminirame maskite :?: Sto vikate da im dademe predlog ete neka napravat eden forum za maski ili pak eden zaednicki forum pa da se vidat mislenja i od dvete strani ;) Neli podobar sovet za zenski moze da dade zensko a za maski masko. Ne bi trebalo da imame diskriminacija neli se borime za isti prava razmislete za ovoj predlog moze i ne e loso 8)
   
  На LaLy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Не е ова дискриминација, сакам ете да има место само за нас, девојките..
   
  На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Ова е женски сајт и јас не гледам потреба да има и присуство на машки тука.Ние баш оти не сакаме да ги споделуваме проблемите со нив и сакаме само Girl Power :) сме овде.Еве ко што имаше и предлог пре мене,нека се направи сајт само за мажии нека шетаат низ форум таму.Прво почна со 2-3 членови,а сега колку се?И како ќе биде во иднина?Навистина ли сакате вашите најскриени тајни или проблеми да ги читаат мажи од не само калибарот на Еротичниот,туку на секој маж кој нашол занимација со нив?Моето мислење не е ниту малку дискриминирачко зошто станува збор за женски сајт!


  LaLy
   
  На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Јас не се согласувам со тебе. Ако беше сајтов наменет ИСКЛУЧИВО за жени, немаше да има опција за машки пол при зачленувањето. И не е фер да се ставаат момци од калибар на Марли во ист кош со Еротик, Бојот и други некои типови.
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.