1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машките членови на форумот и категоријата „Секс“

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 24 јуни 2010.

?

Ви пречат ли машките коментари во категоријата Секс?

  1. Да

    369 глас(а)
    31,6%
  2. Не

    799 глас(а)
    68,4%
  1. Scorpion81

    Scorpion81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    9
    Со оглед на тоа што сум нов на форумов нема да си дадам за право да коментирам многу на темава.Па затоа само ке го кажам следново:Зарем не мислите дека на форумов има и исфрустрирани жени?Па добро бе луѓе до кога ке се делиме на Машки и Женски форуми, работи,права и што уште не.Па зарем не мислите дека овде некои одговори не се типично балкански(македонски) па ке го правиме еве форумов само за жени па како комшивки на кафе слободно ке можеме да ги озборуваме мажите без да чуеме што и какво мислење има за тоа и другата страна и ке живееме во еден затворен магичен круг криејки се од сопствените проблеми и потиснувајки ги чувствата длабоко во себе.Зарем не мислите дека веќе општеството ни созрева и нема потрба да се грижиме за маалските муабети или што ке каже комшијата. Да јас признавам дека бев исфрустриран и јавно се извинив ако сум навредил некого ама добив чувство дека сум нападнат па може и во своја одбрана така жестоко да изреагирав.Ама како повќе го читам форумов гледам дека повеќето од жените се исфрустрирани само не се да кажам директни како многу од мажите па да ти тресне директно од очи па во очи туку некако мислите им се по прибрани некако повеќе поетски се изразуваат па треба да читаш меѓу редови за да разбереш што сака да каже авторот со некоја реченица.Мислам дека е доста со напаѓања како на селски слави жените ова мажите она.Па не се сите луѓе(мажи)исти па дајте сега ке ги ставиме сите заедно во една корпа како тие да се нечисти долни гаќи.Па дајте луѓе до кога вака па погледнете ја за пример вашата рака,,зарем сите прсти на таа иста рака се исти еден со друг,,Мислам дека овде сме сите да се учиме на сопствените грешки.Ако не се сложувате еве јавно барам јас да бидам првиот маж кој ќе биде исфрлен од форумов.Поздрав
     
    На Дугокоси Швалер и skorpion им се допаѓа ова.
  2. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    и мене слично нешто ми се случува, на чатот од одредени членки...мегутоа јас ке истрајам-нема да се откажам...јас сум патот и светлото-стрелец прав...тука сум да ве потсетам дека припагаме заедно-имаме исти емоции и понкогаш различни мислења...жени и машки. :*
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    A бе еве луѓе, читајте убаво, секаде. ЈАС лично не го делам форумов, ама искрено, ако сте барем малку искрени, видете на некои теми што направија вашите другари, машки. Јас сакам лилчно да слушнам машко мислење на сите, ама баш на сите теми, ама не да ме просветлувате на темата секс и да се нудат разно разни акробатски-сексуални и емотивни средби, запознавања и слично. И плус, добро, во ред, едно е да пишуваш милсење, ама друго е да ги убедуваш другите да веруваат во тоа и да го практикуваат. Ете. Триксон, претходно си ги цитирал моето мислење, и многу забавен коментар си оставил , занчи во право сум. И пак ќе речам, не сите, туку НЕКОИ, кои се расфрлаа со нивните способности и мускули. А за девојчињата, пак, аууу, немам зборови. Ама ЈБГ, темaта е тука, нема бегање!

    А да, и дај кога веќе сте тука, пишувајте мислења и по другите теми, па разбијте ни го првиот впечаток. Така ќе бидеме сигурни дека не сте тука само заради темата дотична.

    Фала што ме читате!
     
  4. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    аха да... :lol:

    познавајки ги од други места, како пишуваат некои членови тука...се фрапирав од ова што овдека го прочитав особено на темата секс...не за друго бе...ги знам пола од нив од други форуми и чатови кога се во машко друштво не се истите...лелееееееееее овдека се секси опуштенки... по мој терк... :*
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Е јас не ги знам од други форуми, овде се такви какви што се :lol: :lol: ама јас зборував за машките, така?
    А бе што па, сега напредни сме многу, технологии, џиџи-миџи...жими то... |(па на крај сескот ќе се замени со ...хмммм... :?: чекајте нешто креативно да смислам...
     
  6. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    "toys for grown-ups" :lol:
     
  7. Klara007

    Klara007 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Trikson
    Едно нешто ме интересира, што еве конкретно тебе те инспирираше да се зачлениш на женски форум? Значи не те напаѓам,туку само ме интересира, онака информативно да ми пишеш :?: Јас немам право да кажувам дали треба машки да се членови на форумов или не, меѓутоа мое мислење е дека заслужуваме ние женските да имаме една локација на нет,која е само и САМО за женски(женски свет). А,лично мене ако ми треба машко мислење во врска со нешто, ќе се зачленам на друг форум кадешто се и машки и женски и таму ќе си прашам итн. :|
     
    На LaLy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. drugar

    drugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    17
    Иако сум релативно млада на форумов ги разгледав речиси сите теми и да во право сте дека тие пишуваат речиси сите само во наименуваната категорија. Но сепак мислам дека не е во ред иако ова е женски форум сосема да се исклучат, можеби некогаш нивното мислење ќе ни биде од корис. Оние кои се на форумов за зезање, навредување и незнам уште што едноставно можеме да ги игнорираме и не им враќаме на нивните постови. Добра е и идеата за посебна тема, само несмееме да дозволиме да ни уфрлат некоја нова машка тема :D :D :D :D :D :D :D :D :D
     
  9. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    ...значи, читај сега...
    скоро сите членови одат на скоро сите форуми...тука имате машки регистрирани со женски никови...еден куп и тоа...од кајгана претежно се...ве ребрат со разноразни подметнати теми и прашања...е сеа јас и неколку други што се апла со машки никови и машки ставови сме членови тука и уживаме во вашето друштво на едно место има голема концентрација на мудрост, интелегенција и шарм...мислам дека треба да ги почитувате тие доблести...толку само-нема потреба од друго :lol:
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Не знаев во која тема да пријавам, да се предупреди членот ДаркоНаса дека аватарот му е против правилата :puke:
     
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Леле овој Дарко луд е или ментално пореметен? Ми се згрози
     
  12. zanes35

    zanes35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    1
    Sto se odnesuva do mene ne mi preci a za drugite neka go kazat svoeto mislenje.
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    И мене ми пречи и мислам дека не е соодветно на еден ваков женски форум да стави таков аватар. Сепак има девокји и жени од сите возрасти и е тотално непочитување!!
     
  14. mona6114

    mona6114 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    i jas sosema se soglasuvam so vas!!!!pa ova e zenski forum i ne ni trebaat maski!!!pozz
     
  15. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    Па има ли подобар одговор од машки одговор? ние женски прашуваме пак женски а всушност сакаме да знаеме што мисли "ТОЈ" !
     
    На Дугокоси Швалер и miss.pretty им се допаѓа ова.
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Па не баш дека за секое прашање ни треба машки одговор ;)
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Уф аман од овие еротичниве на форумов!
    Ве молам проверете го корисникот Думбал......
    |(
     
  18. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132
    Мислам дека девојките се во право и ги разбирам стварно им треба едно нивно ќоше или катче каде што ќе можат се да си кажат или ете да се истушат до максимум затоа што како што приметив од сите теми и коментари што ги пточитав сфатив дека не е им е лесно......да не филозофирам.... ама и тоа што им го кажа Триксон е леле мајко.....а знам дека има еден куп скриени таленти и им се чудам на паметот ако уопште го имаат...или па си ја кажуваат тајната скриена желба..да се женски..... :D
    Што се не видов и машки и женски.....ама какви не...од умно болни до искомплексирани лепотици......ауууу...
    Така да мислам да им оставиме место на девојките кои се со здрав разум а ги има и голем поздрав до сите нив...останете такви какви што сте..силни и искрени.... Баш ми бевте драги.
    А сега.....јас одам на привремен одмор можеби и траен ке биде...барам на темата секс нема да бидам активен таман ич и така полека полека на секоја наредна.....
    И не дека се откажувам или нешто слично.... само стварно ги почитувам барањата на девојките затоа што дамите имаат предност....а јас сум џентлмен :D :D :D
    Се гледаме девојки....
     
    На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
  19. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Мене лично не ми сметаат машките. А за тоа што има безобразни -има ама може да реагираме брзо да се бришат. Па има и меѓу нас, женчиштата, безобразни. Не знаеме сите да држиме ниво, и треба да се бришат безобразни мислења. Ама секако дека за некои теми многу помагаат машки мислења.
     
  20. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Мене па ми се чини дека 98% од машката популација на Фемина се ископлексирани женишта........незнам зошто....осеќам...! Само такви женишта би пишеле такви ствари, ај меан, машко не се замара со тие работи...... |( |( |(