1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машките членови на форумот и категоријата „Секс“

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 24 јуни 2010.

?

Ви пречат ли машките коментари во категоријата Секс?

  1. Да

    369 глас(а)
    31,6%
  2. Не

    799 глас(а)
    68,4%
  1. Antonij

    Antonij Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    28
    Јас сум нов член и случајно поминав на темава (која иако е стара) и не можев да ја заобиколам.
    Девојко, ако толку ви сметаме ние машките (па дури и на форум) па да забранувате пристап на машките во некои подкатегории... секоја чест. Оди во кревет сама и дојди утре раскажи ни како си помина :) . Сексуалниот однос е помеѓу машко и женско. Не знам тогаш зошто само женските треба да разговараат на таа тема?

    Еве јас сум член на еден форум каде 99,99% се машки, но има неколку девојки кои го посетуваат форумот и во ниеден момент не им бил забранет пристап до некој подфорум. Смешно е. Не е 18 век.
     
    На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
  2. gluvarche

    gluvarche Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    113
    а кој е тој форум ако може да знаеме, па и ние малце да се втуриме со наши мислења таму :)
    иначе мислам дека неможе да се ограничи пристапот на машките членови во форумот, зашто и нив ги интересира што мислат жените и мислам дека е добар начин да видат како размислуваат жените, што сакаат, што несакаат и сл.... мислам дека е од ОСОБЕН интерес да се запознаеме малце повеќе меѓусебно, така да оправдувам учество на машките членови, само нормално без вулгарности од нивен тип...... и со осет малце во коментарите ;)
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.012
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски

    Ние никогаш не сме рекле дека само жените треба да разговараат на таа тема, напротив. Меѓутоа, ретки се оние машки членови кои тука се зачлениле, а да не пишуваат вулгарни мислења во темата Секс. А на таа тема може сосема нормално и културно да се разговара, како и на секоја друга. Само што очигледно, Фемина стана мамка за очајни момци кои сметаат дека ако пишуваат вулгарно или ако им досадуваат на членките со лични пораки ќе станат попривлечни во нивните очи, па дури и ќе ги натера да посакаат во живо да се запознаат. Ова не е агенција за лични контакти, ова е место за виртуелно дружење, разменување на мислења и искуства, дебати и дискусии. Во никој случај не е место каде некој ќе се препукува колкав му бил или колку женски легнал синоќа, сето тоа придружено со вулгарности.
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Antonij

    Antonij Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    28
    Добро е, сеуште не сум станал таков. Хах. Еден не е сите, и сите не се еден. Ако некое машко се изразувало вулгарно не значи дека и јас ќе се однесувам како него.
     
  5. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Точно дека форумот е женски , но не е на одмет некогаш да се слушне и мислење од машка страна. Или да ни откријат мажите на кој начин уживаат во креветот, што е тоа што ги привлекува и сл, со што и нас би ни било полесно кога би ги знаеле тие некои "финти" на заведување.
    Можеби се вулгарни машките членови, меѓутоа имам прочитано многу постови од девојчиња напишани, каде детално се опишуваат многу работи, посебно случки од интимниот живот. Испаѓа ако женските на форумот пишуваат по вулгарно, коментираат и се фалат за тоа колкав му бил на дечко им, како тоа ги задоволува партнерот е ок, додека ако машко напише дека девојка му ужива додека имаат односи, дека го пофалила оти му е голем и сл, не одговара :?:
    Епа мислам дека и вие не сте баш фер. Можеби некој од вашите дечковци е на форумот и само си кажува дека му е убаво со девојка му, дека таа ужива со него ... ;)
    Или нека се забрани вулгарност за сите или нека се има некои граници.
    Мене искрено ми сметаат повеќе оние членови кои пишуваат ПП со нивен мсн(вчера повторно добив таква порака), кои се нападни, очајни да се запознаат со некоја девојка и сл :devil:
     
    На nezen27 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    ја се зачленив да видам како размислуваат жените за одредени работи

    нити замарам со ЛП нити вулгарни работи казвам

    али барем дозволете ми да читам ако не и да пишам нешто за да во иднитата изградам здрава врска без да имам срам и останати проблеми . ;)
     
  7. Antonij

    Antonij Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    28
    Еве мој колега :)
     
  8. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    никоја од нас не е ПРОТИВ вас (мажите), но како што рекоа анат и дидија досега машките што се зачленија во форумов скоро сите пишуваат вулгарни мислења во темата Секс... или подобро да речам се зачленија само за да разгледуваат и пишуваат во таа категорија
    секоја чест на исклучоците :bow: , и да се надеваме дека и вие ќе бидете дел од тие исклучоци :$ позз
     
  9. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    На нероден Петко, капа му скрои!

    Денеска си зачленет, да не брзаме со оценки...

    Лоши искуства на форумов со машкиот пол милион и едно... Нормално е тоа, жени собрани на едно место, теми сочни, очи отворени и усти подзинати!

    Затоа сакам да ти кажам полека, никој никого не брка од форумов, појавна работа од ова амин, ама не те знаеме, нов си, покажи ни се со мислењата, а не ти се објаснуваш со нас, а ние не те ни знаеме (мислам по мислења де).

    Јас би те поканила на дружба, ама на некоја друга тема, доста беше овде :)

    Секое добро ;)
     
  10. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    мене лично не ми сметаат мислењата од машките, ама тие што даваат не баш соодветни коментари се зачленети баш заради то да не иритираат и мислам дека не треба да ги земаме во предвид туку одма да се бришат нивните коментари.
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Темава треба да се преименува во Машките членови на форумов и нивните досадни Лични пораки! :@
     
  12. Alek13

    Alek13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Па и доколку ги има машките членови подобро би било да не се ставаат со женски ник,но кога веке ги има нека бидат со машки ник.
     
  13. DivineChaos

    DivineChaos Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    60
    Машките се нужно зло , да има недозреани коментари бидејќи не разбираат дека ова веќе не е мнозински машки форум. Туку женски. Сега нормално можете да ги банирате ама само ќе ја комплицира работата уште повеќе. Модераторите нека банираат индивидуално а не колективно :)
     
  14. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Мене лично ми е смешно кога ке видам машки член на форумов..нема попаметна работа, наместо таму да игра машки игри и да си брка машки ствари, он на женски форум седи..ко педерче некое... хах :lol:
    не ме свакајте за лошо машки, посебно мистери бидејки само него го знам како машко на форумов. нит го знам нешто повеке, ниту знам колку седи тука, можеби ретко се става, така да не судам никого..
    само кажувам сопствено мислење..али сепак смешно и чудно е :rofl:
     
    На eli25, faye, Ema.Sk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Се врати Триксон guys :D :D :D
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Trikson

    Trikson Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    35
    ги замолуем модераторите да не ми праат ментален секс, и да не ми пракаат повеке пораки од типот пишувај кирилица=ретроактивно на секоја тема што претходно сум ја посетил, бидејки тоа го сметам за обид на привлекување на внимание од нивна страна а и нема некоја логика сеа...пошо као шо можат да видат...кирилица е... :lol:
     
    На Дугокоси Швалер и stilas7 им се допаѓа ова.
  17. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16
    Сечие мислење е драгоцено доколку соодејствува со темата...а тема секс како што може да забележите е унисекс...сите не интересира тоа...ако некој мисли спротивно нека ме поправи... :?:
     
  18. brazilia

    brazilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    744
    а зошто би пречеле, не ми е јасно!?
     
  19. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    И мене не ми е јасно зошто би пречеле,нормално се додека се културни и ако има што да кажат..па нели е и суштината на форумот таа,да се разменуваат мислења :talk:
     
  20. 147258369

    147258369 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Па нормално, ни треба и нивно мислење за после тоа да го употребиме на посебен начин.... :rofl: