1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машките членови на форумот и категоријата „Секс“

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 24 јуни 2010.

?

Ви пречат ли машките коментари во категоријата Секс?

  1. Да

    369 глас(а)
    31,6%
  2. Не

    799 глас(а)
    68,4%
  1. inlove1245

    inlove1245 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    ЈАС МИСЛАМ ДЕКА СЕКОЈ СИ ИМА СБОЕ МИСЛЕЊЕ БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ Е МАШКО ИЛИ НЕ Е :x :x :x :x
     
  2. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    воопшто неми смета,би сакала некогаш да слушнам и машко мислење , :)
     
    На Дугокоси Швалер и nezen27 им се допаѓа ова.
  3. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Ma4e aj te molam dojdi so mene na eden kofeinski napitok,posle te nosam kaj mene u stan so BMW-to,aj te molam,imam mini market u Bunjakovec,ke te napraam 4oek! A kaj ucis? Aaa,tamu slusam najubavite zenski uchele ;) Kolku se 1+1? 2? A sto velis za ti i ja?
    Се извинуем за офтопикот,досега не ме привлекувала таа тема на форумов,така да си се држам на оние класични теми што ги има на скоро секој форум,ако мислам дека имам што да кажам,ќе го кажам таму,зашто да не. Тоа што ние читаме,пишуеме или било што тука не значи дека сме кахм... предери (xD) туку го доживуеме ова као најнормален форум,зборам за оние нормални членови што се држат до правилата,а тие шо сакаат да замараат,замараат на секакви форуми,не само овде. Фала богу дека сме по малку радознали,одлика на секој нормален чоек,али тоа не значи дека ќе ве пратиме у ход,ќе ви бараме адреса или било што. Само сакаме да искажеме мислење,ништо повеќе,а како што гледам на повеќето форумџики не им пречи некој момак да си пише што слуша у моментов,или кога сака да каже/праша нешто... нели?
     
    На Дугокоси Швалер и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  4. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Со должно поштовање кон нашите машки членови, кои придонесле многу за форумов со своите корисни и многупати духовити постови, но ете и јас се прашувам понекогаш: што воопшто бара некое машко да се зачлени на женски форум?
    Јас лично никогаш не би се зачленила на машки форум, затоа што сепак не за џабе е наречен машки. Тоа си е нивно приватно катче, како Фемина што е за женски (а, и самото име доволно кажува).
     
  5. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Мех...што има да ми сметаат па мене?
    Ако си пишува мислења нека си пишува, има администрација што знае дали треба да останат или не. Доколку замара преку пораки - има карта до лепе материне и пријава до администрација. Фала, молим, чао, пријатно.
    Инаку овие ги има три типа.
    Машки, кои навистина ке пишат мислење на место, промислено и стриктно на темата. Тие нема што да пречат. Личното мислење ке им се почитува се` додека е во граница на темата и не навлегува во туѓа интима.
    Втор тип - Такозвани потсвесни љубовџии. Пробува да напише мислење одоколу, сакајќи да не се издаде дека всушност сака џемцка, ама пустиот обично биднува откриен па си ја свиткува опашката и од срам не му текнува пак да се појави. Повторно, нема потреба што да пречи, само малку ја подразмрдува ситуацијата и ја насмее баграта на темата.
    Трет и најопасен - Директните факери. Се зачленува и прво мислење му е колку сака да му го цицаат (чинам имаше баш ваков пред некој ден), единствена категорија во која е активен е секс со мали примеси на форумски игри, преку кои се обидува да се доближи на женските.
    По дифолт богаташ со своја фирма и бизнис, убав, згоден, независен и обавезно вика на вечера, пошто нели, кафето е за слепци, а он е богаташ и ако треба и со приватен авион ке те однесе во Дубаи на вечера. Исто е и најголем е*ач и нему секоја му дава, а темите му служат да си ги опише своите сексуални подвизи кои ги сонувал претходната вечер, за женските да топат гашти и да посакуваат да го пробаат. Овие не се толку опасни како што се досадни. Ама и нив еднаш човек да ги прати во лепе материне, виткаат опаш и се враќаат кај мамичка во подрум. И пак, постои администрација што ке ги среди истите.
    Може забегав со анализите, ама се` на се`, мојот одговор е не. Нема што да пречат, или се корисни или смешно-патетични, што во секој случај е позитивно.
     
  6. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Јас почитувам форумски лик спремен за ,,поткована,, дискусија и не ми е важно од кој пол е притоа. Фактот што ова е претежно женски форум не ја оспорува опцијата квалитетно да се дебатира низ доста теми, секако не за фарби за коса или надградба на нокти, меѓутоа има мал милион други теми, плус Феминкиве се не само тренди и фенси девојки туку имаат и интелект да се изјаснат и во пософистицирани теми.

    На мешан форум има премногу мерење полови органи од страна на машките, на женски пак има задкулисно девалвирање, не зборувам напамет, за жал. Ама, полова дискриминација на форумов според мене е не само нефер и непотребна, туку ќе изгуби дел од својот шарм, плус, кој ќе ве советува кога ќе дојдете расплакани на сред ноќ зошто дечкото изреагирал вака или онака и кој ќе ги храбри најмладите дечки да соберат храброст и да застанат пред девојката која ја свиѓаат во четири очи и пред шест бубуљици и по десет сведоци од двете страни... И да, добро е да се види размислување низ призма на машки мозок, сепак различни сме, зошто да изгубиме можност за информации од прва рака?!

    Инаку околу крлежите со ЛП јас едноставно ги игнорирам. И ден денес се сеќавам на оваа -
    Prvpat sum na forumov i prvpat tebe ti pisam :) .
    Џе ме наџе, болан во 20.000 :D ? Си помислив инаку, сепак игнорот заврши работа. И низ теми има начин и суптилно и дрско да се доведуваат во ред бед ес типови, во крајна сметка ете го извичничето ќе бидат истретирани соддветно.

    Сепак јас гласам за поддршка на машкото малцинство на форумов. Оној дел од културното и докажано членство, за останатите споменав третирање малку погоре.
     
    На Дугокоси Швалер, Priroden, crazylady и 6 други им се допаѓа ова.
  7. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    Јас мислам дека толку мн се смешни дел од нив што вреди некогаш и да не насмееме на глупостите што ги тресат! хихих.....што сакаат нека си прават...а да ги игнорираме и воопшто да не читаме што пишуваат што викате? најубаво!
     
    На rozy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    Cе извинувам ако навредам некое машко но на крај оваа е женски сајт така и пишува мозеби треба да се уствари некој машки сајт па нека се они таму дружаат :P
     
  9. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Секако дека не :)
    Секако ако се дисциплинирани :!:
    Ако кажуваат што треба и не треба секако би ми пречеле.
    Овие што се поактивни момчиња на форумот не ми сметаат :)
    Си знаат ред и правила и супер се.
    Додека ново зачленетите мислат дека тука би можеле да најдат секс-партнерка и многу се опуштаат :D
     
  10. ANGEL1

    ANGEL1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Се додека пристојно си читаат и пишуваат и што да ми сметаат. Значи се што е во друга крајност пријави и си има надлежни за тоа. А за оние што велат што бараат машки на женски форум воопшто, да бидеме искрени и да си признаеме дека кога би имало машки форум сигурно и ние би сакале да видиме како нешто изгледа од другата страна , така да не можеш да им забраниш да се зачленуваат , и онака ако сака некој ќе се пријави со женско име на пример, а зошто таква патетика.Tака да може сакаат да проучат како работи женскиот мозок ;)
     
    На Дугокоси Швалер, Adelcheto и bubili61 им се допаѓа ова.
  11. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Мене не ми сметаат машките на овој сајт.Едноставно сакаат да знаат нешто повеќе за жените,и може да научат каде грешат во сексот.Што жените мразат! ]:) И добро е понекогаш да слушнеш мислење од машко!! :D
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    се машки кој не се сексуално задоволени и седат по женски форуми!! ;)
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ :^)
    Тука имаме прекрасни форумски ликови од посилниот пол кои не висат на форумот поради исфрустрираност.
     
    На Дугокоси Швалер, Annath и bubili61 им се допаѓа ова.
  14. Dinamickid

    Dinamickid Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    27
    јас на пример се испофалив на фејзбук толку многу што претерав дека се решив да иам профил на фемина
    околку што би се испофалил во тема „секс“..
    АМА ТИЕ ШТО СЕ 55 ГОДИНИ се стварно АУТ.. :envy: :puke:
    (одсекогаш сум бил против пост-комунистички генерации да седат позади компјутер....не личи ептен да добиваш коментари од роднини на фејзбук во стилот „Се сеќаваш ли како мал кога се брцкаше во кал“ како што имаше една зафрканција на фејс.мк....)
    самата помсила ми е гнасна..
    сум видел дека има и машки модератори
    михаил еден се викаше мислам дека не е битно
    а додека сме на оваа тема
    феминки изјаснете се за динамиК :)
     
  15. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Ај сега, да не мешаме баби и жаби, за категорија секс зборувам.. разбирам некои зелени пубертетлии да се глупираат, ама коа ќе видам некој 25-40 годишен нереализиран како нашол да споделува лажни искуства и да се фали на темите таму.. :D Добро, јас знам дека се смешни, ама зарем тоа е доволна причина да се толерираат?
    Којзнае какво достигнување е женски форум за некои такви. :^)
     
  16. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Добро машките сезнајни се? :^)
    Не мислиш дека и тие имаат потрба да споделат некој свој проблем, искуство, да научат нешто или некому да помогнат? :^)
    Во сексот се вклучени и двата пола, па така неизбежни се и во комуникацијата. ;)

    И да бидеме искрени, ако постои некој машки форум (ист Мк, како Фемина) колку женски би се зачлениле таму? Не за да им пречат на машките, туку за да ѕирнат во нивните мозоци малку. :)
     
    На Дугокоси Швалер и vitomir им се допаѓа ова.
  17. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    точно тоа 35 годишен маж се регистрира и потоа ''на мене 20 цм ми е'' ми се повраќа кога ке видам вакво нешто има многу болни на форумот според мене нек си напрват машки форум па таму нека се фалаат со должината оваа е женски форум и точка :lol:
     
  18. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    Црево за наводнување :lol:

    Какви идиоти постојат на планетава добро што не трпи :@
     
  19. Palestinec

    Palestinec Нов член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    17
    Не ми пречат.....може и оти сум машко....затоа не ми пречат......хахахахахахаха
     
  20. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    повеќето машки што се зачлениле тука да се зафркаваат со нас секој ден гледам на сајтот нови зачленети од кои повеќето се како GORENAVEDENIOT или педофили отворете си МАШКИ САЈТ кога гледам секој ден све повеќе се множат машки профили чуствувам како да ни се расипува женската приватност ете јас така ова го прифаќам но немора да значи дека за сите е така