1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машки кои се фарбаат

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ana3567, 20 февруари 2018.

?

Дали ви е прифатливо како ние женските и машки да се фарбаат?

 1. Да

 2. Не

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Сакав да направам една анкета или мислење дали ви е прифатливо како ние женските и машки да се фарбаат ??
  Мое мислење е ДА дека е прифатливо сакам вашето да го слушнам ..
   
  На Lolo5, LadyInTheDark, Evaaa11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Jas mislam deka e prifatlivo ama ne nekoja gadna boja
  sekoj ima pravo da se menuva i neznaci deka site mora da sme prirodni
  Zatoa postojat promenite
   
  На smile:), Lolo5, Evaaa11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.373
  Пол:
  Машки
  jas kna stavam:$
   
  На zalosna, Lolo5, girl-miri и 8 други им се допаѓа ова.
 4. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  isto i jas razmisluvam taka
  Ako go ispolnuva da i ja bi go farbala ako treba haha
   
  На Lolo5, Evaaa11 и kikkki им се допаѓа ова.
 5. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  16.301
  Пол:
  Женски
  Хмммм искрно ме нервираат мушки со бели влакна , подржувам да се фарбаат така и помладо изгледаат :)
  Но имаше еден 60 годишен дојден од Острелија и напред немаше коса , а останатиот дел со џиш црвена се фарбаше :drunk:. Тоа малце ми беше забегано :rofl:
   
  На Lolo5, Evaaa11, La.loca и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.973
  Пол:
  Женски
  Зошто да не? Ако ние женските се фарбаме би било премногу лицемерно да им забрануваме на нив.
   
  На Lolo5, Evaaa11, kim.k и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  upload_2018-2-20_20-15-8.jpeg
  Вака фарбани ми се допаѓаат, но ова е светлосни години од нас.:D :inlove:

  А мажи 40+ кои сакаат да си ги сокријат белите влакна не ми се допаѓаат.:D
   
  На Lolo5, Scott Weiland, Evaaa11 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.475
  Допаѓања:
  33.653
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат мажи фарбани, вештачко изгледа. Млади со по некое бело влакно баш секси изгледа, не им треба тоа на мажите затоа што стареат како вино, за разлика од нас жените
   
  На zalosna, La.loca, BoyL и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.582
  Допаѓања:
  124.590
  Зависи што подразбира фарбање.
  Возрасни мажи со брчки и фарбана коса - не!
  Ма да и било какбо фарбање ми е ...прилично дискутабилно рурално да не речам сељачко.
  Бели влакна даваат шарм.
   
  На YoungandBeautiful, cresa-jagoda, N.2106 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.443
  Допаѓања:
  20.801
  Пол:
  Женски
  Ако се фарбаат за да ги сокријат влакната да, ако не е за тоа тогаш не.Не сакам канаринци во главата да се.
   
 11. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  8.506
  Пол:
  Женски
  Се слагам со сè. Не и од мене. Особено кога ќе видам средовечен маж, се исфарбал кафеав, а на сонце добива црвен сјај ми се блуе.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  Мажишта во постари години се фарбаат, не пак млади дечки или деца од 9-10 шатирани кога ќе видам :(
  Еден 60+ кога го видов фарбан и депилиран на граден кош :Dгордо прикажан на фб ми идеше да го исплукам. Кошмари добив:D
  Не бива , едноставно.
  Дечкиве помлди ај за мода би се фарбале , но не верувам дека и во иднина ќе им е интересно истото.
   
  На mariz и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  Јас сум женско, па не се фарбам. Сум паѓала во искушение, ама жени мака мачат да добијат боја како мојата природна, ќе си правам од готово вересија. Увидов дека и фризерки треба да убедувам да ме исфарбаат, па, подобро не.

  Што се однесува до машко, најдобро е да нема воопшто потреба од фарба. Ако е млад и зелен, може и буквално зелен да биде. Понатаму, што знам, зависи. Ако на некој не му се допаѓа фактот дека белее...
  Во принцип, немам против, кој што сака нека прави со својот изглед. Мене може само да ми се допаѓа или да не ми се допаѓа резултатот, тука задржувам право на мислење.
   
  На Lolo5, alexa_dimoska, Nausicaa и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.385
  Апсолутно за. ^_^

  Не постои правило, секој нека одлучи за себе, ама дефинитивно подржувам фарбани мажи без оглед на години..во иста мера колку и нефарбани. :D Всушност, одлучноста е една од карактеристиките која ме пали кај момците. Нели он точно знае што сака, без оглед дали е во прашање физички изглед или нешто друго, косата е мање више битна. Нека има став, па ако сака и проѕирен нека се фарба.
   
  На Lolo5, Читател, Evaaa11 и 5 други им се допаѓа ова.
 15. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.466
  Допаѓања:
  9.490
  Пол:
  Машки
  Од мажи што се фарбаат, издвојувам...

  [​IMG]
   
  На Petar80, YoungandBeautiful, Srcka $ и 8 други им се допаѓа ова.
 16. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  538
  Пол:
  Женски
  Да,зашто да не
   
  На Lolo5, Evaaa11 и Eva22 им се допаѓа ова.
 17. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.252
  Допаѓања:
  22.093
  Пол:
  Женски
  На мажите им е и полесно да се исфарбаат , а ако им здосади бојата на косата , едноставно да ја скратат косата . На нас ни е потешко околу тоа , па еве ко мене кога ќе ми израсне коренпт , размислувам дали да се фарбам пак или да шетам со две бои на мене , додека не ми падне целосно фарбата :D . Прифаќам плаво , тегет , црно , темно/светло кафено ... само да не е ваков
  [​IMG]
  :rofl:(facepalm)
   
  На Lolo5, Evaaa11 и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.348
  Допаѓања:
  131.058
  Пол:
  Женски
  Зошто да не?
  Ка што мене никој не ми забрани сите тие фарби, бои да ги шлакнам на коса низ годините, која сум пак јас да забранам? Можи да не ми се допаѓа конкретната боја која можеби нема да одговара со лицето, ама во глобала зошто да не проба?
  Единствен маж кој знам да се фарба ми беше класниот, имаше темна коса, ама не црна и фарбаше само делови каде има црни влакна со црна фарба. И се познаваше разлика и не изгледаше вкусно. Друго од фарбани мажи кои познавам се млади, тинејџери, деца. И баш им прилегаше.
   
  На Lolo5, Evaaa11, Srcka $ и 4 други им се допаѓа ова.
 19. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.970
  Пол:
  Машки
  Јас не би ја фарбал косата се додека немам потреба за тоа, можеби доколку во иднина на мојата глава надвладеат белите влакна би ко сторил тоа. Но според моменталната состојба во иднина не верувам дека ќе имам што да фарбам или бојадисувам. Во иднина знам дека ќе ја загубам косата бидејќи истото се случи кај татко ми, а гените се една чудна и интересна работа. Сега имам одлична коса барем според мене имам поголема коса барем кога станува збор за машките фризури. Мојата коса е слична како на поранешниот фудбалер на Арсенал чехот Томаш Росицки. Си ја обожавам својата коса, а што се однесува до тоа дали треба или не треба тоа е лично право на секој од нас. Инаку имам колега кој има бела коса и не се бојдисува или фарба бидејќи е задоволен со нејзината моментална состојба.
   
  На Lolo5, Srcka $ и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
 20. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  75.088
  Пол:
  Женски
  Не, не изгледа убаво. Посебно маж со брчки и прошарана брада а фарбана коса ми е :tmi:
  Шармантни и привлечни се мажите кои гордо ги носат белите влакна.
   
  На elimkd и cresa-jagoda им се допаѓа ова.