1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машки кои се фарбаат

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ana3567, 20 февруари 2018.

?

Дали ви е прифатливо како ние женските и машки да се фарбаат?

  1. Да

  2. Не

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
  1. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Имам еден комшија, околу 45-50 год. и некој го убедил да се исфарба за да ги покрие белите влакна. И се супер до моментот кога почнаа да му излегуваат белите корени. Потоа изгледаше смешно. Не сакаше да си зема обврска да се фарба на секое па ја остави така со текот на растењето и кратењето да замине фарбаното. Па вие не знаете колку смешно изгледаше додека да му израсне неговата бело-црна коса. Значи не е само исфарбај се и шибај.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Marche12

    Marche12 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Машки
    Jas sum Mashko i se farbam zasho sakam da si teram svoj stil .. ednash se zivee neznam zashto tolku zatucani lugje postojat , ne e nishto zabraneto , pederski imam devojka odam 6 god so nea skoro gluposti ...
    Slavnite i obicni lugje shto sakaat si praat nikoj nishto ne gi kritikuva normalna pojava e farbanje za mashki ...
    ne e normalno da pravi usni da se sminka da se pravi zensko , ti mozesh da si najgolem mazh i zenkar a da si farban ne znaci deka si ligle ili peder
     
    На Ana3567 и Lolo5 им се допаѓа ова.
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Нормално дека не е.

    Ете и на мајка ми излегуваат бели влакна па си зема за обврска да се фарба често, не зошто поубо личи фарбана или зошто е женско, туку зошто неќи бели влакна.

    Макар и маж да е, ако неќи бели влакна, не е крај на свет да си земи обврска да се фарба.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  4. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Во ред сето тоа. Муабетот ми беше дека кога веќе еднаш ќе почнеш треба да си свесен што те очекува понатаму.
    Еве и мене пред некоја година ме фати некој ќеф плава да се фарбам. И кога ми здосаде се исфарбав кафеава за да си ја вратам природната боја. Кога растеа корените немав проблем затоа што речиси немаше разлика во фарбаното и природната боја на коса. И денес повторно ми е целата коса обновена, фарбаното замина со текот на кратењето-што и ми беше целта. Кај него тоа не можеше да се постигне поради неговите бели влакна. Тоа ми беше муабетот. Ние сите имаме желби за нешто да направиме со самите себе. Дали тоа е фарба, тетоважа или незнам што друго. Меѓутоа треба да се размислува и долгорочно. После она што ми го направи бланшот на мојата коса, која претходно беше здрава и убава каква што секоја девојка би посакала, никогаш повеќе бланш. Кога ќе остарам и ќе ми излезат бели влакна тогаш ќе ставам фарба и тоа со мојата природна боја на коса. Завршив јас со експериментите на мојата коса од причина што не сакам да се сносам со последиците кои ги прави фарбата.
     
  5. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Те сфаќам што сакаш да кажеш, меѓутоа и женско ако не ја одржува фарбаната коса изгледа смешно и лошо, не само кај стар чичко, затоа и не гледам потреба од генерализирање.
     
    На Lolo5, Mr. Right, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Па да де. Затоа јас ја одржував со фарбање кафеава, за да не изгледа смешно се додека не ми се обнови мојата природна коса.
    И промерот го наведов затоа што е единствениот маж кој го познавам да се исфарбал (со исклучок на тие машки што се шатираа или фарбаа плави додека бевме тинејџери).
     
  7. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    decko mi se farba vekje napravi 1 godina mislam beshe crn sega e smeg i taka saka da si bide , a i mene realno mi se dopagja i so crna i so smega mu stojat dvete i mu kazav kakov sakas da si bidesh takov mene mi se dopagjas i vaka i taka ama nemoj da preterah so nekoja farba pa da e odvratno primer da mi se isfarba zelen , rozev , tirkizno belo
     
  8. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    И мене ми се допаѓа се додека е природна боја на фарба. Не дека имам нешто против за тие што се фарбаат со секакви бои, само не е мој вкус.
     
  9. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Без разлика на полот, фарбата треба да делува природно ( според мене). Секогаш ќе ми делува вештачки ако некој се офарба скроз црно или жолто, е сега сина розева или сл. може да изгледа и смешно и јако. Зависи дали ја средуваш и одржаваш фризурата.
    Мажи со побелена коса секогаш ќе ми се попривлечни отколку исфарбани, не знам зошто.
     
    На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Ух... Машко сум, имам 27 години, имам околу 20% обелена коса,... :| Предлог?
     
  11. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Или остај ја, или фарба нијанса како твојата.
     
    На The_boy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marche12

    Marche12 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Машки
    jas bi ti rekol ako nesakash beli vlakna barem do kaj 38 farbaj ja ili kako tvojata ili izberisi boja napraj si stil ..
    a posle 38 kje e bela i nemora da ja farbash a sea moesh kako sakash svoj covek si svoe prav osho sakash kje si pravish
    jas imam 24 i ja farbam vekje 2ipol godini mojata kosa od temno kafena vo svetlo kafena ... si furam imig
     
    На Ana3567 и The_boy им се допаѓа ова.
  13. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Не ми пречи воопшто.
     
    На Ana3567 и Marche12 им се допаѓа ова.
  14. Marche12

    Marche12 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Машки
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marche12

    Marche12 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Машки
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
  17. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Според мене фарбањето е за жени :rofl:
     
  18. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Скроз ок ми е.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа, особено кога се фарбаат плави, дури мислам дека подобро им прилега отколку на повеќето жени. Некако поприродно ми делуваат.
     
    На sweet dreams ** му/ѝ се допаѓа ова.
  20. sweet dreams **

    sweet dreams ** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2023
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    949
    Пол:
    Женски
    Ako ne se poznava e ok, ako se poznava malku bezveza e. :D