1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машки накит и акцесорис

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 10 март 2012.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Aма се цакани :wasntme:


    not!!! |(
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Само типацот на 3та алика би поминал некако...другиве се језивиии
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ау се наежив! Мразам педери, така да мразам и машки што се феминизираат!!!
    Среќа е прав балкански тип па и тој мрази вакви глупости :lol: Порано носеше златно ланче, кое секако му беше под секоја кошула и блуза, ама сеа го извадил не го носи. Носи часовник секогаш, шал коа е ладно и очила за сонце. Порано имаше обетка, среќа го убедив да не ја носи веќе.
    Неизбежно му е да носи актовка, но не ја носи секаде, само на работа, кравати и лептир машни само за свечени настани. Друго ништо. Јас дури се мислам и бурма дали да носи одкако ќе се венчаме :^) :lol:
     
  4. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    дечко ми има убетче исто така носи и ланче ама секогаш ко крие под близата не го ваѓа да се гледа и носи часовник...
    а уште ташна да носеше хахахахаххаа многу мразам ама ептен... гејчиња.... :fubar:
     
  5. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Како за женски така и за машки има нешто од акцесорис , еве нешто од мене :D
     

    Прикачени фајлови:

  6. hard.heart

    hard.heart Активен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
  7. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.989
    Допаѓања:
    279.152
    Малиот мој малку по малку си го дотера вкусот за мода на прав пат.

    Рачен часовник е нешто задолжително.
    Порано имаше еден од фосил, масивен со ременчиња во неколку бои. Но пред неколку години му помина меракот престана да го носи и рече подобро не носи никаков одколку тој |( . Пред една година си купи некој швајцарски кој дебело го плати али вреди.

    Каиш.
    Поседува неколку црни, од кои едниот е стварно добар и еден кафен. Поштувам машко кои носи обувки и каиш во тон.

    Новчаник
    Има еден црн еден кафен. Најчесто ги менува според каишот и обувките.

    Наочара.
    Кога пече сонцето наочарите се потреба. Беше препекан за еден спортски модел на Ферера, али се помири дека не му стојат добро на формата на лицето, па зеде од истата фирма али класичен модел. Ми се допаѓаат.

    Капа.
    Малиов мој келавица се мава, така да кога пече сонце нема коса да му штити главата. Најобично спортско капче носи кога е премногу јако сонцето во лежерни прошетки(најчесто само на плажа)...така да ретко.
    Зимно време ако студи премногу носи обично црно плетено.
    Има и еден класичен убав шал, во ретки ситуации и кога многу студи може да го стави.

    Накит.
    Прстени, ланци не носи. Ниту бурма не носи.

    Ташна.
    За лап топ од тие на една рамка за на рамо по потреба. Тракатанците ги пика по џебови.
     
  8. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
  9. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425

    Вака кај нас некој да се облече во фаца ќе му се изнасмеат.
    Ок е во некои земји каде секој обрнува внимание на модата. И таму има и вакви и такви, но нема никакви предрасуди за машките кои се помодари. Кај нас е друга приказна.

    Инаку основни додатоци како шалче, капче и ракавици секако во зима. Зарем ќе мрзне? Тоа се дел од зимска облека, нема што тука. Каиш исто така, мислам дека секој треба да носи, а и тоа е потреба. Часовникот кај мажите отсекогаш се носел. И некоја алка/ланче е супер. А чанти, обетки, некои си џиџи-миџи, никако! Во границите на нормала. Мојов се држи по ова што го наведов, таков и си бил пред да го знам, таков е и сега. :)
     
  10. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
    Ultra gayyyyyyyyyy! :|
    Не. Особено вака не во Македонија. :P
     
  11. cucii...ii

    cucii...ii Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    12
    Аа не не и не. Не ги сакам накитените. Ајде во ред е златно ланче скриено под блуза, каиш, саат, новчаник, шал, капа.
    Ама се да е нормално и да се знае кој е МАЖ а кој ЖЕНА.
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Машко army ланче со две плочки? Вака изгледа http://www.aliexpress.com/item/Army-Tac ... 50950.html Но, немам картица, а и не можам да чекам толку долго за да пристигне, така што да не е преку интернет. Ептен ми е битно!
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Девојки, каде да најдам машка кожна алка, која ќе биде во некој да речеме edgy стил и ќе нема многу џиџи-миџи по неа !?
    Отприлика нешто вакво да биде, цената навистина не ми е до толку важна зашто би дала и повеќе за некоја квалитетна, но ете, да не биде некоја баснословна. :?:
    Моделот ми е најбитен, ми треба нешто минималистичко без кинџурајќи и би сакала да ме упатите некаде каде што има поголем избор. :worried:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. malangel

    malangel Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    devojki da ne znaete kako se dvizat cenite otprilika za maski srebreni alki?
     
  15. Teofil

    Teofil Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2021
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Машки
    Sto mislat damite za momci sto nosat obecki. Vasite preferencii?
     
    Последна измена: 20 ноември 2021