1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машки новчаници

Дискусија во 'Мода и стил' започната од femi-n.a, 7 декември 2012.

 1. femi-n.a

  femi-n.a Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  2
  Сакам да му купам новчаник за годишнината но незнам каде има поубави и од прилика со цените до каде се движат,ако знае некој нека пише :*
   
 2. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  Добар новчаник кожен од 1500ден па нагоре.
   
 3. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  110
  Девојки и јас сакам на дечко ми за Нова година да му купам новчаник ама некој добар, марка или штознам, гледав во Lacoste ама таму се изгор по 5-6 илјади денари, а јас би потрошила околу 1000-2000 ден, некој предлог ? Каде?
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.688
  Допаѓања:
  80.835
  Пол:
  Женски
  А убави новчаници со несолени цени некаде низ Струмица?
  Не дека имам таксано за подарок, ами онака ме интересира. :)
   
 5. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Има убави новчаници во Мона со приступачна цена и одличен квалитет. Јас сум поклонила пред некоја година и еве, го гледам.. уште добро се држи :)
   
 6. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.634
  Допаѓања:
  5.429
  Пол:
  Женски
  Како одлични се покажаа и машките новчаници од Масимо Дути.
  Кожни, тенки, со многу преградички внатре, едноставен модел и квалитетни.
   
 7. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  Јас машки новчаник имам купено од Базаро (тешко дека има марка, дури мислам дека нема ознака на него) и искрено се покажа многу квалитетен. Нормално дека не е кожа ни оригинал, но има доволно прегради и е со доста пристапна цена :) (ако не се лажам помеѓу 300 и 500 денари)
   
 8. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.760
  Допаѓања:
  5.112
  Пол:
  Женски
  Била некоја скоро во Мона да знае како се движат цените на новчаниците?
   
 9. Ana Marija 1

  Ana Marija 1 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2015
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  10.245
  Пол:
  Женски
  Знам дека прашањево е од порано , но може одговорот ќе му користи на некој друг. Мм си купи од Мона и е многу квалитетен и елегантен.. Цената има беше од 2000 па нагоре.
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.337
  Допаѓања:
  77.613
  Пол:
  Женски
  Дали сум јас единствена која смета дека новчаник е лош подарок за него? Ми предлагале да му купам но никогаш не сум го сторила ниту некогаш ќе биде тоа.
   
 11. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.760
  Допаѓања:
  5.112
  Пол:
  Женски
  Јас му купив од Горица трејд кожен новчаник и редовно си го носи, рече дека бил многу квалитетен и баш му требало. Мислам дека машките ретко лично си купуваат новчаници, па затоа мислам дека е убав подарок.