1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. Bellisima

  Bellisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Кажете ми каков парфем да му поклонам на дечко ми за Нова година?Кој според Вас е Најдобар.(Но цената да биде до 500-600 ден)Пишете...кисс
   
 2. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  za rodendenot na decko mi mu go kupiv diable blau maskiot i mnogu mu se dopadna i nego i mene i ne bese skap 500 den od prilika a bese vo kolekcija so gel za bricenje i deozdorans isto taka mnogu mi e ubav mene playboy siviot i crniot , adidas 500 ili 600 den e mislam isto mnogu e ubav zavisi kakov vkus ima decko ti vidi razgledaj si
  [mod-kirilica:1dwtjy1m][/mod-kirilica:1dwtjy1m]
   
  На elenkata20 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TamarAa

  TamarAa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  според мене најубав машки парфем е антонио бандерас... ахх каков парфеммм, не една другарка брат имаше таков и ја се си го меришеше аххх... кај и да е ке му го купам на принцот <3
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.261
  Па не е 500-600,ама темава е за парфеми,па да си пишам на кои паѓам.
  212 Каролина Херера(синиот) ууууух...ти разгорува фантазија машко со ваков парфем,прекрасен е!И аква ди џио мх,мх,мх!!!
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  од машки парфеми што сум подарувала ми се допагаат Addias и Str8
   
  На mace10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Од машките Str8 , One milion .. предобар е , вчера си стаив од на дечко ми Мм :))))
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Фри атитјуд од Орифлејм. Милина
  Исто и од Кавали. Брат ми го користи и почнав да му крадам, па си го зеде и него Скопје. :lol: :lol:
   
 8. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17
  1 million е дефинитивно врвот =))
   
  На Demon4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  BLUE SEDUCTION OD ANTONIO BANDERAS
  [mod-kirilica:85hekep3][/mod-kirilica:85hekep3]
   
 10. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Овој многу ми се се допаѓа ама пократко трае него останатите од STR8 , не знам зашто?!
  [​IMG]
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  35
  Armani Code - дефинитивно најдобар
  [​IMG]

  Исто и 212 Men на Carolina Herrera...мммммм ;)
   
 12. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  мене овој ме остава без здив
   

  Прикачени фајлови:

 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  [​IMG]


  Обожавам кога ќе гушнам некое машко и кога мириса убаво... ааааааа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
  На Demon4e, Divinebutterfly и zaljubena589 им се допаѓа ова.
 14. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  хехе и јас исто ама најубав парфем ми е стрејт racing со знаменцето :D да можам и јас ке се намирисам ама поубаво му стои нему :mrgreen:
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  ahh... :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Maxymous му/ѝ се допаѓа ова.
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Na decko mi za Sv. Valentin vakov mu podariv i preubavooo mirisa mmmm.. :inlove:
  [mod-kirilica:31oarm2l][/mod-kirilica:31oarm2l]
   

  Прикачени фајлови:

  • dior.png
   dior.png
   Големина на фајлот:
   51,8 KB
   Прегледи:
   540
  • dior1.png
   dior1.png
   Големина на фајлот:
   41 KB
   Прегледи:
   538
 17. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Овој од Диор татко ми го имаше и мене не ми се допаѓаше и не му давав да става ]:) :D а и мене ми е многу убав 1 милион леле колку ми мириса убаво стршно ама малку поскапичок е...а исто така многу ми се допаѓа еден парфем на Армани ама не му знам точно име...ама кога осетам дека некое машко мириса баш на тој уффф страшно ми е секси :)
   
 18. Ina2

  Ina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  paco rabanne - One Milion :)

  Ke moze nekoj da mi ja kaze cenata na paco rabanne - One Milion :) :)
   
 19. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  2300 mislam :emo:
   
 20. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  се сложувааааааааааам :rofl: само малце скапичок е
  инаку од 700 денари е Antonio Banderas и тој ми е прекрасен.. дома имам едно капаче прснато со тој парфем пред 2 години и кога го ставам под нос уште му го сеќавам мирисот..ахх( на бившиот беше) хахаххах