Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  се сложувам за антонио бандерас,и јас му го имам купено на дечко ми,не е скап и убав парфем е стварно...а за овој 1 милион изгледа стварно е добар,уште од рекламата се гледа :lol: сакам и тој да му го купам....
   
 2. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Само на мене изгледа не ми се свиѓа 1 million, а најубави ми се play- givenchy црниот и davidof-adventure мммм :inlove:
   
  На monikaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  626
  Дечко ми го користи BVLGARI парфемот и ми е многу убав...алиштата од кога ќе се исперат мислам парфемот уште трае....многу е убав.... :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • BV24M.jpg
   BV24M.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   357
 4. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Јас на дечко ми му го купив one million -pacco rabanne i mi se dopagja epten kako i black xs
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Му купив на дечко ми адидас , и многу ми е супер . А и тој го фали :D
   
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.176
  машки парфеми ми се допаѓа еден од Орифлејм
  Midsummer синиот
  [​IMG]
  Најубаво мириса :)
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  :l: антонио бандерас :) :) прекрасен е... иначе обожавам машки парфеми ммммм. на цицето мое за матурата му го купив intimately-david beckham (преубав парфем)


  [​IMG]
   
 8. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388


  Ми се допаѓа intimately Beckham,планирам за роденден да го купам на дечко ми.
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Вчера на дечко ми му го земав [​IMG] на точење , не ми даде да ставам од него зашто само за посебни прилики бил :D
  А исто ми се свиѓаше Boss elements , тој другпат ќе му го земам :)
   
 10. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  167
  И јас ваков му купив на дечко ми за роденденот..и задоволен е.
   
 11. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  [​IMG]

  без конкуренција :inlove: :inlove:
   
 12. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.080
  Допаѓања:
  37.647
  Пол:
  Женски
  Ммммм и мене ми е овој омилен, дечко ми го има истиот вкус :inlove:
  Еве уште еден што многу го поштувам..
  [​IMG]
   
 13. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Од машките дефинитивно One milion и 212 Меn :l: :l:
   
 14. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  230
  На мачето мое парфемот омилен, а и мој богами..
   
 15. Ivka.07-A

  Ivka.07-A Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  Антонио Бандерас :) Волшебно мириса :) Ама малку е скап :) Али на точење ако земеш...се исплати :) Иначе... :lol:
   
 16. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Da ne znae nekoj slucajno paul smith london kaj mozam da go najdam ? :wasntme:
  [mod-kirilica:fyysnr0w][/mod-kirilica:fyysnr0w]
   
 17. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  230
  Ooo кумот му го донесе вчера на дечко ми,а сигурно можеш да го најдеш во Ким и други парфимерии
   
  На ekaterin му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Барав по парфимерииве нигде го нема. Го имаш видено во некоја ?
   
 19. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На bambuca му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Обожавам машки парфеми ! На братучед ми секогаш му ги мирисам, а некогаш знам и со од татко ми да се напрскам колку да го мирисам мирисот, па преубаво ми мирисаат, уф што убаво ко ке помине покрај тебе машко со убав парфем, па уште да те гушне ! :)