Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  6.905
  Пол:
  Женски
 2. Morgoth

  Morgoth Нов член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Продавам машки парфем Dior Homme Intense EDP 100мл. купен пред недела дена, 97%(речиси некористен) со фискална.
   

  Прикачени фајлови:

 3. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  5.290
  Пол:
  Машки
  Предлог за добар машки парфем со пристапна цена (до 1500-2000 денари)? Не ми е битно каков бренд е искрено, не ми се дава многу пари за парфем.

  Само добро да мириса (не обожавам leather мириси, друго е океј) и да е траен :)
   
 4. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  35.752
  Пол:
  Машки
  Бруно Банани. Редовната цена им е до кај 2000 денари на тие од 50мл. Немаат класичен препознатлив јак машки мирис. Ептен свеж и чист вајб имаат.
  Доколу сакаш појак, разгледај во ДМ, често има попуст и се ептен пристапни цените.
  Имам и од Авон еден парфем што ми е поклон, кој искрено ме изненади што трае скоро цел ден. Ако имаш некој во близина што соработува со нив, разгледај.
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  5.290
  Пол:
  Машки
  Фала ти :l:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goffy321

  goffy321 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  здраво девојки едно прашање до вас каде можам да го најдам бруно банани мен иначе јас сум од куманово кај нас го нема никаде