Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. Trikson

  Trikson Нов член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  ке ви дадам еден предлог, ако сакате пробајте ги овие два како мирисаат па споредете...за цената незнам...
  D&G-pour homme(без наслов е парфемот и е првиот парфем нивни за машки) се користи за преку ден
  CHANEL-ЕGOISTE PLATINUM(нокен и моќен парфем) :rofl:
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.484
  И тоа како! Преубав! Ама сакам да го мирисам само од облеката и телото на mi amor :wasntme: :inlove:
   
 3. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Абе парфемот топ е,стварно убаво мириса ама ми се смачи беее...Кога излезе парфемот значи во град кога ке излезев секое второ машко ми мирисаше на парфемов и затоа безвезе ми стана,сите диска на 1милион мирисаа :lol:
   
 4. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Јас на дечко ми му поклноив ваков парфем.Многу е убав!
  Мене ми е убав и Black Xs
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Преска му го купив на дечко ми новиот од Антонио Бандерас - The secret. Преубаво мириса :inlove: Јас претходно го имав мириснато тој црниот од Антонио Бандерас и многу ми се допадна и мислев тој да го земам, ама продавачката ми кажа дека пред две недели им стигнал овој The secret и кога го помирисав стварно останав без здив, преубав е :)

  [​IMG]
   
 6. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
 7. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.686

  A колку пари е??? :)
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Кристи не знам за кој точно парфем прашуваш, од Антони Бандерас има некаде околу 5 машки парфеми. Овој јас што го купив The secret е најнов и е 1300 ден. 100 мил. А има и од 50 мил. 900 ден. Не е скап,а преубаво мириса. :)
   
  На kate-84 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Street.chic

  Street.chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  24
  najubav maski parfem..... mmmmm
  [mod-kirilica:16c6gw88][/mod-kirilica:16c6gw88]
   

  Прикачени фајлови:

  • hugo boss xy.jpg
   hugo boss xy.jpg
   Големина на фајлот:
   31 KB
   Прегледи:
   779
 10. kate-84

  kate-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  Veri me interesira od kadee go kupi noviot antonio banderas, posto jas go gledav i bese mn poskap nekade nad 1500 den. Aj ako sakas te molam odgovori mi pobrzo itno e :)
  [mod-kirilica:3o8dngn7][/mod-kirilica:3o8dngn7]
   
 11. LittleMissSunshine

  LittleMissSunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  19
 12. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.508
  Допаѓања:
  25.925
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Antonio Banderas blue

  Многу добар парфем :inlove:
   
 13. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  [​IMG]
  Like it a lot..мммммм :inlove:

  [​IMG]
  И овој ептееен!!
  Дечко ми ги има и двата.. :P
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. rozeta-duskovska

  rozeta-duskovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Zavisi...Od oriflame imas golem izbor sledi gi cenite i nema da zgrsis...Posebno gi obozavam S8 nigt i S8 day znaci navistina se dobri
  :):)
  [mod-kirilica:1crnd3gu][/mod-kirilica:1crnd3gu]
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.828
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Нежен машки парфем, не нападен.
   
  На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.845
  Str8 дефинитивно!!!
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
 18. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101
  има еден маски ама закон се вика ,п,(пи)мн добар парфем незнам од кого ама :x :x но комент
  [mod-tekst:3a7nsncg][/mod-tekst:3a7nsncg]
   
 19. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  149
  [​IMG]
  ммм преубав е :)
   
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  ми се чини цело скопје на One Million мириса :D:D преубав е парфемот нема што ..