Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Ќе бидам офтопик ама порам да прокоментирам..Значи цело Скопје и околината мириса на скап парфем а постојано се тврди немаме што да јадеме :?: Е како е можно да се одели толкава сума за парфем, а да се нема пари за леб :?: Мене ова стварно не ми е јасно..Или работава е мирисам на Оне Милион ама немам кредит да титнам |(

  Инаку мене ми се допаѓа многу овој парфем
  [​IMG]
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 2. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  770

  Str8 е супер :inlove: :inlove: ... и не е скап...

  мене ми се допаѓа и HUGO BOSS ...
   
 3. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  18.322
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
 4. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Ќе се цитирам за да се поправам, по грешка сум ставила слика од женскиот наместо од машкиот..Тоа е кога сестра ми ми стои над глава да станам од компјутерот |( :D Еве го машкиот и мене многу убаво ми мириса :)
  [​IMG]
   
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.880
 6. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  Дефинтивно :inlove: :inlove:
   
 7. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.833
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На monikaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bajaderka

  Bajaderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  339
  обожавам машки парфеми, има уште мн кои ми се омилени, но да не ве давам :) овие ми се во топ 3
   

  Прикачени фајлови:

 9. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Го обожавам!!! :inlove: А уште па дечко ми кога ќе го стави не се одделувам од него :lol:
   
 10. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  526
  Нај убав ми е!!!

  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 11. danika

  danika Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Вчера го купив парфемот Медитеранео-Антонио Бандерас(ќе го дадам вечерва за подарок),убаво ми мирисаше на тестерот,мислам дека ќе му се допадне на тој на кого е наменет :!:
   
 12. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Убаво мириса ама не е ногу траен јас на делко ми овој му го земав преубав е и трае ептен ;)
  [​IMG]
   
 13. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  1.619
  и мене ми е многу убав за евтини пари а добар машки парфем, маж ми го користи за на работа и навистина трае, иначе го има црниот str 8 и 1 milion (само си го чува за излегување)
   
 14. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  31
  Каде си го купила А. Бандерас - Сикрет ако може да ми кажеш? и колку?
   
 15. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.561
  Пол:
  Женски
  Обожавам машки парфеми, последен парфем што му го купив на саканиот е овој :D
  [​IMG]
  многу убаво ми мириса
   
  На Beauchamp и lackygirl им се допаѓа ова.
 16. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  10.466
  Пол:
  Женски
  И јас досега сите парфеми што му ги имам поклонето на дечко ми се СТР8, најубави ми се ;) и брат ми само СТР8 користи ;)
   
 17. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  77
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Го купив во КОСМО околу 1400-1500ден е секаде отприлика
   
 19. Incubus

  Incubus Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  ентернити од келвин клајн најдобар
   
 20. imorena

  imorena Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.451
  Пол:
  Женски
  Брат ми го користеше овој парфем. И јас нормално му го потрошив скоро цел, тој ми беше омилен. Еднаш ме праша: добро бе, не ти е срам шо мирисаш на маж? :^)
   

  Прикачени фајлови:

  • 82510.jpg
   82510.jpg
   Големина на фајлот:
   61,7 KB
   Прегледи:
   428