Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  муж ми за секојдневна употреба го користи str8 зелениот а јас му го подарив de marco прекрасен е и го користи само кога искачаме негде :D
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  Дечко ми смени малку па сега го користи овој...и стварно многу убаво ми мириса и трае:
  [​IMG]
   
 3. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.023
  овој го користи дечко ми,и пред некој ден сакал да ме потсети кога бил млад и си купил за секој ден интеса дезодоранс,се изнасмеавме,на тој мирис се палев многу :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   7,9 KB
   Прегледи:
   253
 4. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.624
  Channel Bleu - нема да погрешите ;) !!!!!
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Женски парфеми

  [​IMG]

  [​IMG]


  Прееееееубави машки парфеми!! :inlove: :inlove:
   
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Преееееееееубави машки парфеми :inlove: :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101
  [​IMG]
  баш за машко многу убав парфем
   
 8. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Прекрасен е!!!
   

  Прикачени фајлови:

 9. Feminko

  Feminko Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Full speed.
  Го видов во Авон и го мириснав, се заљубив во него веднаш :inlove:
  Инаке му го подарив на my baby сеа брзо, и него му се допадна!
   

  Прикачени фајлови:

 10. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  26
  имаше еден добар парфем давидофф
   
 11. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.363
  Допаѓања:
  7.264
  Mногу ми е добар овај од АВОН брат ми го користи ;)

  П.С. Обожавам машки парфеми . :rofl: :rofl: :rofl:

  Имав една другарка која постојано се мирисаше до машки парфеми :rofl: :rofl:


  http://www.kafepauza.mk/zivot/moda/najd ... devojkite/
   

  Прикачени фајлови:

 12. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.550
  Допаѓања:
  1.548
  :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 13. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  [​IMG] ла коста. омилен му е на дечко ми, од мојата прва плата кему го купам, за него машкиот за мене женскиот ла коста многу убаво мириса :$
  [​IMG]
   
 14. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  472
  [​IMG]

  Мислам дека секогаш ке ми остане омилен.. :)
   
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Преубави ми се овие два.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Beauchamp, sesilija и Jellyfish им се допаѓа ова.
 16. Jellyfish

  Jellyfish Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  12
  givenchy play for him
  Mене ми е многу убав... штета што не можам да го натерам маж ми да си купи.. :D
   
 17. ripkata

  ripkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  68
  Oвој парфем на мене делува како магнет ...повеќе од мојот го сакам ! :$
   

  Прикачени фајлови:

  • o.3602.jpg
   o.3602.jpg
   Големина на фајлот:
   11,8 KB
   Прегледи:
   272
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.636
  Фул мун од Орифлејм ми е најубав!! Му го купив на татко ми за роденден и прекрасен ми е!
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  Black Suede Touch-Авон
  Free Attitude-Орифлејм
  Soul-Орифлејм
  Diavolo-Антонио Бандерас
   
 20. Lilly8

  Lilly8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  288
  Мене овој ми е исто многу убав. Татко ми користи ваков :)
  [​IMG]
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.