babylove кашички

Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  3.896
  [​IMG]
  парфемот на моето срце....незнам дали е парфемот или личноста која го користи ...ама сум во облаци секогаш кога ке го мириснам
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Последниве два се дезодоранси, но се фантастични. :inlove:
   
 3. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  10.154
  Допаѓања:
  125.775
  David Beckam- Signature
   

  Прикачени фајлови:

  На bambuca му/ѝ се допаѓа ова.
 5. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Euphoria на Calvin Klein :)
  [​IMG]
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Дефинитивно, фаворит од машките парфеми ми е
  [​IMG]
  Брат ми го користи, но мислам дека јас повеќе му го трошам. Си се прскам со него, преубаво ми мириса :lol:
   
 7. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  34
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Дефинитивно Оne Мillion Paco Rabanne :inlove: Милиони пати е поубав од женскиот.

  [​IMG]
   
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.166
  Допаѓања:
  4.959
  топ
   

  Прикачени фајлови:

 10. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.080
  Пол:
  Женски
  Првиот пат кога излеговме со дечко ми го имаше Black XS Paco Rabanne! :inlove:
  Значи, се заљубив во неговиот парфем!
  Помина време после тоа, го истроши и пред некој месец за роденденот му го поклонив, пошто овој парфем е нешто што најмногу ме потсеќа на него, на мојата љубов! :inlove: :inlove:
  Траен е многу и можам да кажам дека е за во секое годишно време! (посебно, за во поладно време-тогаш поубаво ми мириса и повеќе се чувствува! :) )
  Афродизијак! :$ :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • blackxs.jpg
   blackxs.jpg
   Големина на фајлот:
   9,7 KB
   Прегледи:
   203
 11. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.703
  Допаѓања:
  234.421
  :P
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_3829.JPG
   IMG_3829.JPG
   Големина на фајлот:
   273,5 KB
   Прегледи:
   392
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 12. itgirl

  itgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  68
  [​IMG]

  Најмногу ми се допаѓа! И другите мириси од таа колекција на Playboy.
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 13. unstoppablemind

  unstoppablemind Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  Колку чини ;ppppp?
   
 14. itgirl

  itgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  68
  Не се сеќавам најдобро но мислам дека беше околу 600-700 ден, поскап не е :)
   
 15. unstoppablemind

  unstoppablemind Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  11
  Мене STR8 не ми врши работа - нешто како да не го чуствувам. Можда другите го чуствуваат xD
   
 16. itgirl

  itgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  68
  ^ Ако стално го користиш стрејт, нормално ти досадил и не го чувствуваш, но добри се стрејт парфемите ;)
   
  На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dayse

  Dayse Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  STR8 ги обожавам!!!
   
  На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Дефинитивно најдобар парфем, според мене.[​IMG]
  Каков Уан милион, каков Плеј- овој е нешто неверојатно, кое машко и да го има ставено (а го познавам) веднаш го душкам :lol: ми се иде за мене да си го купам- ептен ми се допаѓа :angel:
   
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Моите фаворити :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски