Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.310
  Пол:
  Женски
  Оne milion -машки парфем кој ме занесува.. дечко ми го користи и само се лепам до него да се префрли мирисот кај мене.. ххх шала... S8 од орифламе ми мириса убаво исто и S8 night..kога сум кај oriflame архитект мислам дека се викаше беше преубав...
   
 2. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  моментално му купив на мм str8 unlimited и мн.ми се бендисува како мириса...некако не е толку јак како останатите,има некоја поблага нота и понезен е.Јас не сакам јаки маски парфеми...
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 3. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.545
  Допаѓања:
  69.986
  Девојки ај малку хелп...И порачав на сестра ми од Америка машки парфем за дечко ми,ама уште да кажам кој :D Он го користи Оне милион-Рабан,ама веќе ми е здосаден со тој :lol: а он никако да си смени,класика па класика.Е сега ајде дајте ми предлог ,или да појдам по Космо ,јуник да мирисам :lol: Само да не биде многу тежок а ни оние цветните.
   
 4. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.853
  Допаѓања:
  5.187
  Пол:
  Женски
  Davidoff - Cool Water можеш,не е многу тежок барем според мене,а исто така можеш и Bruno Banani - Magic Man. Дечко ми го користеше вториот,многу е убав,освежителен,и воопшто не е тежок :) повеќе ти го препорачувам вториот ;)
   
  На eli25 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 5. green.eyes

  green.eyes Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.043
  Допаѓања:
  19.403
  Sculpture ми е убедливо најубавиот машки парфем на сите времиња. Многу е стар, не знам ни дали го има секаде, но знам дека јас го обожавам. Не можам да му одолеам. Може и затоа се заљубив во дечко ми, на почетокот долго време само овој парфем го користеше :inlove:
  Исто и на Boss, D&G и Paco Rabanne многу ми се допаѓаат, посебно XS и One Million.
   
 6. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  7.279
  Пол:
  Женски
  Ако го користи оне милион, сигурно ќе му се бендиса исто од Рабан - Блек XS.
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.853
  Допаѓања:
  5.187
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  преубав е :inlove: му го купив на дечко ми денеска :$
   
  На MostNightMare му/ѝ се допаѓа ова.
 8. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.545
  Допаѓања:
  69.986
  [​IMG]

  ФАНТАЗИЈА Е :inlove:
   
 9. MostNightMare

  MostNightMare Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ми треба некој машки парфем, сакам женско мислење за тоа
  p.S| за секојдневна употреба или "за на состанок со пријатели/девојка и слично"
  :cheers: MnM
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.137
  Допаѓања:
  38.502
  дефинитивно

  burberry сите парфеми,најубави машки парфеми :x Hемам замерка
   
  На boomsleng и MostNightMare им се допаѓа ова.
 11. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.927
  Допаѓања:
  9.890
  Пол:
  Женски
 12. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
 13. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.853
  Допаѓања:
  5.187
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  И сите останати парфеми на топчињава како колекција :lol:
   
  На Towelie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.091
  Bvlgari Aqua, Boss Orange i Marco Polo за ништо не ги менувам :)
   
 15. Boo.Boo

  Boo.Boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Наааај убав машки мирис дефинитивно One Million :inlove: :D
   
 16. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  968
  Татко ми си купи ваков и си се шприцам и јас одвреме навреме. МНОГУ убаво мириса мајке ми, ќе се шприцнам пред спиење и си замислувам дека имам маж до мене :D
  [​IMG]
   
  На Boo.Boo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  687
  One Million беше супер на почеток,сега скоро секој го има и ја губи уникатноста. Според мене,најубави парфеми би ги ставил тие на Hugo Boss,посебно In Motion серијата(топчињата),Hugo Boss Orange,новиот Hugo Boss,црниот,Play,Acqua Di Gio,Davidoff-Cool Water,Bruno Banani Magic Man,Black XS-oт не е лош,од поприфатлививе би ги избрал Glacier,Voyager од Авон или Орифлејм,не ми текнува,STR8 Unlimited и Motion,Аdidas Fresh Impact и Victory League,Playboy New York/London,Black Jack,Hot Fragrance црвениот итн.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.279
  Допаѓања:
  884
  Пол:
  Женски
  Го обожавам One Million :inlove: Секогаш кога ќе помине некое машко со овој парфем го препознавам.Само во последно време и сељаци и ок дечки почнаа да го носат, па нешто поубав ми станува Hugo Boss Orange :inlove:
   
 19. Lordi

  Lordi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  7
  па не е воопшто скап ама мене многу убави ми мириса Angels.На полнење е и знам почесто да си купам и таков. ( и тој го имаше истиот :D )
   
 20. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Женски
  One Million дефинитивно, ама и Giordani е прекрасеннннннннннн. Ми се чини дека Giordani е незаменлив <3 <3