Машки парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од Bellisima, 19 декември 2009.

 1. MostNightMare

  MostNightMare Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Го користев некое време,.. сепак не ,.. не ми прави мерак
   
 2. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Мене најубав ми е Архитект од Орифлејм :inlove:
   
 3. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.927
  Допаѓања:
  9.890
  Пол:
  Женски
  Ги сакам и овие [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]И овај ми е убав,пошто првиот пат кога ми дојде љубовта,беше со овај и сега секогаш ме потсеќа на него :)
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyKx

  LadyKx Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  според мене најубав машки парфем е Jean Paul Gaultier-Le Male
  дури и после перење останува убав мирис на алиштата,,прекрасен е
   
 5. Manasievaa

  Manasievaa Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Chalon исто така мнооогу добар : )
   
 6. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  202
  Дечко ми моментално ги користи овие и просто ми се :inlove:

  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]


  Го мириснавме и овој од Хуго Босс и можам да кажам дека е еден од најубавите машки парфеми што сум ги мириснала EVER! :) Така да и тој има во план да го земе :wasntme:

  [​IMG]
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  :inlove: ги обожавамммммммм...
   

  Прикачени фајлови:

  • 212.jpg
   212.jpg
   Големина на фајлот:
   55,9 KB
   Прегледи:
   196
  • euphoria.jpg
   euphoria.jpg
   Големина на фајлот:
   19,1 KB
   Прегледи:
   196
  • 1m.jpg
   1m.jpg
   Големина на фајлот:
   16,8 KB
   Прегледи:
   196
  • lacoste..jpg
   lacoste..jpg
   Големина на фајлот:
   12,9 KB
   Прегледи:
   196
 8. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.853
  Допаѓања:
  5.187
  Пол:
  Женски
  Да да! :inlove: Сакав и јас истото да го пишам .
  [​IMG]
  Пре најубав е! :)

  Исто така и Cool Water-Davidoff ;)
  [​IMG]
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilablau

  Lilablau Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Jean Paul Gaultier - Le Male TERRIBLE
  Auuuuuuf :inlove:
   
 11. Akana

  Akana Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  93
  овој од Авон многу убаво мириса и дечко ми нон стоп го носи

  [​IMG]
   
  На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Сите исто ми мирисаат..освен One million. А тој досаден е.
   
  На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  str8 многу убаво му стои на оној мојон :) а иначе машките парфеми многу ми се убави ;)
   
 14. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.655
  Допаѓања:
  16.814
  Пол:
  Женски
  definitely THE BEST!!!
   

  Прикачени фајлови:

  На Trendafilka и Beauchamp им се допаѓа ова.
 15. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  158
  BOSS незнам кој точно...ама знам дека е BOSS и многу убаво ми мириса, има некој специфичен мириз, јак ама преубав...коа ке дојдам дома од чаршија и јас мирисам на него :P
   
 16. Lilablau

  Lilablau Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Oвој од BOSS ми е нај
  [​IMG]
   
 17. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
 18. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.853
  Допаѓања:
  5.187
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Уф, пренајубав е парфемов на Giordani - Dolce Vita ! :inlove:
   
 19. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.670
  Допаѓања:
  8.863
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Значии парфемов е прејаак ! :inlove:
   
  На bambuca му/ѝ се допаѓа ова.
 20. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.880
  Aаах парфемов е оргазмичен,предобар е,само го душкам маж ми :rofl:
  [​IMG]