1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машки стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Strumfeta93, 13 јануари 2011.

 1. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  1.Незнаев кој наслов да и ставам на темата, но ако модераторките знаат подобро нека го сменат.
  2.Ако темата не е во соодветна категорија може да се премести.
  3.Мислам дека ваква тема нема, ако грешам клуч, простете :bow:

  Значи ако би биле машко колку внимание би обрнувале на самите себе.
  *Дали би обрнувале големо внимание на облеката (трошење пари и време)
  *дали би носеле по некоја обетка или пирс (и каде)
  *дали би ги чупале веѓите
  *дали би отстранувале несаканите влакна (интимни делови, пазуви, гради, нозе)
  *како би ја шишале косата
  *дали брадата би ја скроз бричеле или би правеле некоја уметничка и др.

  Сигурно многу пати ви се случило да забележите некој сладок дечко, но сепак не обрнал ниту малку бнимание на надворешниот изглед. Ајде замислете си дека сте машко и имате еден ден да се средите од глава до пети. Пукајте. :)
   
 2. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Cе замислувам еден ден како маж,и бум еве ме :D 1. би купувал(а) облека одвреме-навреме,ке трошам пари на бензин,пијачка и еднаш неделно ке купувам списанија за коли ]:) 2. би ставил(а) пирс на вега :) 3. би ги чупал(а) само ако се national forest инаку не :D 4. би ги отстранувал(а) влакната под пазуви,грбот и на градите ако имам :) за интимниот дел најсигурно :lol: 5.исто како на сликава,би се шишал(а) 6. уметнички дела-никако,ке си ја бричам на секој 2 недели,зашто си се сакам со брада :D Hајмногу сакам кога ке видам средени момци,парфем,коса,убава облека,мислам не да е со паднати пантолони,и да се скинати долу кај петицата,зашто го мрзело да оди да ги скрати :^) Aко имам после нешто на памет ке надополнам :)
   
  На Phyramide и Stam им се допаѓа ова.
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  малку смешно звучи како јас да се замислам ко машко

  облечен во спортско-елегантен стил понекогаш костум-воглавно спортски тип
  многу повеке грижење за себе и своето тело(џогинг, фитнес, тератана)
  внимателно бирање на аксесорис секако и козметика, парфеми и сл
  посета на козметичар, масажи
  никако алкохол, цигари, дрога.
  секогаш романтичен, љубезен, харизматичен, насмеан.
   
 4. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  640
  овој маж постојано по масажи, по козметичар ми асоцира на Сакис Рувас-нешто како хомо......се извинувам!!!!!! :$
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  ЕЕЕЕЕЕ, грешка си, сите машки што се грижат за себе одат почесто на масажи и третмани секакви :$

  барем 1-2пати месечно :!:
   
 6. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Браво за темава... ајде сега постирајте слики за тоа какви би сакале да бидете доколку би биле момчиња и праќајте линк од темава на момчињата што ги знаете :))) да видат што сакаме ние девојките, па нека се подсредат.
  Во градов - Скопје за момчињава во глобала имам слика - се извлеков од кревет, што прво (од фотењата на која му е цела гардероба) фатил облекол (секако со едно отворено око, зошто сеуште му се спие), боине немаат благе везе една со друга, се погледнал во огледало само кога мие заби (и секако не е облечен, само по долен веш е) сам си се јача колку е убав он и какво тело има.
  Уф, како би ги средила сите до еден !
  Конкретно за мене, кога би била момче би се грижела за изгледот, па бар нив им е лесно изми заби и лице исчешлај се, облечи и низ врата :)))
  пирс, иако не ги преферирам може да се подразмисли, но само на веѓа.
  би се чупала да, но само ако имам шума од веѓи како што кажа wolf4e.
  влакна, и тоа би извадила од мене.
  би ја носела косата како дечково
  каква уметничка брада, тоа е најгрдата слика за момче во денешницава бре! или скроз избричена или 3-4 дена, така подрасната сексиљава :)))
  аксесориз обавезно, некоја алка или ланче, шеширче, шалче или марама, само не прстен :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  496
  Прво и основно - ќе се ишишам кец! Може малку да пуштам брада, за sexy look. Многу козметика како сега - нема да користам, ќе заштедам многу пари од тоа... По шопинзи ни сега не одам којзнае колку, а за машките е поедноставно купувањето облека. За туш ќе одвојувам 2 минути, максимум 5. Пирсови не би ставала, а тетоважа може. И ќе се набилдам :lol:
  Еве ме:
   

  Прикачени фајлови:

  • review613.jpg
   review613.jpg
   Големина на фајлот:
   25,2 KB
   Прегледи:
   850
  • Jason.jpg
   Jason.jpg
   Големина на фајлот:
   20,6 KB
   Прегледи:
   851
  На FDV05, seksi и annnni им се допаѓа ова.
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Темава ми е слична со Да бев машко... :?:
   
 9. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Да слична е но таму зборуваме општо што би правиле кога би биле машко а овде само за обрнување внимание на надворешниот изглед.
   
 10. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Прекрасни столови имаат, кога кај нас момчињава вака, коога ?!
   

  Прикачени фајлови:

 11. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Да бев машко пред се ќе се облекував спортски. Обетка може да се стави - пирс никако (не ги сакам). Отстранување на влакната секако, чупкање на веѓи ДА но само за да се добие форма (не танко како девојче), избричена брада а за косата - може да се експериментира (само не премногу долга)...
   
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ето мееее :$
  :D :D
   
  На TS-310, lolyta777, FDV05 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Бројче е да знаеш еден ден ако бидеш машко нема да можеш да здивнеш од мене :P :$
   
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.639
  Многу мразам машко да се облекува како девојче , и особено мразам машко во циклама.Ако би била машко, би се облекувала онака фенси , но не претерано , спортски во одредени стуации.Не би си го запоставила телото , депилација обавезно , со плочки и малку мускулчиња,средување на веѓи , но не како на девојче,кратка коса ( без шишка ) , без пирсови и тетоважи.Избричена брада и без мустаци . :)
   
 15. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  2468 баш си секси како момче :)))))


  ако се деца, добро се средиле :D
   

  Прикачени фајлови:

  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.955
  Јас се замислувам како овој! :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Cello-PlaYer и pink4ever им се допаѓа ова.
 17. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Jaс вака се замислувам

  или

  или како верен ми :l:
   

  Прикачени фајлови:

  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Јас сум!Жими се! :!:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :drunk:
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.796
  Како прво додека сум сеуште девојка, да ги предупредам Волфче и Бројче, дека any time soon ќе ги СИЛУВАМ! :devil:

  Готово, дополнив тестостерон, го почешав газов, си прднав, подждригнав од вчерашното пиво, се загледав во огледалo размислувајќи дали да бричам веќе или не, решив дека не треба, влегов под туш, ставив парфем, наметнав чиста маица и фармерки и тргнав да ја барам онаа Пирамида што пишува на некојси таму македонски женски форум!

  Да се запознаеме патем ;)

  [​IMG]

  Ајде сега девојки помагајте каде да ја најдам? :)
   
  На lolyta777 и Dafnee им се допаѓа ова.
 20. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  [​IMG]

  [​IMG]

  Или

  [​IMG]

  [​IMG]
  Ма да никад не би имала мрсна косица. :D
  Како фронтмен на некој опасен метал бенд! :rock:


  Знам дека мама и тато се пресреќни што не сум машко. :rofl: