1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машки тетоважи

Дискусија во 'Тело' започната од snejk35, 3 март 2013.

 1. snejk35

  snejk35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  33
  Ме интересира какво е вашето мислење за машките тетоважи. Ви се допаѓаат? На кој дел од телото, кои форми?
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.217
  Допаѓања:
  76.978
  Пол:
  Женски
  А која е разликата меѓу машки и женски тетоважи? Нека ме просветли некој.
   
  На ♡BuBaLe♡ и КикиМаус им се допаѓа ова.
 3. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  И мене ме интересира женско мислење, на кој дел од машкото тело ви се допаѓаат тетоважите (мали големи)?
   
 4. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.309
  Допаѓања:
  18.166
  Пол:
  Женски
  А нешто има посебни фонтови/шари/дезени/штотијасзнам кои само машки ги тетовираат? 8-| Насловов е многу збунувачки да ви кажам, или па јас сум крајно неупатена :D

  Инаку @EvAngelos сепак многу зависи што точно е тетовирано, не само каде точно на телото, и зависи и од целокупната личност, па кај некои и цел ракав ми се свиѓа, додека кај некои и сосема мала тетоважа ми изгледа смешно :smirk:
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  105.929
  Пол:
  Женски
  Насловот да се смени во
  МАШКИ СО ТЕТОВАЖИ
  Можеби некој и ќе се просветли од темава де :^)
  Гледам имаат 'типови на мажи' женскиве(facepalm) па можеби ќе имаат и типови според тетоважи ^_^
  За вкусови не се дискутира!
  Инаку, од мој женски агол, ниедна физичка карсктетистика кај машко не ми е пресудна за да ме привлече. Денес има брада- утре ќе ја избричи, денес е со репче- утре ќелав.. та и тетоважата, дури ако е претерано обоен и прекриен со тетоважи, би ми запнал во око - како нешто што ме одбива :D
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  У право сте дека повеќето тетоважи се унисекс, ама пеперутка на рамо, ружа на задник или ангелски крилца позади на грбот или над задникот сепак се женски :)

  Ама сепак мене повеќе ме интересира на кои делови од телото е ок, кул, а на кои е сељачки. За тетоважа на рамо на некои им се допаѓа, други ми рекле дека е ептен сељачки таму. Па затоа ме интересира пошироко мислење.
   
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  105.929
  Пол:
  Женски
  Нема такво да најдеш.
  Она што мене ми е сељачки, на друга и е кул,на трета и е да падне во транс, на четврта сељачки и така до бескрај.
  Ти ако си решил да се тетовираш го правиш по твоја желба и ти има симбол за тебе, па таа која ќе те сака ќе ти ја сака и (симболиката ) на тетоважата.
  Макар и била пепетутка или ружа :D