1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машко бара совет на претежно женски форум

Дискусија во 'Канта' започната од Fasty, 31 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Дете кое откако знае за себе живее со еден родител не може да се развие нормално.
    Не викам дека дечково е ненормален, да не се сфатиме погрешно.
    Ама, тој во својот живот не знае како е да имаш машка фигура во семејството.
    Друго, мајката во случајов е прикажана како доста неодговорна особа на која побитна и била љубовта од некој си маж отколку своето родено дете.
    Бабата со која израснал сигурно е стара жена која колку и да се труди никогаш, ама баш никогаш не може да замени мајка, ниту пак да го воспита како што би го воспитала мајката.
    Забрането му е да се гледа со татко му од страна на мајката: зошто?
    Дали се занимава со нечисти работи или не, не треба да биде пречна детето да се гледа со таткото.
    Тој сигурно може да му пружи подобар живот отколку тој со баба и дедо. Не само финансиски, туку и психички.
    А тепањето на бабата е само производ од целата психичка состојба на детето.
    Баба како баба, ќе праша кај си што си, ќе зборува како треба како не треба, но ако детето навремено добило правилно воспитание само ќе ја сослуша и може воопшто да не обрне внимание, ама нема да и удри шамар.
    Но, тој е растен сам и тоа баш во оној период кога почнува пубертетот. Кога родители и правилно воспитување и насочување се најпотребни за да се развие во првилна личност.
    Сепак, најголемата кривица лежи во неодговорноста на мајката, а детево не треба да докажува дали е геј или дали зема наркотици, тоа нема да ја смени ситуацијата.
    Му треба разговор со стручно лице и преселување кај еден од родителите.
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    јас ги исеков вените..
    добро бе момче како мозеше да помислиш на тоа да се самоубиеш
    луге низ какви не маки во зивотот не поминуваат па не помислуваат на самоубиство, а не ти-пубертетлија :tmi:
    а да кренеш рака на баба ти(зена која успеала да презивее 2 операции) :fubar:
    инаку знам како е да се зивее со возрасни луге, бидејки цело детство со мене беа баба ми и дедо ми(од на татко ми страната) и само да видеше какв ПЕКОЛ ни правеше дедо ми дома додека зена му(баба ми) беше болна од рак на белите дробови(тоа го немаше ни во пеколот) и што требаше да направам јас, да го фатам да го задавам нели :fubar: па јас ке гниев во затвор, и секако ке имав и досие :!:

    а што велиш дека татко ти се занимава со матни работи
    што ти е планот, да му помогнеш во тоа, или да потонеш заедно со него
    размисли малку што зборуваш, те свакам дека си во пубертет, ама зивотот не е филм :)
     
  3. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Што ви е бе луѓе на најголемиот трол сте нашле да му објаснувате. Кој отворил кајгана знае :D
    Само се прашувам кога ќе ви ја постира сликичкава

    [​IMG]
     
    На Cynthia и julie77 им се допаѓа ова.
  4. Argasi

    Argasi Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    278

    Винското решение за тебе младичу!
     
    На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    8) Тоа и јас го велам, во мојот предходен пост :clap:
     
  6. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    А што има врска фактот дека си истакнат член на кајгана со ова?
    Или Ацид и момците те пратија да го решаваш “проблемот“ на гламстик па малку си го утнал линкот? М?
    Верувај дека ниеден престижен машки член од кгн, не би дошол овде да се лигави за вакви смешки.
    Туку небитно тоа. Џабе си трошите тастатура луѓе.
    Типчево од далеку мириса на ванаби living the thug life.
    Шеснаесет години се баш онака, најфилмските, најутрипаните. Been there, experienced that, а верувам и секој друг.
    Само мал поглед врз останатите негови мислења и се` ми е јасно.
    Рапот. И јас како 16 годишен копиљ се клатев на Тупак, Тек Најн, Ву Тенг и остала олд скул багра со ганстерско минато и си правев филмчиња да сум ко нив. Сите сме си правеле филмови де, ама никој/а од нас нема дојдено на форум да си прави приказна и сам себе да си верува во тоа.
    И сега демек очекувана реакција “Леее пер, свака част еј. Каков генгста живот џоа Фифти Цент си.“
    Па ударал баба бе. Море баба ти метли ти има кршено од газот ако трипаш вака.
    Сега некој да му го избрише мислењето и пак да го натера да ја раскаже приказната, сигурно ке утне 100 детали. Ама затоа тој си го копирал мислењето бе. :D
    Неврмајнд. Нареден пат наместо да правиш филм кај што сечеш вени, подобро навистина земи еден жилет....исечи си го кабелот за интернет и седни да поднаучиш основен правопис и читни нешто повеќе од рап текст за голи задници. Може тогаш пак ке се вратиш со приказна дека си наследник на Тесла...

    Р.Ѕ. Немој да мислите дека бев груба кон “проблемов“ на малиов. Многу добро ги знам ваквите фаци и приказни. ;)
     
    На Pelikuna и Saya им се допаѓа ова.
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Доста и е на темава, се дадоа советите, па на кој како му се свиѓа. :)
     
    На MiaBeMia и gwen им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.