1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машко-женските пријателства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

  1. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Дали верувате во нив?Ако е да,зошто,ако не пак зошто?...ајде девојки,разменувајте мислења,идеи,се што сакате...бакнеж!
     
    На Buoo му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Многу пати имам слушнато дека машко-женските пријателства не успеваат. Но јас некако не сакам да верувам во тоа. Си имам другари, си ги сакам како другари и сакам другари да ми останат. :D
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Нема пријателство меѓу машко и женско,зошто колку и да се пријатели,машкото никогаш нема да ја гледа како пријателка,туку како девојка.А можеби и има,но сепак мислам дека нема.
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    или обратно :lol: :lol:
     
  5. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    зошто да не...јас имам неколку вистински машки пријатели...добро,сега,вистина е дека едниот од нив има долгодишна врска,но и покрај тоа,ние се дружиме..и плус неговата девојка,кој не му дозволува да се гледаме,па сепак, јас и тој наоѓаме начин да се видима,да поразговараме...сепак сум ЗА!
     
  6. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Зависи,немам цврст став,сум била сведок и на успешни и на неуспешни машко-женски пријателства.Ама повеќе тежнеам кон неуспешни,оти мене лично ми пропадна едно такво!
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    apsolutno veruvam vo masko zenski prijatelstva,,imam prijateli koi mi bile odsekogas samo prijateli i ke ostanat toa znaci nema nitu nemalo nikakvi emocii ili pretenzii.naprotiv maskoto moze da bide i poiskren prijatel odkolku zenskoto,zasto ne te dozivuva kako konkurencija nikogas.
     
  8. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    јас мислам дека машките понекогаш повеќе сваќаат и помагаат од машките тие поретко озборуваат и дефинитивно постојат машко зенски пријателства само тие најчесто се растураат од љубоморни луѓе
     
  9. Maloto-Divo

    Maloto-Divo Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Ja li4no ne veruvam vo tie prijatelstva...Sakam da veruvam ama kako koga sekogas koga ke imam nekoj drugar koj go sakam kako brat na krajot mi kazuva deka me saka kako nesto poveke od sestra ili drugarka? :? I ednas vo vakva situacija mu dadov sansa na eden drugar...Ne deka go gledav kako nesto poveke od drugar tuku...Neznam...Izgleda os sozaluvanje ili deka vo toj moment bev skarana so toj so go sakam... :? Ama na krajot poloso ispadna...Go povrediv zatoa sto mu se vrativ na de4koto sto koj sum seuste i sto go sakam...Pa taka da spored mene vakvite prijatelstva ne postojat...Ili pak postojat ama sepak se mn mn mn retki... :)
     
  10. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Сакам да верувам дека постои такво пријателство!!! Ама кога и да се зближам со некој после некое време или тој или јас (најчесто тој) изјавува други чувства. Навистина уживам кога сум во машко друштво (зборувам за машки другар) но тоа кратко трае и потоа целосно се губи комуникацијата. Јас лично немам ниту еден другар со кој сум дооолго време само другарка!! :?
     
    На elimkd и devonne им се допаѓа ова.
  11. Taa

    Taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    69
    Jas veruvav do pred nekoe vreme ......no otkako najverniot drugar sakase da me muva i toa so se vika me zgrabi i jas normalno se trgnav....prestanav da veruvam ..... NEMA TAKVO MASKO STO MOZE DA BIDE PRIJATEL...... Sekoe masko mozebi ke skrie no znajte deka vi misli nesto :D :D
     
  12. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    Ех ако едно ти пропаднало не мора да значи дека и следните ке пропаднат :lol:
     
  13. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    така е! и јас во тоа верувам затоа што машкото може да те советува како стојат работите од машка гледна страна! затоа е многу добро да имаш машки другари! :)
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека има :D јас си имам двајца најдобри другари што си се знаеме од мали и немало никакви помисли. Си имаме врски си искачаме си се дружиме и немаме гајле :)
     
  15. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Јас верувам дека постои пријателство...
    Верувајте можам да кажам дека имам повеќе машки другари од женски... :D
    Ја нема таа љубомора како помеѓу женските и е сосема друго искуство....
    Имам прекрасни другарки исто така ама се бројат на прсти, се друго ми се познанички ако можам така да ги наречам... се гледаат со завист и да ти наштетат, а машките не се замараат со злобни ствари.... е сега нормално може да се случи и љубов во машко-женските пријателства и во мојов случај ако не е обострана тогаш ништо, јас имам одлична комуникација со машкоит пол така да и да се заљуби другар во мене, ако ми е многу близок ќе му кажам дека го сакам најмногу како другар и дека најубаво да си останеме другари.... дечко ми вика ,,Ти си жена што размислува како маж,, :lol: А и знам на што мисли...
    Јас сум многу едноставна, природна и не се замарам со љубомори и оговарања... не ме привлекува ништо материјално кај другите луѓе, па и воопшто во животот. Среќна сум со тоа што сум и она што имам и терам напред... :clap:
     
    На Notorious-B му/ѝ се допаѓа ова.
  16. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Не верувам...неможам да верувам...бидејќи сите другарства ми се ,,изладиле,, затоа што другарот кога најмалку очекувам почнува да ми се пушта...и со двајца и се смував, и тука заврши се...
     
  17. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Jas imav i se uste go imam, najdobar drugar.......
    Учевме заедно од прво одд.,па во средно,па јас отидов на фаџ.тој остана во својот град.
    Бевме многу блиски......Немаше шанси да не се видиме или слушнеме и за викенд.
    Буквално како другарки.
    Ми кажуваше се за него и јас исто така.
    Се дружевме искрено,како брат и сестра.
    После извесно време ,тој фати една женска ,која не му дозволувасе да контактира со мене,па ги прекинавме контактите.
    Бев многу разочарана и неможев да сфатам тогаш,сега ми е јасно дека бил само заљубен во таа девојка и ништо друго.
    Неодамна ги обновивме контактите и се дружиме ,сега фамилијарно.
    Се уште кога ке почнеме да разговараме ,сме многу блиски.
     
    На chipo му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tate

    tate Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    VERUVAM.....AMA SHTO S ODNESUVA DO MENE, ZA MASHKOTO SEPAK NE SUM SIGURNA, DO SEGA VO ZIVOTOT ZAGUBIV DVAJCA MASHKI, KAKO PRIJATELI, KOI VSUSHNOST NE ME GLEDALE KAKO PRIKATELKA, I ZATOA JAS IM GO ODKAZAV PRIJATELSTVOTO,. DALI POGRESHIV???? NE.
     
  19. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    postoi prijatelstvo megu masko i zensko , maskite spored mene se definitivno podobri prijateli za razlika od zenskite, tie ne ti zaviduvaat mnogu se po iskreni i sekogas znat da dadat nekoj dobar sovet, nema na sto da ti zaviduvat ako zborime iskreno nie zenskite sme malku ljbomorni edna na druga i si zaviduvame......
     
  20. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    можно е пријателство...познанство...дружење....ама НАЈДОБРИ пријатели машко и женско не верувам.....зошто и како long story ама неможе никој да ме разубедува во ова..... :roll:
     
    На Dragannah му/ѝ се допаѓа ова.