1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машко-женските пријателства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

 1. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Дали верувате во нив?Ако е да,зошто,ако не пак зошто?...ајде девојки,разменувајте мислења,идеи,се што сакате...бакнеж!
   
  На Buoo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Многу пати имам слушнато дека машко-женските пријателства не успеваат. Но јас некако не сакам да верувам во тоа. Си имам другари, си ги сакам како другари и сакам другари да ми останат. :D
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Нема пријателство меѓу машко и женско,зошто колку и да се пријатели,машкото никогаш нема да ја гледа како пријателка,туку како девојка.А можеби и има,но сепак мислам дека нема.
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  или обратно :lol: :lol:
   
 5. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  зошто да не...јас имам неколку вистински машки пријатели...добро,сега,вистина е дека едниот од нив има долгодишна врска,но и покрај тоа,ние се дружиме..и плус неговата девојка,кој не му дозволува да се гледаме,па сепак, јас и тој наоѓаме начин да се видима,да поразговараме...сепак сум ЗА!
   
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Зависи,немам цврст став,сум била сведок и на успешни и на неуспешни машко-женски пријателства.Ама повеќе тежнеам кон неуспешни,оти мене лично ми пропадна едно такво!
   
 7. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  apsolutno veruvam vo masko zenski prijatelstva,,imam prijateli koi mi bile odsekogas samo prijateli i ke ostanat toa znaci nema nitu nemalo nikakvi emocii ili pretenzii.naprotiv maskoto moze da bide i poiskren prijatel odkolku zenskoto,zasto ne te dozivuva kako konkurencija nikogas.
   
 8. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  јас мислам дека машките понекогаш повеќе сваќаат и помагаат од машките тие поретко озборуваат и дефинитивно постојат машко зенски пријателства само тие најчесто се растураат од љубоморни луѓе
   
 9. Maloto-Divo

  Maloto-Divo Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Ja li4no ne veruvam vo tie prijatelstva...Sakam da veruvam ama kako koga sekogas koga ke imam nekoj drugar koj go sakam kako brat na krajot mi kazuva deka me saka kako nesto poveke od sestra ili drugarka? :? I ednas vo vakva situacija mu dadov sansa na eden drugar...Ne deka go gledav kako nesto poveke od drugar tuku...Neznam...Izgleda os sozaluvanje ili deka vo toj moment bev skarana so toj so go sakam... :? Ama na krajot poloso ispadna...Go povrediv zatoa sto mu se vrativ na de4koto sto koj sum seuste i sto go sakam...Pa taka da spored mene vakvite prijatelstva ne postojat...Ili pak postojat ama sepak se mn mn mn retki... :)
   
 10. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Сакам да верувам дека постои такво пријателство!!! Ама кога и да се зближам со некој после некое време или тој или јас (најчесто тој) изјавува други чувства. Навистина уживам кога сум во машко друштво (зборувам за машки другар) но тоа кратко трае и потоа целосно се губи комуникацијата. Јас лично немам ниту еден другар со кој сум дооолго време само другарка!! :?
   
  На elimkd и devonne им се допаѓа ова.
 11. Taa

  Taa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  69
  Jas veruvav do pred nekoe vreme ......no otkako najverniot drugar sakase da me muva i toa so se vika me zgrabi i jas normalno se trgnav....prestanav da veruvam ..... NEMA TAKVO MASKO STO MOZE DA BIDE PRIJATEL...... Sekoe masko mozebi ke skrie no znajte deka vi misli nesto :D :D
   
 12. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457

  Ех ако едно ти пропаднало не мора да значи дека и следните ке пропаднат :lol:
   
 13. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  така е! и јас во тоа верувам затоа што машкото може да те советува како стојат работите од машка гледна страна! затоа е многу добро да имаш машки другари! :)
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Јас знам дека има :D јас си имам двајца најдобри другари што си се знаеме од мали и немало никакви помисли. Си имаме врски си искачаме си се дружиме и немаме гајле :)
   
 15. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Јас верувам дека постои пријателство...
  Верувајте можам да кажам дека имам повеќе машки другари од женски... :D
  Ја нема таа љубомора како помеѓу женските и е сосема друго искуство....
  Имам прекрасни другарки исто така ама се бројат на прсти, се друго ми се познанички ако можам така да ги наречам... се гледаат со завист и да ти наштетат, а машките не се замараат со злобни ствари.... е сега нормално може да се случи и љубов во машко-женските пријателства и во мојов случај ако не е обострана тогаш ништо, јас имам одлична комуникација со машкоит пол така да и да се заљуби другар во мене, ако ми е многу близок ќе му кажам дека го сакам најмногу како другар и дека најубаво да си останеме другари.... дечко ми вика ,,Ти си жена што размислува како маж,, :lol: А и знам на што мисли...
  Јас сум многу едноставна, природна и не се замарам со љубомори и оговарања... не ме привлекува ништо материјално кај другите луѓе, па и воопшто во животот. Среќна сум со тоа што сум и она што имам и терам напред... :clap:
   
  На Notorious-B му/ѝ се допаѓа ова.
 16. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  Не верувам...неможам да верувам...бидејќи сите другарства ми се ,,изладиле,, затоа што другарот кога најмалку очекувам почнува да ми се пушта...и со двајца и се смував, и тука заврши се...
   
 17. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Jas imav i se uste go imam, najdobar drugar.......
  Учевме заедно од прво одд.,па во средно,па јас отидов на фаџ.тој остана во својот град.
  Бевме многу блиски......Немаше шанси да не се видиме или слушнеме и за викенд.
  Буквално како другарки.
  Ми кажуваше се за него и јас исто така.
  Се дружевме искрено,како брат и сестра.
  После извесно време ,тој фати една женска ,која не му дозволувасе да контактира со мене,па ги прекинавме контактите.
  Бев многу разочарана и неможев да сфатам тогаш,сега ми е јасно дека бил само заљубен во таа девојка и ништо друго.
  Неодамна ги обновивме контактите и се дружиме ,сега фамилијарно.
  Се уште кога ке почнеме да разговараме ,сме многу блиски.
   
  На chipo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tate

  tate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  VERUVAM.....AMA SHTO S ODNESUVA DO MENE, ZA MASHKOTO SEPAK NE SUM SIGURNA, DO SEGA VO ZIVOTOT ZAGUBIV DVAJCA MASHKI, KAKO PRIJATELI, KOI VSUSHNOST NE ME GLEDALE KAKO PRIKATELKA, I ZATOA JAS IM GO ODKAZAV PRIJATELSTVOTO,. DALI POGRESHIV???? NE.
   
 19. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  103
  postoi prijatelstvo megu masko i zensko , maskite spored mene se definitivno podobri prijateli za razlika od zenskite, tie ne ti zaviduvaat mnogu se po iskreni i sekogas znat da dadat nekoj dobar sovet, nema na sto da ti zaviduvat ako zborime iskreno nie zenskite sme malku ljbomorni edna na druga i si zaviduvame......
   
 20. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  можно е пријателство...познанство...дружење....ама НАЈДОБРИ пријатели машко и женско не верувам.....зошто и како long story ама неможе никој да ме разубедува во ова..... :roll:
   
  На Dragannah му/ѝ се допаѓа ова.