1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машко-женските пријателства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

  1. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    мојот бест бест френд е машко..згора на се бевме и цимери..никогаш ништо не се случи, секогаш најубавите и најискрени совети сум ги добивала од него и знам дека секогаш можам да сметам на неговата подршка што и да се случи :) ..затоа големо ДА за машко женското пријателство. 8) :hug:
     
    На baguf4e и teddybear им се допаѓа ова.
  2. Daffy

    Daffy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    ДА.постои. :)
     
  3. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Да постои, израснав во улица каде што немаше девојчиња на моја возраст и се дружев само со машки :D и ете и ден ден се дружам и со никој од нив сум немала нешто и не ни сум размислувала да имам.
     
  4. elenadaceva

    elenadaceva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    NE POSTOI......OD LICHNO ISKUSTVO........EDNIOT KOGA TOGAS KE JA ZAEBEEE..ILI PORADI NEPOGODENI OKOLNOSTI ..KE PREKINE DRUG......A NA TIE SO SEUSTE SE VO SREKJNI PERIODI.....DAJ BOZE USE DOLGO DA IM TRAAAAT :d:d:D
     
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Имам другари, но со нив не се гледам многу често, а и за да спречам било што им кажувам те сакам како брат и одма се повлекуваат. Но, тие со кои што сум била поблиска секогаш, ама секогаш ми се пуштиле. Мене само со еден ми се има случено да има нешто и од моја страна. Значи има ама ако не се многу блиски, или ако си се ептен грди еден на друг :D
     
  6. popaj-maja

    popaj-maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    17
    да да и мене жена ми така ми викаше те сакам како брат ама се не ме сака така :D
    јас мислам дека тоа не е можно помегу машко и женско зборам за единки значи он и она а не сеа имам еден куп машки другари не значи еден е секогас нај нај близок нели
     
  7. shajla

    shajla Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    25
    дефинитивно постојат... имам другар кој често ме советува... иако е 3 години помал од мене дефинитивно занекои работи можам повеќе да му се искажам него отколку на некоја моја другарка.. дури и мислам дека машките повеќе знаат да чуваат тајни него девојките...
     
  8. Radoznal

    Radoznal Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    дефинитивно постојат... имам другарка која често ја советувам бидејки има врска околу 3 години... иако е 4 години постара. Знам се за нејзе, знае се за мене. За што и да е, арно лошо, одма се слушаме, а се знаеме повеке од 10 години
     
  9. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    постои...не постои... :?: Мислам тоа си е индивидуално... за некои луѓе другарите се само другари и ништо повеќе... Но за други пак контактот со спротивниот пол не може да биде нешто повеќе од флерт, врска, мување итн. Не ме чуди ако слушнам за другарство помеѓу машко и женско и ќе верувам дека се добри другари...но уште помалку ќе сум изненадена ако после некое време слушнам дека тие двајца ,,другари,, си имаат врска или го прекинале другарството заради љубов која повеќе не можела да се крие!
     
  10. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Постои!
    Како што имам најверна другарка така имам и најверен другар и имам 100% доверба во него... Одкако знам за мене, знам и за него. Секој ден сме заедно и ако не го видам ако не испиеме кафе заедно почнувам да се нервирам :talk: ... Сме биле во иста каша, каде е тој таму сум и јас, тој се тепа јас се тепам :lol: ...
    И мислам дека нема да дојде до тој степен тој да ме издаде мене за нешто иако ги правиме глупостите заедно или да дојде до нешто 'друго'... Знае со кој сум била, каде сум била се до детал и неможам ако не му се исповедам :) исто и тој ... Тој ми е повеке од брат. Имам многу пријатели ама ја немам таа доверба во другите... Едно кога го знаеш некој цел живот друго кога некој го знаеш од 'вчера'
     
  11. Monna99

    Monna99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    5
    Имам другар кој е 1 година помал од мене.Никој не го сака бидејќи се дружи само со женски.Но,тој несака да се тепа со машки,не е безобразен,онака добро дете.Малку е смотан :P :P :P
    А инаку тој ми е само онака ДРУГАР.Не дека се дружам со други машки,но зборам со некоии :)
     
  12. Lola5

    Lola5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Дефинитивно постои . Јас имам другари на кои што им кажувам се и кои што ми кажуваат се. Дури понекогаш има некои работи кои што попрво би му ги кажала на другар ми одколку на другарка ми затоа што поише би ме сватил :)
     
  13. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    јас верувам во вакви пријателства, бидејќи и имам пр. тој шо ми е нај нај нај другар ми е воедно и прв другар првата слика од мојот живот ми е кај шо играме се него, комшии сме, сме спиеле заедно, одиме сегде заедно и досега ништо се нема случено меѓу нас позз
     
  14. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Машко-женските пријателства дефинитивно се подобри од женските пријателства. Сепак другарот не може да ви љубомори дека изгледате убаво, дека сте си купиле некое ново парче облека или дека сте си фатиле нов дечко. Исто така машките знаат да ислушаат, а тајната да ја чуваат, а не ја објават одма откако ќе им се доверите. Најмногу мразат оговарање, и тоа е причината поради која вашата тајна ќе остане на сигурно.
    Единствено нешто што е негативно во овие пријателства е што во скоро 90% од случаевите преминуваат од пријателство во љубов, најчесто другарот се заљубува во другарката...
     
    На Lady-Ciklama и gami им се допаѓа ова.
  15. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Нормално дека постои! :)
    Дури мислам дека другарите знаат да бидат многу пофер него девојкиве.Ми се допаѓа тоа што се отворени и знаат да ти дадат добар совет.Има другари што се поверни и подобри од било која другарка.
     
  16. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Го делам истото мислење со SexyLady. Јас мислам дека можеш да имаш пријател со кој ќе споделуваш се, дури некогаш ќе знае подобро да те сфати, посоветува, но сепак мислам дека со текот на времето, ако не двајцата, барем едниот се заљубува во другиот.
     
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    леле абе зенски како да верувам во тие маско-зенски другарства кога на секое потенцијално маско другарце, тој е дозивува поинаку , и на крајот секогаШ испагја те сакам, сакам да бидам со тебе, дај ми санса, ама другарство :?: а секогаШ со сите зенски и маски се однесувам природно, не сум некоја крената Што сака да заведе некое момце

    и навистина на тие девојки/зени сто им успеваат ваквите другарства не мозам да сватам во сто е тајната :$
     
  18. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Уште од малечка, бидејќи во мојата населба немаше девојчиња на моја возраст, детството го поминав со машки, играв фудбал, кошарка, игравме со пиштоли и што уште не, па така од мала повеќе се дружам со машки одколку со женски.Често знаат да ти дадат совет на повеќето проблеми што ги имаш и знаат да те ислушаат ако не знаат како да ти помогнат, чуваат тајни, не те оговараат позади грб и секогаш се тука кога ти требаат, добро барем моите другари се такви..Така да според мене постои машко-женско пријателство :)
     
  19. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Кога ја видов темава на памет ми дојде „многу ретки, многу вредни„.
    Постојат. Да, верувам во нив. Повеќе верувам во машко-женски, него во чисто женски пријателства.
    Машките се поверни и поискрени како пријатели.
     
    На Lady-Ciklama му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MadHatter

    MadHatter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    30
    Според моето лично искуство машко - женски пријателства не постојат! Тие најчесто завршуваат со неславно завршена, пријателска-неуспешна љубовна врска-без врска.