1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајами Инк (Miami Ink) [TLC]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Umbrella22, 15 декември 2012.

 1. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ja гледа ли некој емисијава јас ја гледам од неодамна и морам да кажам дека е доста интересна, барем за мене... Ами прави неверојатни тетоважи.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. capri

  capri Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  23
  Мајами Инк (Miami Ink) TLC

  Многу убава емисија навистина интересна и поинаква од другите...а тетоважите се навистина преубави :)
   
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Мајами Инк (Miami Ink) TLC

  Заради овие едно време запнав за тетоважа. Таа женската ми беше многу јака, ама мислам дека не е со нив, посебна емисија си има.
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Мајами Инк (Miami Ink) TLC

  Ја имам гледано нивната емисија, навистина убави и совршени тетоважи прават, алал да им е :clap: Имаше со нив една девојка, заедно работеа, па сега одделно работат, Кејт мислам и беше името, не ми текнува во моментот, нејзината емисија исто ја имам гледано.Интересни ми се :)
   
 5. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Мајами Инк (Miami Ink) TLC

  Ja гледам понекогаш серијава,емисија што и да е и се одушевувам на тетоважите што ги прават,алал да им е :)
   
 6. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Навистина прекрасни тетоважи прават! :clap:
   
 7. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Совршени тетоважи прават, иако не сум љубител на истите ама овие се преубави :) со толку круд и внимание ги работат :clap: секоја тетоважа си има своја приказна, секоја тетоважа нешто значи :)
  морам да кажам дека емисијава ја гледам само заради овон Џои :inlove:
  [​IMG]
   
 8. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Kat Von D

  [​IMG]

  Не се вика Џои него Јоџи
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.